Zahustenie HA mliečka kvôli refluxu

lubik87
22. máj 2018

Kočky zahustujete niektoré umelé mliečka ? Mozme dostať HA na predpis od 6 mesiacov .Doteraz papa AR ale to kupujeme za hotové ..

radoslava3
22. máj 2018

@lubik87 ahoj my sme mali ar na predpis.. bez absolvovania sona ho doktorka nepredpisuje.. treba absolvovat sono a potom moze predpisat ar.. a tusim ze na nom bolo pisane ze je aj hypoalergenne..

lubik87
autor
22. máj 2018

@radoslava3 boli sme ale vygrckala sa pred záverečným sonom a potom už len dva krát sa jej vrátilo mliečko takže nám to neuznali....to je na dlho aj naša detská mala z toho nervy...a mame nárok na ha pre alergiu v rodine preto ma zaujima to zahustenie 🙂

amedeofelisa
22. máj 2018

@lubik87 ja som mojej malej zahustovala sunar nemliecnou ryzovou kasou. Chuti jej to doteraz uz s normal mliekom. Nikdy sme s tym problem nemali,len som postupne pridavala tej ryzovej kase a zvacsovala otvor na cumliku🙂 Treba zacat s jednou odmerkou a postupne s vekom pridavat.

janickacrazy
22. máj 2018

@lubik87 ved skús jej dať HA mlieko najskôr len tak bez zahustenia, moj malý mal tiež reflux, ale ja som nezahusťovala, lebo to zahustené mi nechcel piť, nechutilo mu, tak sme pili len HA mlieko, ale reflux postupne ustal a nebolo to také hrozné, posteľ sme mali vyvýšenú pod hlavičkou

lubik87
autor
22. máj 2018

@janickacrazy skúšam jasné obyčajne mliečko ale to z nej tečie potom aj dve hodky po papani ...každých 5 minút grcne ..takže zbytočne ju trápiť nejdem ..potrebuje mať husté...vyvýšené máme aj my len už je to.prd platné lebo cestuje už.v postieľke aj v posteli :D

janickacrazy
22. máj 2018

@lubik87 ale skúšala si aj HA mlieko dať či len normálne UM? Lebo niektoré deti, čo majú akože reflux možu mať v skutočnosti alergiu, tak to bolo aj u nás, čiže nám HA mlieko stačilo a aj grckanie ustúpilo, ale samozrejme u vás to tak nemusí byť

radoslava3
22. máj 2018

@lubik87 tak ak ti tak grcka tak trvaj na opatovnom sone.. ved to nieje sranda moze sa ti v noci zadusit zvratkami a vezmu si to oni na zodpovednost? A keby si si mala sama kupovat ar mlieko tak sa nedoplatis..

lubik87
autor
23. máj 2018

@janickacrazy nie len obyc nutrilon alebo omneo ..skusim teda HA ciste tak uvidime 🙂

lubik87
autor
23. máj 2018

@radoslava3 no vsak uz kupujem 3 mesiace AR 🙂 len tam to nema vyznam ....zobrali nas na sono rano o 8 sme boli objednany mala ma isla zozrat od hladu plakala ako diva lebo vsak 4 hodky nalacno a oni nas zobrali az o 8:45 potom sme sa napapali vypila malo iba 90 neviem preco asi sa jej nezdalo a po 10 minutach som mala povedat ze mozme ist na sono ..no takze nechali nas opat cakat cez 45 minut.....medzi tym sa mala vygrckala a asi 10 krat grgla....na sone som to spomenula a nebrali to d o uvahy ....odporucili mi davat ar mlieko ale ze reflux je len velmi mierny ..asi ich mala ogrcat oblukom vsetky tri co tam boli....a este ze po jedeni ju mam drzat na rukach aspon 30 minut ..tak asitak ...a co sa tyka grckania z ar negrcka vobec klop klop

radoslava3
23. máj 2018

@lubik87 aj my sme mali len mierny stupen a grckala prudom a uznali nam ar.. kde vam robili sono?? Nam v martine a riadne ochotni boli a milo sa k nam spravali..

radoslava3
23. máj 2018

@lubik87 a my od desiateho mesiaca papkame normalne mliecko lebo sa to zo dna na den upravilo takze mozno aj vam sa to upravi..

