Materiály pre odbor ošetrovateľstvo

19. júl 2021

Ahojte baby, nemáte nejaké materiály pre odbor ošetrovateľstvo. Poprípade aké knihy budem potrebovať? V septembri nastupujem na externe štúdium a neviem čo má čaká

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paola357
19. júl 2021

Je to individuálne a záleží od školy, vyučujúceho atď 🙂 Nám vždy na prvej prednáške dali zoznam odporúčanej literatúry ale na 95% predmetov sme ich ani nepotrebovali pretože všetko potrebné nám buď poslali alebo bolo v prezentácií na prednáške ktorú nám tiež poslali max sme si dohladali nejaké info. Takže s knihami a materiálmi by som počkala do septembra. Jediná kniha ktorú sme museli mať bola Nanda- oše. diagnózy ale ako hovorím záleží od školy.

autor
19. júl 2021

@paola357 ďakujem za odpoveď ❤️, ty si mala akú školu?

paola357
19. júl 2021

Neni zač 😊 ja som študovala Ošetrovateľstvo v Olomouci na FZV skončila som pred 4 rokmi tak snáď sa toho moc ešte nepomenilo 😊

nerya
19. júl 2021

Veľa kníh je na ulozto 😉

panda55
19. júl 2021

Ahoj ja mám nejaké materiály ku ošetrovateľstvu za celé štúdium aj štátnice ak by niekto náhodou chcel

nerya
19. júl 2021
nerya
19. júl 2021
nerya
19. júl 2021
nerya
19. júl 2021
autor
19. júl 2021

@nerya ďakujem 🥰

nerya
19. júl 2021

@paola357 Nandu kázali aj nám, ale dať toľko peňazí za knižku, ktorá možno onedlho vyjde nanovo 🤦🏻 mali len dve spolužiačky v triede a my lajdaci sme to zvládli aj bez

autor
19. júl 2021

@nerya haha , zlata 😆

paola357
20. júl 2021

@nerya no my sme vždy museli mať aktuálnu verziu a naša profesorka si na to nesmierne potrpela 🙄. Každopádne v praxi som to nikdy v živote nepotrebovala ale zas na škole sme s ňou pomaly denne museli pracovať. V knižnici beznádejne požičaná takže jediná cesta bola si ju kúpiť 🤷🏻‍♀️ Ale súhlasím dá sa to zvládnuť aj bez nej 😄

autor
21. júl 2021

A s praxou je to ako dievčatá?
Chodiť budú s nami nejakí ,,učitelia” a skúšajú nás jednotlive úkony na pacientoch, lebo na stredných zdravotných to funguje takto. 😁

nerya
21. júl 2021

S nami chodili na začiatku asi prvý semester, poukazovali nám čo a ako, ale žiadne skúšanie ako má strednej, potom sme už chodili samé, skúšali až na statniciach

autor
21. júl 2021

@nerya a pýtali ste sa k odberom alebo k výkonom ? Nemali s tým problém sestry? Lebo ja zas nechcem chodiť a prechádzať sa ale využiť to a najviac sa dozvedieť

nerya
21. júl 2021

Záleží na oddelení, na niektorých sme mali už dopredu napríklad nechane odbery, alebo pár infúzií, lieky sme chystali, aj od sestier záležalo, aj ty sa už postupne naučíš kedy sa čo deje na oddelení, treba sa hlavne pýtať, byť aktívna 😉