Uškodí viac umelého mlieka?

bonnie29
12. máj 2016

Ahojte, idem si po rady sem, lebo pediatricka si zastava len svoj nazor v papani UM a teraz neviem ako to riesit...maly papa nutrilon comfort...podla dr. treba striktne dodrzat 3-3,5 interval aj ml...ledva mi vydrzi 2,5 a kedze ho nechcem nehat plakat hladom dam mu aj tak..na 3 t ma mat tych 130ml...ja vsak mam pocit, ze mu to niekedy nestaci, proste nie je hladny ale ani uplne nasyteny a preto mi nezaspi a len sa ho snazim ucicikat do dalsej davky...podla dr. vacsie a castejsie davky zatazuju zaludok a oblicky...neviem ako to riesit lebo chcem aby bol napapkany kolko chce ale nechcem mu zatazovat organizmus

majba
13. máj 2016

@tomasko27 odmerku viac a vody menej by som nedavala. ak je nekludna, nemusi to byt od hladu. mozno ma koliky alebo brusko bolenie. skuste urobit vyter zo zadocku, ci nema premnozene bakterie. to bude asi lepsie riesenie ako zahustovat mlieko mliekom.

sense
13. máj 2016

Moja bola hladoska, mne pivedala lekarka mam sa snazit dodrziavat aspon 2,5 hod odstup kedze um sa dlhsie travi a nemam prekrocit 1liter mlieka denne...hustejsie mliekovurcitevnerob

bonnie29
autor
13. máj 2016

@tomasko27 nas ma 3t a tiez teda podla navodu mu robim tych 130...niekedy zaspi hned ale napr. Aj dnes rano...dala som o pol 8 130ml...5 min bol kludny a spal...potom zacal mrnkat zrtet sa...brusko makke tak asi to bolesti neboli....cakala som do 9 a to uz uplne zacal plakat...tak som zarobila 1 odmerku na tych 30ml vypil to a zaspal...tak asi mu bolo to prve malo...len ja som si unho neni ista ci je to hlad ci bolest...lebo mava aj zastavene plyny a akoby zapchu (preto N comfort)...tak nikdy neviem ci place pre jedno alebo pre druhe...lebo ten plac podla mna nie je iny

bonnie29
autor
13. máj 2016

@danielle799 len sa bojim toho, ze ked budem davat viac, ci nebude zapekat...ci to nema takyto efekt? Lebo on uz teraz tazko kaka a bojim sa aby po viac mlieku nemal este tvrdsie hovienko

tomasko27
13. máj 2016

@bonnie29 No mala pekne kaka,plyny idu von jedna radost,ja jej davam raz denne caj na brusko.Teraz ma sopliky tak aj to jej vadi a budi sa nato,ale v noci spi dobre takze asi je len taka prevolena a nepotrebuje spat cez den.

bonnie29
autor
13. máj 2016

@katka88171 nad tym rozmyslam...len za ake? Aby nebolo este horsie po inom...je vela druhov a neviem ktore skusit

bonnie29
autor
13. máj 2016

@tomasko27 a ake UM papa? A kaka raz denne ci aj viac? Moj iba raz aj to vcera len s rurkou a horko tazko take dost pevne...a pritom je na UM proti zapche..nechapem

zuska2001
13. máj 2016

daj mu tolko, kolko hovorí tvoja materská intuícia, že mu treba. kašli na tabulky. ja som dávala vždy menej, lebo malý nevypil a vylievala som. podstatné je spokojné bábo.

tomasko27
13. máj 2016

@bonnie29 Mame nutrilon ten na alergie.Kaka niekedy raz denne a niekedy 2-3krat ale sama nijako jej nepomaham.

bonnie29
autor
13. máj 2016

@tomasko27 te som davala zo zaciatku uz od nemocnice vlastne a uz pri nom mu to zapekanie zacalo

tomasko27
13. máj 2016

@bonnie29 Chlapci ale mavaju vacsie problemi s kakanim aj koliky mavaju viac ako dievcata,viem to lebo mam dve baby a jedneho chalana doma.Skus mu kupit cajik na brusko,mne sa to osvedcilo pri vsetkych troch detoch.

