Aké sú možnosti štúdia zdravotnej sestry?

13. feb 2024

Dobry den. Chcem sa informovat lebo mam v tom gulas. Ake su moznosti studia zdravotnej sestry ? Mam si urobit strednu skolu externe ? Alebo ist na vysoku skolu ? Mam vystudovany marketing momentalne som este na predlzenej rodicovskej. Poberam aj invalidny dochodok na psychicku diagnozu. Mozete ma v tom zorientovat ?

lucka_ke
13. feb 2024

a si zdravotne spôsobilá? dá ti dr. potvrdenie o spôsobilosti vzhľadom na dg.?

deti95060810
13. feb 2024

áno, niektoré SZŠ majú aj odbory ktoré sa študujú externe.... nepíšeš odkiaľ si aby som ti poradila....
daj ešte rýchlo prihlášku, aby si mohla začať od sept. 2024....
https://szshlbokaza.edupage.org/a/studijne-odbo... napr. pozri žilinu, že študovať sa dá večerne aj iné odb. ako sestra

autor
13. feb 2024

@deti95060810 som z kosic

autor
13. feb 2024

@lucka_ke ano potvrdenie by mi mali dat

autor
13. feb 2024

A co by som so strednou skolou mohla potom robit ?

autor
13. feb 2024

@deti95060810 co by som so strednou skolou mohla robit ?

deti95060810
13. feb 2024

s akou strednou školou... s tou zdravotnou... ?
však si otvor v košiciach hoc ktorú zdr. školu - net a pozri aké majú odbory .... len konaj rýchlo aby si mohla dať ešte tento rok prihlášku...

lilianka28
13. feb 2024

So strednou zdravotnou školou budeš len praktická sestra (po starom zdravotnícky asistent). Ak chceš byť sestra, treba mať minimálne bakalárske vzdelanie - ošetrovateľstvo. To sa však externe dá študovať, len pokiaľ máš SZŠ. Pokiaľ máš strednú školu inú ako SZŠ, musela by si VŠ ošetrovateľstvo študovať dennou formou.

melanta
13. feb 2024

Ak chceš robiť zdravotnú sestru, vysoká škola odbor ošetrovateľstvo. Ak však nepracuješ v nemocnici, dá sa študovať iba denná forma. Alebo stredná zdravotnícka, ale budeš praktická sestra (čiže nie sestra v pravom slova zmysle alebo zdravotnícky asistent), následne si môžeš urobiť ošetrovateľstvo už externe popri zamestnaní v nemocnici.

alenkatt
13. feb 2024

Ja viem ,že otázka bola iná ale ja osobne si nemyslím že práca sestry ,ktorá je sama o sebe psychicky fakt náročná(sama som zdravotník) je pre Vás vzhľadom na diagnózu vhodná. Toto povolanie Vás postaví nielen pred zdravotné problémy ale aj sociálne, emocionálne až po smrť aj v prípadoch kedy život práve napr. začínal.....Ak Vás však zaujíma štúdium a na rodičovskej sa nudíte a chcete si rozšíriť obzory tak smelo dotoho.

autor
13. feb 2024

@lilianka28 a dennou formou mozem studovat aj ked mam uz 29 rokov ?

trema
13. feb 2024

Samozrejme, že môžeš

autor
13. feb 2024

@melanta dakujem

autor
13. feb 2024

@alenkatt dakujem ☺️

autor
13. feb 2024

@melanta a ta stredna skola ked chcem externe to je to dvojrocne studium pomaturitne ?

autor
13. feb 2024
lucka_ke
13. feb 2024

zo strednej po 2-ročnom externom štúdiu budeš praktická sestra-asistent, zamestnať sa môžeš v nemocnici aj v ambulancii, ale máš obmedzené kompetencie oproti sestrám, ktoré majú vysokú školu
na VŠ by si musela ísť na denné štúdium, keďže nemáš strednú zdravotnú

lilianka28
13. feb 2024

Denná forma štúdia nemá vekové obmedzenie. Len tým pádom nemôžeš chodiť do zamestnania.

autor
13. feb 2024

@lilianka28 a stacilo by bakalara na pracu ?

lilianka28
13. feb 2024

Na prácu sestry stačí bakalár. Len pozor, externé VŠ štúdium je spoplatnené.
Ešte ma napadlo, že ak nechceš vysokoškolské štúdium, tak po SZŠ praktická sestra môžeš pokračovať v štúdiu - ako vyššie odborné vzdelanie - odbor všeobecná diplomovaná sestra, a to si tiež plnohodnotná sestra. Takže je to na tvojom zvážení aký typ štúdia ti skôr vyhovuje a tiež aké sú poplatky za jednotlivé štúdium.

autor
13. feb 2024

@lilianka28 dakujem pekne 🙂