Kde je dobrá vysoká škola?

17. mar 2024

Čaute,

Nemám sa s kým moc o tom porozprávať a chcem sa spýtať.. kde je dobra vysoka škola. Chcela by som študovať manažment alebo niečo z tohto oboru... mam rada prácu s ľuďmi. Neviem ci študovať ekonomiky lebo nie som si istá ci by som stále mohla obsadiť funkciu manažéra. Pripadne krizovy manazment. Netusim. Chcelo by to niekoho kto to realne studoval...Chcem nejakú kvalitnejšiu VŠ, známky mam dobre. Ďakujem

andreakotesova
17. mar 2024

Krízový manažment napr. u nás na FBI (UNIZA).

autor
17. mar 2024

@andreakotesova a pohode vsetko? Ja som na unize pozerala fakulta riadenia .. manažment.. neviem sa rozhodnúť

andreakotesova
17. mar 2024

Myslím si, že v pohode. Ja tam nestudujem, ja na UNIZA pracujem 😅 FRI je skôr orientovaná na IT.

autor
17. mar 2024

@andreakotesova tak to ešte lepšie🙂) ďakujem, dobre vedieť porozmýšľam :D žiaľ som príliš nerozhodna

bubbiik
17. mar 2024

tak ja čo mám bývalých spolužiakov zo SŠ čo šli na UNIZU, tak z FBI sa nikto nedokázal uplatniť vôbec bez nejakých známostí, rovnako aj dve kamarátky tam študovali, jedna pracuje ako operátorka výroby a druhá pracuje ako predavačka, obidve promovali s červeným diplomom, čiže z danej fakulty pokiaľ nemáš známosti sa nedokážeš uplatniť, suseda tam tiež teraz končí a teda v odbore sa nedokáže uplatniť vôbec a teda vidí to, že skončí niekde v obchode a z FRI sa uplatnili v IT aj keď študovali manažment, lepšie je ísť študovať manažment na UK do BA alebo na EUBA podnikový manažment poznám ľudí čo študovali na týchto školách a síce kamarát pracuje v IT sfére po skončení odboru biznis a marketing ale pracuje ako šéf nejakého oddelenia ale tak on už po skončení SŠ pracoval vo firme kde dnes je ako jeden z vedúcich pracovníkov

autor
17. mar 2024

@bubbiik ďakujem moc, niečo také som potrebovala. A náhodou z Nitry nevieš? 🙂)

autor
17. mar 2024

Pripadne ak by mi niekto vedel napísať aj v rámci ČR?

bubbiik
17. mar 2024

brat chodil do NR ako bakalár mal biznis manažment a ako inžinier agraeárny obchod a marketing, prešiel niekoľko pohovor v okolí či už NR alebo u nás v okolí ZA, PB a TN nikde sa nedostal, šikovný bol, červený diplom ale nemal no skončil nakoniec u policajtov ono možno keby hľadal v BA tak sa uplatní ale keďže chcel zostať doma tak bohužiaľ uplatnenie nenašiel, všade ho znevýhodňovalo to, že nemal žiadnu prax (covidový ročník) a ako celkovo v tomto segmente nájsť uplatnenie je náročné skončil ako policajt nakoniec, starší brat pracuje ako skladník vo firme kde mu šéfuje človek, ktorý je vyučený čašník, a jeho priama nadriadená ako vedúca výroby v automobilovom priemysle je vyučená kuchárka, manažéra v tej firme robí bývalý futbalista s gymnáziom, pár ľudí čo ma aj vzdelanie tak robí na pozíciách ako technológ, projektant a podobne ale vedúce funkcie obsadzujú ľudia bez adekvátneho vzdelania, čiže ako v tejto oblasti musíš začať a nižších pozíciách a následne sa možno vypracuješ aj na manažéra ale bez praxe a iba so školou je to bez šance pokiaľ nemáš za sebou nejakú rodinnú firmu kde preberieš takúto funkciu po niekom ako niektorý bratovi spolužiaci