jamika27
13. máj 2016

@bonnie29 neboj dávaj koľko pýta, a mne sa veľmi osvedčil dávať mu fenyklový čajík, veľa ho vypije a pravidelne prdká a nemá problém s bruškom

j.a.n.e.7
13. máj 2016

Môj syn tiež pil podstatne viac ako tabuľky kázali, ak sme mu spravili mlieko redšie, tak plakal dovtedy, kým nedostal ďalšiu dávku, takže sa nenechal oklamať redším zložením. Nikdy sme ho ale nerobili hustejšie, to určite nie je ok, ale to redšie (napr. o 1 odmerku) sme skúsili, aj tak to zistil 🙂)) Na Tvojom mieste by som mu zarobila mlieka koľko chce, nech sa naraz dobre napapá a potom bude kľudnejší a lepšie spinkať.

evittam
13. máj 2016

@sardinka335 Presne, max. s tebou súhlasím.
@bonnie29 Daj tomu malému normálne najesť - buď mu daj viac a dlhšie vydrží alebo vtedy keď si pýta. Mňa tiež raz pobavila pediatrička mojej známej - poradila jej nech bábo oklame čajom - skoro som si cvrkla - by som s jej spýtala, že či ak je ona hladná tak sa napije len vody. Niektoré tie lekárky by mali vrátiť diplom.... 😀 Osobne som sa nikdy a v ničom neriadila žiadnymi tabuľkami a už vonkoncom nie pri deťoch.....To sú len štatistické kraviny - prepáčte za výraz. 😉

katka88171
13. máj 2016

@bonnie29 mam dve detičky odchovane na umelom mliecku a pri prvom sme zacinali s anutrilom ale ten nam nestacul a malý po ňom strašne zvracal tak sme preslu na Sunar.a mala je na tom tak isto.ma 9mesiacov a uz pije aj normálne mlieko.(odporucil lekár)

jamika27
13. máj 2016

@evittam ja teda malého klamem čajom ;) asi na každého zaberá niečo iné. Môj má veľké nárasty 9kg a 4,5 mesiaca. Papal vkuse každé dve hodiny aj v noci. Aj po zarobení hustejšieho mlieka, aj po väčších dávkach. Vyskúšala som všetko (mohla som si to dovoliť, žiadne koliky, žiadne bolesti bruška u nás neviem čo sú). A veru prešli sme na čajík. Tak teraz papá každé 3 - 4 hodiny, keď mu medzitým dám čajík, prípadne sa napije prevarenej vodičky a je spokojný. Pije ostošesť ;) To len môj postreh, lebo som ho tiež nechcela prekrmovať, ale ani trápiť hladom, však je tiež len chalan a hádam to vybehá

evittam
13. máj 2016

@jamika27 Neboj sa - môj plne dojčený syn (prikrmovať som začala keď mal 4,5 mesiaca - a to len každý druhý deň večer UM) mal v 5,5 mesiaca 10,5 kg, teraz má 8 rokov 137cm a 30 kg - bojím sa, že na mňa pošlú sociálku keď sa niekde vyzlečie - a to sa tiež rád naje.... 😀 😀 😀
Je rozdiel ak je dieťa hladné - tak ani čaj a voda nepomôže a keď je len smädné - tak vtedy jasné, že pomôže. 🙂

jamika27
13. máj 2016

@evittam tiež pekné kilečká 🙂 keď je hladný tak samozrejme, že čajík nezaberie, to by radšej už ten cumeľ zjedol 🙂

danielle799
13. máj 2016

skuste davat feniklovy caj...existuje detsky feniklovu od prveho tyzdna..nie ten granulovany,ale normalna bylinka...alebo len prevarenu vodu cistu...moze ho zapekat z UM...alebo rektalnu rurku skuste...ja dojcim sice...ale pouzila.som parkrat aj.rurku ked plakal velmi...a dobre bolo

sardinka335
13. máj 2016

@jamika27 akeho hustejšieho mlieka? To si nezarabala podla navodu ale šupla o odmerku viac? 🙂
Sak to ani moja 11 mesačna nema 9 kil.....ale tak ona pije po 120 ml cez den a plus prikrmy. Ale ja sa tým nestresujem - nenecham si decko hladne, tlsta nie je, ani prekrmena a naštastie ja mam taku pedinu, ze ,,nerieši,,, ja som tam nabehla na 1 poradnu z nemocnice povedala som ze davam Nutrilon, ziadne blbe reči a pohoda.

