Dá sa zvládnuť štúdium ošetrovateľstva externe popri deťoch a práci?

allenka25
26. máj 2021

Ahojte. Chcela by som sa vás opýtať, či sa dá zvládnuť študium externe ošetrovateľstva popri dvoch deťoch a práci na 12ky v nemocnici tie co ste to absolvovali alebo ešte študujete. Mam ukončenú strednú zdravotnú školu ale chcela by som ísť ďalej študovať. Bojím sa len ako sa to dá zvládať. A ešte by som sa chcela opýtať, či máte lepšiu skúsenosť so štúdium na SZU v BB alebo je lepšie v Nitre na UKF. Ďakujem vám pekne 🙂

petulka2021
26. máj 2021

Dá sa, len si musíš ten čas rozložiť, veľa žien tak vyštudovalo, ale samozrejme s pomocou rodiny keďže máš detičky.

janka95
26. máj 2021

Ahoj aj mne bude začínať boj.skoncila som pomaturitne prakticku sestru ktoré mi v nemocnici uznali a akurát nastupujem do práce tiež na 12ky. Od septembra na VŠ denné kombinované. Mám doma 5 ročného škôlkara.

allenka25
autor
27. máj 2021

Ďakujem Vám pekne za názory dúfam ze sa to bude dat zvládnuť, ja si tiež vravím, že keď to iné dali prečo nie ja 🙂
@janka95 držím palce určite to zvládneš hlavne keď ta to baví a pracuješ už v odbore 🙂

@petulka2021 ďakujem za názor 🙂

janka95
27. máj 2021

@allenka25 ďakujem. Mám stresy z toho riadne ako budeme fungovat a tie nočné. Do práce musím ráno vstávať 4.30 na rannú. Lebo cestu mám 40 minút autom. Ale musím dáko začať. Treba myslieť pozitívne. Zvládlo to kopu žienok,zvládneme aj my. 😍

panda55
21. júl 2021

Kto by chcel mám materiály ku štúdiu ošetrovateľstva sama mám tri deti takže z nich som sa učila aj sama ich chystala samozrejmosťou sú štátnice vypracované . Kto má záujem nech sa ozve

ksenzy1
24. sep 2021

@janka95 ahoj,to denne kombinovane,co znamena,tiez musis na Bc chodit do skoly 4 roky ako pri externej forme ? Dakujem

petulka2021
24. sep 2021

@ksenzy1 to je tri roky , ale musíš pracovať ako praktická sestra

janka95
24. sep 2021

@ksenzy1 Teraz som začala prvý ročník denné kombinované . Je to 3 roky iba externé 4 🙂

ksenzy1
1. mar 2022

@janka95 Ahoj to denne kombinovane si ako casto v skole da sa ti to prosim popri praci ? Dakujem

janka95
1. mar 2022

@ksenzy1 ahoj áno dá sa. Robím 12 hodinové smeny a škola piatok, sobota. No občas vypadne, zmeni sa termín ale zatiaľ to celkom ide =D

wera_ga
14. nov 2022

@allenka25 ahoj práve riešim podobnú dilemu... Môžem sa popýtať pár vecí? Ako to zvládaš? Vzali ťa do BB? Ako často je škola a aké sú poplatky? Ako to bude v 1. Ročníku s praxou? Musíš chodiť na prax kde ti pridelia alebo si ju môžeš odrobiť v práci ak pracuješ v zdravotníctve..?

aneta129
17. feb 2023

@janka95 ahoj chcem sa spýtať ci mate dajaku spoluziacku, spolužiaka, co je zamestnany ako PS ale pracuje na turnusy v Rakúsku alebo Nemecku?