Kedy dávať večer spať 7 mesačné dieťa?

angi07
14. nov 2013

Kedy dávate spať vaše bábatká? Mám 7 mesačného syna , dávam ho spať okolo 20.00 ale čítala som , že je lepšie dať spať skôr , aby sa zobudil okolo tej polnoci na ďalšie kŕmenie ,aby vydržal do rána. Lebo keď mu dám papať kašičku o tej 20.00 tak sa mi budí okolo polnoci , že je smadný, potom o 02.00 , že je hladný a potom o 05.00 alebo 06.00 máme budíček. niekedy sa zobudí aj medzi druhou a piatou , dám mu vodičku, alebo čajík . je to dosť únavné, čo myslíte pomohlo by , keby ho dám skôr spinkať? len sa bojím, že potom sa mi zobudí o 04.00 a potom čo? :-P Manžel musí do roboty...

ichbinich
14. nov 2013

@angi07
Ked je unavene 😉
Syn ako male babo chodil spat na definitivny nocny spanok az s nami okolo polnoci. Dovtedy spal iba kratko a zase bol hore.
Potom sa sam nastavil na okolo 8 vecer. A tak to aj ostalo doteraz.

Dcera bola najprv tiez taka, ze dlho hore, resp. dlhsi spanok az ovela neskor. Potom zacala nocny spanok coraz skor, okolo 8, potom 7. No a teraz ju musim dat spat cosi po 6 vecer, lebo inak je moc unavena a iba mrnka, takze by sme nic nemali z toho, keby sme ju drzali hore. Takze bohuzial su dni, ked ju manzel vecer ani neuvidi, lebo uz spi...

Ale obe deti sa mi "nastavili" same, ja som rezim nezavadzala. Aj denne spanky sa im uhadzali same. Jedine synovi som musela upravit jeho dva krat pol hodinu 😉

Ako sa tvoje babo sprava vecer? Je uz unavene? Skus ju aktivne "unavit", potom okupat a dat skor spat. Z jedneho dna na druhy to mozno nepojde. Uvidis. A na smad a hlad sa bude budit vtedy, kedy bude smadny a hladny, nie vtedy, kedy pisu v mudrych clankoch, ze by sa deti budit mali 😉

farmacka
14. nov 2013

nespekuluj, to ze das dieta spat inokedy nezaruci, ze sa bude menej budit.. dieta ma ist spat, ked je unavene, nie ked ma mamicka predstavu, ze je cas na spanok... o osmej nie je vobec neskoro, nechaj tak, ako je.. treba vydrzat, lez trocha podrastie a prestane sa budit tolko..

iwusik74
14. nov 2013

My sme chodili tiez o 8 ale nedalo sa to vydrzat...potom sme to pomaly posunuli na 7 a je to lepsie 🙂 Po zmene casu na 6..dlhsie nevydrzi 🙂 Okolo 5 dostane kasicku a o 6 sa ideme kupat alebo pripravovat na spinkanie a o pol 7 az 7 uz spinka 🙂 Niekedy okolo 10-11 dostane mliecko a vydrzi az do rana 6.30, niekedy dlhsie, niekedy o 5 dostane mliecko a spi dalej ..ako kedy 🙂

andrejka1974
14. nov 2013

ja mam 19 mesacnu a chodi okolo 18.30 da si kasu a mlieko si vypije okolo 22.00 a okolo 2.30 je to normalne este ani raz neprespala celu noc, ona vypije mliecko a hned sa otoci na brusko a spi 🙂 🙂 🙂 🙂 a mam aj 5 rocnu a ta ide spat medzi 19.00 a najneskor 19.30 a starsi synovia maju 13 a 15 rokov vecierka o 21.00 proste som si ich naucila 🙂 🙂 🙂 🙂

maribell
14. nov 2013

ahoj 🙂 my mame doma fesaka (rok a 3mesiace) ...uz od malicka sme ho davali spat o 19:00 a doteraz to dodrzujeme ..velmi si na to zvykol a ja s manzelom sme radi ze mame vecer uz pokoj 😅 ..maly prespi az do rana do 7mej-8mej ..ako kedy 🙂 podla mna deti potrebuju pravidelny rezim 🙂

m_ij_ka
14. nov 2013

ja mám 18 mesačnú a dávam ju spať o tej 19tej hodine. Skúšala som jej to aj predĺžiť na ôsmu večer, ale to sa mi celú noc strhávala, asi som jej narušila nočný režim spánku a plakala tak sme prešli na 19tu hodinu a všetko je ok. Aj staršiu dcéru som dávala taktiež o siedmej večer spať. 🙂

angi07
autor
14. nov 2013

@maribell no tak to máte strááášne dobrého chlapčeka 🙂 ja som nespala už 7 mesiacov , aspoň vkuse viac než 3-4 hodinky. už mi to veľmi chýba!!! 🙄

maribell
14. nov 2013

@angi07 juj to poznam .. ale my sme to nastasie mali iba cez obdobie zubkov 😠

hameeda
14. nov 2013

no ja keby som mala dávať spať že kedy sú unavené tak idú spať o dvanastej a vstávajú o šiestej, u nás povinne všetci mladší ako 6 rokov spať o siedmej, staršia dcera má 11 rokov má povolené do deviatej, keď nie som doma tak idú spať aj o jednej v noci, pretože manžela stále oblbnú že im sa nechce a také, a malá ročná keď vidí že chlapci nejdú tak ani ona nie a normálne vydrží

