Až o rok začínam

27. sep 2023

O rok sa hlásim na VŠ, pritom pracujem. Neviem ako vyplniť voľný čas za ten rok, kým začnem školu. Máte nejaké rady? Nemyslím teraz choď von, začni cvičiť atď.
Skôr ako sa venovať tej oblasti ešte pred školou.
Jedná sa o humanitnú vedu.

irusa
27. sep 2023

ísť na nejakú brigádu ???

autor
27. sep 2023

@irusa rozmýšľala som ísť na brigádu v tej oblasti, bohužiaľ to bez VŠ nejde. Minimálne už musím začať štúdium na to, aby sa to dalo

irusa
27. sep 2023

veď nemusíš práve v tej oblasti

melanta
27. sep 2023

Humantiné vedy sú desiatky odborov. Takže ťažko konkrétne radiť keď nepíšeš konkrétne. Ale to, že pôjdeš na VŠ neznamená, že sa teraz vo voľnom čase musíš venovať tomu. Ja by som naozaj venovala čas skôr športu, prírode, možno cudzím jazykom. Ale keď chceš, môžeš ho venovať činnostiam ako sú útulky, ekologické aktivity, aktivity pre choré detičky či seniorov.

autor
27. sep 2023

@irusa a z akého hľadiska by mi to pomohlo? Práveže mi ide o to, aby som v tom voľnom čase mohla venovať tej oblasti, vzdelávať sa už predtým

dskjhfdlkdjhl
27. sep 2023

Ved ak Ta ten odbor naozaj zaujima, tak si vies pozhanat vhodnu literaturu a studovat, pripadne navstivit miesta, ktore su prave pre tuto oblast dolezite a zaujimave. Ale napis, co konkretne ides studovat, takto vseobecne sa tazko radi.

autor
27. sep 2023

@melanta Áno nemusím ale rada by som sa v tom pohybovala už teraz. Byť s ľuďmi podobného záujmu a získať nové pohľady na veci. Ďakujem za radu, znie to dobre 🙂

irusa
27. sep 2023

skôr som mala na myslí nejaké to euro si za ten rok zarobiť, štúdium nie je lacná záležitosť.... a neboj v dnešnej dobe má VŠ už každý druhý..nebudeš unikát na Slovensku, kde sa musíš rok na humanitné vedy pripravovať...nie je to medicína ani jadrová fyzika

autor
27. sep 2023

@irusa pracujem.

autor
27. sep 2023

@irusa nie všetko je o tom, že človek musí. Ak ťa niečo zaujíma chceš sa o tom dozvedieť čo najviac a "byť v tom" 🙂

melanta
27. sep 2023

Možno keby si napísala, o akú oblasť konkrétne ide, tak skôr dostaneš nejakú konkrétnejšiu radu. Veď si anonym, tak aký je problém zverejniť konkrétnu oblasť, akú chceš študovať?

irusa
27. sep 2023

tak potom nevidím zmysel tvojej otázky...veď voľný čas venuj čítaním kníh ohľadom toho, čo ideš študovať

amelie2017
27. sep 2023

Citaj knihy a zahranicne studie. Napr. ja som studovala jazyk a filozofiu..keby som bola v tvojej situacii, tak by som si zohnala povinnu literaturu a citala knihy.

h2
27. sep 2023

No, je "super", že chceš rady, ako sa venovať tej oblasti a nenapíšeš, aká oblasť to je. To je, ako "Mám problém, ale nemôžem napísať, aký. Poraďte mi." 🙄

autor
27. sep 2023

@h2 no to je super 🙂 oblasť písať nebudem. Dostala som už dobrú radu od jednej osoby tu, tak ďakujem a vybavené to mám 🙂