Ako písať seminárku?

17. mar 2024

Ahojte som prváčka na vš a neviem ako mám písať seminárku. Ani na strednej sme nikdy nič podobné nepísali :( ide skôr o to,že moc neviem ako sa narába s Wordom, celé to formátovanie a neviem čo všetko ešte…a nemá ma to ani kto naučiť.

petteri
17. mar 2024

Čo ste robili na informatike na strednej?

autor
17. mar 2024

@petteri niečo málo sme robili ale ja si to už nepamätám :/

lindous
17. mar 2024

Nájdi si smernicu rektora, ktorá hovorí o tom aké formátovanie majú mať záverečné práce, tým nič nepokazíš ani pri seminárke, ak ste nedostali nejaké špeciálne požiadavky) a na YT nájdeš veľa návodov k wordu aj úplne od základov 🙂

autor
17. mar 2024

@lindous ja mám pocit,že mám nejaký čudný word, akoby tam ani neboli také funkcie ako vidím v tých videách😕 či možno len ja som úplne počítačovo ľavá

simca06022011
17. mar 2024

Tak si to proste vo Word budeš musieť nacvičiť. Áno aj programy sa líšia (programy, verzie)aj zobrazenia sa môžu líšiť ( každý si upraví lišty atď podľa toho čo pouziva) ale väčšinou robí Word to isté.
Naozaj sa čudujem ze dnes prváčka na vš s wordom nevie robiť, keď to už ovládajú deti na prvom stupni ZŠ, už ja pred 20r na gymnáziu som niekoľko prác mala, k tomu lipli na tom aj vyučujúci informatiky... tak ani neviem ako ti poradiť... proste len sadnúť a písať. Formátovanie sa učiť priebežne ako to píšeš ( nezabudni si to vždy uložiť = aby si prácu nestratila). Nejakú vzorovu seminárnu si vieš pozrieť určite cez Google - ako sa robi uprava titulná strana, obsah, nadpisy atď.
Najlepšie je potom sa pytat na konkrétny problem ktorý budeš mat.

thoughtfulweirdo
17. mar 2024

Ideálne prekusnut hanbu a poprosiť o pomoc spolužiaka, ktorý ti to všetko ukáže.

daniela099
17. mar 2024

Áno, ako bolo spomenuté vyššie, všetko dôležité nájdeš v smernici. Čo sa týka tej práce s wordom, chce to len tréning, nájsť si návody a skúšať a čím skôr si to osvojiš, tým lepšie pre teba, pretože toto sa od teba bude vyžadovať počas celého štúdia na VŠ a ďalej aj v pracovnom živote takmer v každej profesii. Samozrejme, pri seminárnych prácach na VŠ si treba dať rovnako záležať aj na obsahovej stránke, seminárna práca musí mať nejakú pridanú hodnotu, nejde len o zbuchanie nejakých textov dohromady. Nakoniec nezabudni uviesť zdroje. Držím palce

petronelag
17. mar 2024

Napísať si ju ručne a dať niekomu prepísať, to nemôže napísať nesprávne a pritom sa učiť Word, väčšina stredoškolákov to ovláda.

autor
17. mar 2024

@petronelag akože ja nejaké základy ovládam ale napríklad si už nepamätám ako sa robí titulná strana

januska12323
17. mar 2024

Daj si vyhľadať seminárnu prácu na hocijakú tému a odkukaj ako to má vyzerať. Napíš a potom to skús upraviť.

petronelag
17. mar 2024

To sa dá nájsť na internete - vzor 1. strana, na druhú obsah, treba pohľadať.

simca06022011
17. mar 2024

Co si na tom nepamätáš? Ved napíšeš, co tam ma byt a nastavis ( formátovanie, veľkosť písma atď, riadkujes enterom, na stred centrujes "funkciou"). Myslím ze nič špeciálne tam netreba hľadať... s čím sa človek vie začiatočník zapotiť je obsah, niekedy číslovanie strán..

Ak sa ti podarí zohnať seminárnu hocijaku vo Word, tak klikneš do toho a prepíšem s formátovanim aké tam je... ak by bol veľký problém🙂

barka1
18. mar 2024

Toto je ale hrozný dotaz od studenta VŠ v roku 2024. Normalne neverim...

nelka93
18. mar 2024

Máš teda super šancu sa to naučiť, lebo ver ze to budeš potrebovať. Nájdi si nejakú prácu ako ma vyzerať a skúšaj, hraj sa. Pokus omyl. Ja som napríklad nemala rada Word, ale ovládala som ho. Na záverečné práce som však používala iný program. Neviem ci ešte stále, ale veľa škôl ma zadarmo office 365 pre študentov, a titulnú stranu spraviť v ňom je to najľahšie. Okraje si napríklad vieš nastaviť v záložke rozloženie, ak ho máš teda po slovensky

kika572
19. mar 2024

Väčšina VŠ/fakúlt má na svojej stránke vyslovene vzor - šablónu na písanie záverečnej práce, tak pohľadaj a kľudne píš do nej, alebo ako už radili baby podľa smernice.. ak má učiteľ nejaké špeciálne požiadavky, treba dodržať (čo sa týka úpravy aj samotnej skladby textu - určite dal nejaké zadanie, nie len názov témy).. držím palce, aby si sa do toho dostala, lebo takých prác budeš mať počas vš veľa a to nehovorím o bakalárke a diplomke..