henikav
14. nov 2013

@angi07 nasa Emmka chodi buvat okolo 19tej, ale tiez este papa o 2hej v noci, niekedy vydrzi aj do 3-3h30 a vstava okolo 5tej, ale vecer nema kasicku, iba mliecko, aby nemala tazke brusko

anicka87
14. nov 2013

@angi07 kazde dietatko je ine. moj maly vzdy chodil spavat skoro, do 5 mesiacov sa ukladal na nocny spanok uz o 16,30, kamoskin rovesnik od narodenia pred 22,00 nezaspal. takze indi-vindi 😉 potom som mu to nejak posunula pred letom minuly rok na 18 - 19,00 a tak chodi spavat doteraz. toto leto sa nam podarilo aj dlhsie ho udrzat hore ked sme boli vonku, ale to bolo parkrat. dlhsie proste nevydrzi byt hore. ale samozrejme do tych 18 mesiacov byval v noci hore veeeeelakrat, ked bolo najhorsie aj 20x za noc. Cize to ze ho das skor spat ti nezarucuje ze bude aj dobre spat, o tom by som ti vedela rozpravat 😀 Az teraz v poslednej dobe spinka celkom dobre. Takze ho davaj spinkat ako to jemu vyhovuje

miku1
14. nov 2013

@angi07 Ja dávam spať malú cca o tej 20.00 hod.. Ale u mňa je to v podstate jedno s tým večerným kojením, lebo moja sa budí niekedy každých 20 min., niekedy spí aj 2 hoďky v kuse, potom sa zase budí každú chvíľu.....no horor 🙂 Staršia spávala tak isto. Dávala som ju spať o 19.00 hod., ale potom sa mi začala budiť v noci tak, že bola hore aj 2 hodiny a potom znovu zaspala, tak som večerný spánok trošku posunula.

aadulik2110
14. nov 2013

@angi07 ja si myslím, že je to indivindi...... my sme v tomto veku mali večerný rituál od 18.00 - a pred 19.00 mi už spinkal.... cez leto som mu to posunula o hodinu t.j. okolo 20.00 už spinká a je to tak doteraz. Ale zas musím povedať, že napriek tomuto rituálu v 6 mesiacoch sa mi zobudil 16x a v 7 mesiacoch 3x (a dodávam, že to tak bolo každú noc a nie len sem tam).... takže to nočné budenie by som nepripisovala skoršiemu uloženiu na spánok

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikuska8
26. nov 2013

dieta treba dat spat, ked je unavene... moja mala si spravila sama rezim. zaspava vzdy okolo osmej. raz som ju chcela dat spat neskor, ale aj tak mi zaspala skor. od 6. mesiaca sme na UM, budievala sa 1-2x na nocne krmenie, no od 8. mesiaca mi prespi celu noc... sama prestala papat. ked som jej mlieko urobila, parkrat potiahla a nechcela.

svetlusska
26. nov 2013

kazde dieta je individuálne a ma rozdielne potreby a taktiez aj rezim spanku..ked vidis ze je unavene tak ho daj spinkaj...ja som sa nikdy neriadila tym ze tam pisu to a tam to...videla som ze je maly unaveny tak som ho dala spinkat...taeraz mame 18 mesiacov a chodime spavat o 18:00, sice sa zobudi v noci viackrat na kojenie ale to robil aj ked chodil spat 21:00 alebo o 20:00..ak ho nedam spat kedy chce on potom je to strasne tazke uspat hoci spinkat chce..takze si myslim zeby si sa mala riadit hlavne podla toho co ti vravi tvoje dieta 🙂
@angi07

mimake
26. nov 2013

@angi07 ked je unavene. Menej citaj a viac pozoruj svoje dieta, ked je unavene tak to spozorujes, ty tiez nezaspis podla hodiniek ale podla unavy, ci?

sasula12
16. dec 2013

moj 7 mesacny no uz za chvilku 8 mesacny chodi spavat o 22:00 alebo 22:30 skor mi nezaspi co uz na silu sa ho uspat neda... potom okolo tretej rano sa zvykne zobudit na papanie a spinka do rana... ako kedy no niekedy vstava aj 2 krat v noci na papanie....

natally33
15. máj 2018

@anicka87 ahoj anicka, ked ti chodil syncek spinkat o 16:30, tak o 16tej ste sa uz kupali?

anicka87
17. máj 2018

@natally33 ahoj. Ano uz tak skoro. Proste mal taky rezim svoj nastaveny. Ale pomaly sa mu to posuvalo. Teraz ma 6 a uz ma o 20tej 😂😂

natally33
17. máj 2018

@anicka87 dakujem za odpoved 😍 no lebo aj moja uz ma nervy na cely svet okolo piatej, a nevedela som prist na to preco... Tak asi to u nas bude podobne, 😂 a kedy sa ti potom budila?

anicka87
17. máj 2018

@natally33 to si uz vazne nepamatam, je to 6 rokov. Ale on sa budil velakrat v noci, velmi narocne babo bol. Az ako trojrocny prvykrat prespal celu noc.

natally33
18. máj 2018

@anicka87 aha prepac 😂 aj tak dakujem 😊

tobijuli
2. mar 2019

@angi07 to iste m aj ja