Zmena umelého mlieka trojmesačnému synovi so slabým refluxom

matulka282
16. nov 2021

Dobrý deň, chcem sa opýtať, mám 3 mesačného syna a má slabší reflux,niekedy vygrckava viac niekedy menej,ale často a viac krát sa musíme prezliekať,pijeme Sunar ar,a chcem sa spýtať či keby zmeníme značku mlieka či by to mohlo zmierniť,nema niekto takú skúsenosť prosím, užívame ak probiotiká biológia,poradili nám že to zmierňuje grckanie ale nemám taký pocit,že by to pomáhalo.. ďakujem za informácie

danielahamar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielahamar
16. nov 2021

Mlieko nemeniť, nemáte začo už, kedže všetky AR sú rovnaké. Ak by vracal prúdom, tak by som rozmýšlala o zmene, ale tak už skôr je na mieste vyšetrenie, že v akom rozsahu je reflux. Probio neviem o tom, že by pomahalo proti refluxu, treba vyvýšenú polohu, či pri jedení alebo spaní je jedno, aj v kočíku. A len čakať, väčšina detí z toho vyrastie. Osobne mi gastro v 6m. povedala, že ak ešte pretrváva, pokiaľ sa nepostaví na nohy bude stále vracať, aj tym, že sa viac hybe. Má 10m. a veruže sem tam mu ešte vybehne, stále nechodí, aj ked na nohách je veľmi veľa.

anina2326
22. nov 2021

@matulka282 ahoj , tak my sme si s tým refluxom stále neprešli a to ma maly teraz 9mes ..sunar AR mliecko som dávala do 6m lebo mi grckal z neho takú kyselinku a zobzaciatku iba kus a potom sa to stupňovalo … tak som zmenila mliecko na Kendamil 1 a som veľmi spokojná .. grckal po ňom oveľa menej a stále ho pije a vyzera byt spoko 😊

matulka282
autor
22. nov 2021

@anina2326 ďakujem,lebo mi máme tiež takú kyselinu si myslím a dosť plakava kvôli tomu

anina2326
22. nov 2021

@matulka282 takze kyselinka uff .. Nám pomohol gastrotuss .. grckanie nezmiernilo ale aspoň neplakal …lebo mne plakal každý večer od 19:00 do 22:00-23:00 kým sa neunavíl mal 2 mes. Doktorka trvala na tom že koliky neviem čo .. no mne maly kakal ukážkovo … tak mi to nedalo pri jedle ho vystrieralo .. prišla som na to že ho musím dávať odgrgnut medzi jedlom .. a začala som citát články našla som na to ten gastrotus .. je to aj proti páleniu záhy .. akonáhle som mu dala úplne pokojne bábätko iba papal a spal ❤️ Pravdepodobne ho musela páliť záha … na začiatku som dávala po každom jedle ..ale nejak mu to nezapasovalo neskôr som prišla na to že stačí ráno po odgrgnuti a večer pred spanim 😊 odporúčam skúsiť

matulka282
autor
22. nov 2021

@anina2326 áno už sme skúsili od piatku, myslím že na to pálenie žahy pomáha,na grckanie však nie,ale presne už tak neplače a je spokojnejší