autor
17. mar 2024

@bubbiik tak moja jediná prax je momentálne firma (zameranie účtovníctvo a administratíva) a Tesco.. netuším ci mi to v živote pomôže.. .. ďakujem Ti moc, moc mi to pomôže s výberom🙂 takéhoto človeka som hľadala <3

bubbiik
17. mar 2024

tak Tesco je fajn do CV ak sa hlásiš na predavača a účtovníctvo ti pomôže ale tiež skôr na pozíciu účtovníka alebo takéto pozície, že fakturant a podobne, ale bratovi to napríklad nepomohlo aj keď účtovníctvo obaja ovládame od strednej školy na 100% nakoľko naša mama je účtovníčka a obaja už počas školy sme začali pri nej robiť a pomáhať jej s jej klientami čiže tam prax máme ale bratovi to nikde nepomohlo ani mne, aj keď ja som sa nakoniec zamestnala v oblasti event marketingu, čo som aj študovala

autor
17. mar 2024

@bubbiik a ešte mam otázku, ako skončil u PZ? Dorobil si policajnu alebo?

veronika3425
17. mar 2024

Mam znameho, co vystudoval krizovy manazment na UK BA, a pochvaloval si (prestupil tam zo sukromnej VS).

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. mar 2024

@veronika3425 a v akej oblasti teraz pracuje ak sa smiem spýtať?

bubbiik
17. mar 2024

robil si pomaturitné 2 ročné štúdium a robí ako obyčajný policajt, ale chcel by ísť sa špecializovať na kriminalistiku tak teraz nad tým uvažuje

vienala
17. mar 2024

Autorka, nechcem byt zla, ale ziadna VS z teba manazera nespravi. Po VS je dlha cesta plna prace na sebe a odriekania k tomu, aby si sa stala manazerom.
U nas vo firme mame top manazerov aj z nevychytenych VS - napr. zo Zvolenskej uni, alebo nitrianskej Polnohosp. uni.
Ale tak pre zaciatok by nemusela byt zla EUBA alebo Fakulta manazmentu UK. Ked sa pytas na Nitru, tak ani ta Polnohosp.uni nemusi byt odveci, tam sa da studovat na ekonom.fakulte (pozri si presne, ja si uz tie odbory nepamatam). Lahka skola, popri ktorej stihnes aj praxovat a potom vela odhodlania a cesta za snom manazerky moze byt na dosah. Drzim palce.

queen_mary
17. mar 2024

Skus si pozriet VSE v Prahe, to je tak o levelik vyssie ako tipy nadomnou 🙂 https://fm.vse.cz/bakalarske-studium/chci-byt-bc/

queen_mary
17. mar 2024
veronika3425
17. mar 2024

@vienala toto je naozaj pravda. Ak aj vystudujes nejaky odbor, neznamena to automaticky ze sa v nom uspesne uplatnis. Ja som napriklad vystudovala jazykovy odbor (vediet jazyk samozrejme nikdy nie je na skodu) ale v praxi ma to vobec tak nenaplnalo a venujem sa uplne inej sfere. Ten moj znamy podnika.

autor
17. mar 2024

@vienala ja len hľadám školu, ktorá mi lepšie pomôže k tejto ceste. Mam rada prácu s ľuďmi. Ja netvrdím hneď ze budem robiť hneď to co chcem po VŠ..mozno budem podnikat, mozno bude ja neviem co.. . Som si vedomá procesu .. už nejaké tie roky práce za sebou mam, čiže to vidím. Len tiež nechcem stratiť roky školy školy tým, že nakoniec to bude doslova že k ničomu ničomu lebo škola na dve veci...(niečo ako Skalica).. a nemám sa s kým baviť o VŠ preto som len tu chcela to s niekym prebrať🙂) mam len babku a ona žije v bubline že je všetko dobre :DD

autor
17. mar 2024

@queen_mary ďakujem krásne