lubik87
autor
23. máj 2018

@radoslava3 vo zvolene ..ochota nula bodov sme išli ako.na páse ..brali všetky veľké deti a malú si ani nevšímali že plače ....keď som.sa ozvala že sme boli.objednany na 8 a že mala plače od hladu tak ma skoro vyfackovala sestrička že či nevidím že tam niesme samé....muž mal také nervy že ju skoro poslal kade ľahšie :D

janickacrazy
23. máj 2018

@lubik87 otrasný prístup teda, joj milujem niektoré sestričky, ja som raz čakala so 4mesačným bábom u kožného 4 hodiny, pritom tam boli samé veľké deti okrem nás

iva261
23. máj 2018

Nam dr predpisuje AR mlieko aj bez toho,ze sme neboli na ziadnom sone.Tiez vela malicka grckavala,ale aj malo priberala.Tak mozno preto bez sona

lubik87
autor
23. máj 2018

@janickacrazy niektoré si na tom robia prisambohu dobre že môžu niekoho nechať čakať....

lubik87
autor
23. máj 2018

@iva261 no mne predpísala 2 mlieka a viac že poisťovňa dôvera nedovolí myslím že to vravela ..nevadí no a malu ešte na sone zhodnotili že je pevná a prospieva tak že to zvládneme aj bez receptu :D

iva261
24. máj 2018

@lubik87 My mame vseobecnu poistovnu,a pytala som sa,ci je daky limit,kolko moze predpisat,ze nie.

radoslava3
24. máj 2018

@lubik87 tak to mi je luto ze ste tak natrafili..

petrikazuzka
24. máj 2018

Urcite trvajte na ARku, nastastie my sme s tym problem nemali...papame este doteraz Humanu AR. Existuje vsak tiez aj nieco na zahustenie vola sa to nejako ,,Nutriten" alebo nejako tak my sme nepozzivali tak uz nepamatam presne. Rovnako tiez sirup Gastrotus (to by som vsak pouzivala neskor okolo 6mes., napr ked idu zubky, vtedy zvykne sa reflux zhorsit, tak vtedy)

lubik87
autor
24. máj 2018

@petrikazuzka áno nutritonom sme zahustovali keď sme sa dojcili ešte 🙂 teraz by som chcela zahustovat to HA mliečko .ale myslím že by to mal byť problém 🙂 a zúbky nám.idu teraz a nie hocijaké ale.ocne :D už.ma vonku spodné dva bodky malé.a.rano.som.objavila že aj vrch tak bude.upir malý 🙂 dúfam teda že ten reflux nepôjde.k horšiemu

lubik87
autor
24. máj 2018

@iva261 no a vaša dr nerobí aj gastro vyšetrenie náhodou ..napr moja detskarka je aj pneumologicka

iva261
24. máj 2018

@lubik87 Nie,nerobi

lubik87
autor
24. máj 2018

@iva261 sranda že vám netreba doporucenie .ale pre vás super 🙂

iva261
24. máj 2018

@lubik87 Ja som sa az tu docitala,ze treba najprv vysetrenia,az potom predpisuju.Ale nie je to u nas preto,ze mala nepriberala dostatok?Neviem

lubik87
autor
25. máj 2018

@iva261 jasné môže byť keď neprospieva asi sa to dá vyriešiť takto.a už je lepšie ?už priberá ?🙂

iva261
25. máj 2018

Tak po troche ano,ale ona mala dobry zaklad,4120g🙂

lubik87
autor
25. máj 2018

@iva261 no tak to ozaj dobrý 🙂 tak sa držte nech pekne priberate 🙂

iva261
25. máj 2018

@lubik87 Dakujeme,aj Vam nech sa dari

iva261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karmela
25. máj 2018

@lubik87 aj my mame slabí reflux ale dala mi odporúčanie na Ár mlieko,chod inde k dr toto je fakt sila nechať malé babo tak čakať.U nás sme nepapali len 2h pred vyšetrením potom som dala mlieko vôbec tam negrcala.Pozrela ju po 5min a videla reflux.Neriesila dala mi odporúčanie a odišli sme.Dokonca mám dve mlieka určené buď humánnu,alebo sunar.Drzim palce a my ináč tiež tak grckame aj po 3h vždy keď zatlačíme na bruško alebo sa prevalí naň.Este viem že je nejaký sirup na proti refluxu ale neviem ako sa vola.