Večerné dokŕmenie s UM?

potvora1
21. júl 2018

Baby, prosím vás, ako je to správne, keď chcem dať na noc UM??Syn má 9 mesiacov, je kojený, ostatné pekne papá, chutí mu, ale viem určite, že je hladný, keď ide spinkať. Chodí okolo 20.00 spinkať, mám ho nakojiť a potom dať UM? Alebo naopak??? A aké je dobre? Dnes som pozerala po Hami🤔som z toho mimo😂ani prvému synovi, ani tomuto mladšiemu som ešte UM nedávala.dakujem za každú radu.

pininka
21. júl 2018

A nestaci ak mu das na veceru nieco sytejsie ako kasu a potom ho dokojis? Je to asi skoda ze budes kupovat um,ked mas svoje. Ja som dcere davala od 8 mesiaca postupne um, lebo som ju potrebovala odstavit kvoli operacii. Ale nespala o nic lepsie ako ked som ju dojcila.

potvora1
autor
21. júl 2018

@pininka mám mu dať? Čo? Nejakú kašu? Nebude ho bolieť bruško, veď vyskúšam, lebo večeru má kašu okolo 18-tej a posledné dni sa mi velmi rozjedol...vyskúšam mu dať tak tesnejšie pred spaním a uvidím...

evittam
21. júl 2018

@potvora1 Daj mu vecer polievku napríklad alebo nejaku normálnu tuhú veceru a pred spanim nadojci.

potvora1
autor
21. júl 2018

@evittam no vyskúšam, ešte teda to UM nedám....

evittam
21. júl 2018

@potvora1 Akoze UM nie je katastrofa, ja som deti dokrmovala ale v tomto prípade je to zbytocne. Uz je velke. 😉

pininka
21. júl 2018

@potvora1 tiez som toho nazoru, ze bud mu posun veceru, alebo mu daj nieco viacej z tuheho jedla. Ja som si tie vsimla,ze aj ked mala rano vypije cca 180ml tak za desat minut uz chce nejaku tuhu stravu. Ju mlieko az tak nezasycuje. Niektorym detom staci mlieko a potom az obed.

vodavodickova
21. júl 2018

@potvora1 ja som priblizne v tomto veku zacala davat UM na noc,lebo tiez mu nestacila vecera a moje mlieko,ktoreho bolo uz malo.v noci sa budil,prsnik tahal a nic neslo,kazdu hodinu hore,potom vypil 2 deci vody a zase hlad.Dala som Sunar,vzdy najprv nakojila a potom dala po troskach do flasky umele,najprv vypil 1-2 glgy,potom postupne viac a viac.A v noci zacal spavat.Treba odsledovat,ci sa v noci naozaj budi na hlad alebo chce len maminku,prva dcerka sa budila len ze potrebovala cicik na upokojenie,no syncek na hlad.
Aj som skusala dat veceru “tesnejsie” pred spanim ale nepomohlo,skor ho potom brusko trapilo,ze mu travilo a spal nepokojne.

potvora1
autor
21. júl 2018

@pininka u nás cez deň všetko v poriadku, dobre spí, papá, spokojný, dobručký, ale príde večer a hotovo😐 nevie sa "docecať" jeduje sa pri kojení, samozrejme, že aj zahryzne...asi od únavy...

evittam
21. júl 2018

@potvora1 Zahryzne? Viac by nedostal...V noci este dojcis?

m_s7
21. júl 2018

@potvora1 Možno mu dať viac cez deň... Bábätko rastie tak možno by zjedol viac a večer sa to len snaží dobehnúť 🤔🙂

potvora1
autor
21. júl 2018

@evittam áno,ale nesaje, len podudluje, to ja cítim,zahryzne, ale nie do krvy, ale samozrejme, potom sa mu aj bojím dať cecať...

evittam
21. júl 2018

@potvora1 Tak zo seba prestaň robit dudel a este ak ta aj hryzie. Ale samozrejme je to tvoja vec.

katka7390
21. júl 2018

ja som to robila tak, ze ked som isla spat..okolo polnoci, dala som malemu v spanku predtym odsate mlieko z flase....vypil so zavretymi ocami a spal dalej...niekedy do rana niekedy nie 🙂 takze podla mna staci mlieko odsat dat do chladnicky a v noci prihriat a dat mu z flasky vypit...ak mate samozrejme dost mlieka

evittam
21. júl 2018

@katka7390 No ja uz som 9mesacne deti v noci nekrmila.😉

ankaevka
21. júl 2018

Ja som zacala zaciatkom jedenasteho mesiaca dokrmovat mliekom vecer, v noci od tej dvanastej, jednej som sa krutila okolo nej aj kazdu hodinu az do rana cca siestej..po dvoch tyzdnoch som to vzdala a urobila aj v noci flasu mlieka a spala az do rana..kojenie tym padom skoncilo, po par dnoch som nemala ani kvapku..od roka a mesiaca uz prespala celu noc

majusska202
13. aug 2018

Ahojte ja mam doma 10 mesačného odstavila som ho od nočného kojenie pretože som druhýkrát tehotná a bola to v noci to bolo hrozne každú pol hodku hore nezvládla som to... robím mu na večer kašu teda pred kúpaním zje normálne večeru chlieb s niečím... Po kúpaní keď ide do postieľky pije kašu budí sa každé dve až tri hodky... Zvažujem skúsiť umelé len netuším ako aby trosku lepšie spal... Bývam mi veľmi zle dosť často aj v noci ja viem ze je to ťažko no rada by som bola aby spal celú noc tak preto to umelé mlieko vedeli by ste mi poradiť aké??? Samozrejme cez deň mu dávam moje mliečko dvakrát

ankaevka
13. aug 2018

@majusska202 ked nechces davat este obycajne plnotucne, tak skus mozno z dm alebo ja mam dobre skusenosti s france lait..tazko povedat, ci ti prespi hned celu noc ale ak nie, este vydrz, deti podla mna same dospeju na to, zeby prespali celu noc..nenahradzala by som urcite cajom alebo vodou, zda sa mi, ze touto nahradou sa budia este dlhsie v noci

majusska202
13. aug 2018

@ankaevka ja mu dávam normálne plnotučné mlieko už dávno len keď som mu z neho robila krupicu do fľašky nepomáhalo to spal max hodinu