jamika27
13. máj 2016

@sardinka335 áno 🙂 ale jasné, že som robila podľa návodu, len keďže si niekedy pýtal aj každú 1,5 (od narodenia okolo 90 ml aj v noci!!! tak som mala dosť. Tak mi poradili - sprav na noc hustejšie - skúšala som aj tak za dve hodiny hore pýtal jesť 🙂 a pýta doteraz. Skúšala som mu dať piť aj viac ako jedáva aj hustejšie (ale to nie pravidelne, len na večer, lebo je vyčerpávajúce každé dve hodiny kŕmiť).

inak ani ja to moc neriešim, ale len ma zaskočilo to jeho papkanie a priberanie. AJ doktorka povedala, že má riadne nárasty, tak preto som skúšala kadečo. Ale stále to skončilo, pri tom, že je stále hladný :D

Aj teraz prikrmujem na večer kašu - vypije 200 ml kaše!!! a za dve hodiny hore - ale to mu už stačí vypiť len čajík, a za dve hodiny si už pýta zase jesť ... a tak dookola 🙂

sardinka335
13. máj 2016

@jamika27 tak ma ledva 5 mes. tak to aj chapem, že ešte pyta - aj ja som sa navstavala az az...teraz len 2x v noci ale u nas aj moj muz mi v noci pomahal - vstal aj on a nakrmil. Ono to tak rýchlo letí ten čas...

terka1607
13. máj 2016

Ak je dieťatko na UM musí sa dodržať troj hodinový interval, kvôli tomu, lebo u UM tak dlho trvá kým to strávi a ak by ste dala skôr, zmieša sa mu v brušku čerstvé mliečko a to napol strávené a bude ho bolieť bruško. Tiež sme s tým mali problémy, doktor nám nadával, že veľa papá, ale nakoniec sme to vyriešili tak, že sme jej dali väčšiu dávku, potom vydržala krásne aj 5 hodín a v konečnom dôsledku toho spapala menej, ako keď papala menšiu dávku častejšie.

bonnie29
autor
13. máj 2016

@terka1607 no len on mi uz vacsiu nevypije...a po tej svojej pyta aj za 2-2,5 h...ja si myslim, ze ten interval 3h nemusi byt vzdy rovnaky...mozno mu rychlejsie travi...

sardinka335
13. máj 2016

@terka1607 to neplatí na kazde dieta. A boliet brucho ho nemusí - moze ale nemusí. 5 hodín mi ani 11 mesačné dieta nevydrží sýte - jedine ze by tých 5 hodín spalo...dokonca ani ja sama 5 hodin syta nevydržím a myslím si ze aj mnohí iní dospelý maju problém vydržať 4-5 hodin nejest ak vydavaju energiu.
To čo platí na jedného neplatí na druhého.

terka1607
14. máj 2016

A neskúšali ste mu dávať aj troška čajíka? Tak ak nechce spapať väčšiu dávku, tak mu dávajte aj skôr, ale asi by som sa snažila dodržať aspoň tie 2,5 hodinové intervaly. Je pravda že každé dieťatko je iné, určite by som sa striktne nedržala toho čo povie doktor, tiež som niektoré vec brala s rezervou, hlavne keď mi hovoril, že malá je tučná, že jej mám znížiť dávku, ale to proste nešlo, aby som ju nechala plakať od hladu, tak som si to urobila po svojom. Inak sardinka335 teraz mám druhé bábo , má dva mesiace a vydrží mi 8 hodín bez jedla, ale samozrejme v noci, cez deň si to doháňa a papá presne každé tri hodinky , niekedy pýta aj skôr ale dám troška čajíku a je to 🙂