Medicína - podmienky prijatia

hnilk0vamaminka
1. dec 2022

Dobrý deň, som druhacka na gymnáziu a minuly rok som mala jednu trojku z fyziky. Mam zaujem o studium mediciny ale ked som si citala podmienky prijatia, hovorili ze prospech z predmetov Bio Che a Fyz nesmie byt horsi ako 2. Znamena to ze kvoli mojej jednej trojke mi pada cela sanca dostat sa na medicinu alebo som to len zle pochopila?

jaga18
1. dec 2022

Syn študuje medicinu v Brne. Musíš urobiť prijímačky, známky nikoho nezaujímajú. Odporúčam prihlásiť sa na prípravu na prijímačky priamo na tej univerzite, kde sa chystáš študovať, to je základ úspechu.

vulka
1. dec 2022

@hnilk0vamaminka To kde si sa dočítala takú blbosť? Ved si pozri stránku príslušnej vysokej školy. Máš tam podmienky prijatia. Študenti obchodnej akadémie fyziku ani nemajú a na medicínu sa hlásia.

vahcaac
1. dec 2022

Spravis primacky a zoberú tá. Bez ohľadu na priemer, teda neviem či to je tak stále, ale keby si mala výborný priemer 1, tak sa dostaneš bez prijímačiek. Nič sa nedeje, všetko je ok a ak spravis prijímačky tak tá zoberú. Odporucam ti sa pomaly začať pripravovať 🙂 nech nemáš toho naraz veľa

ibrunova
1. dec 2022

To bolo v podmienkach prijatia? No všetko je možné.

mirka807
1. dec 2022

@hnilk0vamaminka odporucam dat viac prihlasok , ak chces len do Martina tak tam je velmi tazke sa dostst, podsata su primacky, zo znamok mas len body. Moja privlastnena dcera studuje medinu v Ba, robila primacky Ba a Ke ale vzata bola aj aj. Ale Martin neskusala vobec tam beru male mnozstvo ziakov.

hnilk0vamaminka
autor
1. dec 2022

nakoniec som to pochopila zle 🙂 dakujem vsetkym za mile rady

mancicimancici
1. dec 2022

@hnilk0vamaminka na medicínu známky netreba 😊 teda… len ako predpoklad. K prijímacím skúškam nie. Tam sa treba učiť, učiť, učiť. Prvým krokom je zvládnuť prijímačky, ale priamo tam tie známky nie sú potrebné 🙂 držím palce

anita6666
3. dec 2022

Veď je to logické... ak máš 3 z fyziky a potrebuješ robiť prijímačky aj z fyziky,tak jej zrejme veľmi nerozumieš...skúsiť to môžeš,ale šance máš malé až žiadne...je dosť šikovných deti a čistých jednotkarov,ktorí ta prevalcujú...

loginexistuje
3. dec 2022

@hnilk0vamaminka do brna robis biologiu chemiu a fyziku znamky sa do uvahy neberu dolezite su prijimacky u nas beru chemiu biologiu prijimacky

anita6666
3. dec 2022

@loginexistuje v Čechách robia všade aj z fyziky a priemer sa berie do úvahy,pretože berú aj bez prijímačiek tých,čo sa zmestia počas posledných rokov do priemeru 1,100 A nesmú mať horšie ako 2 z prijimackovych predmetov....suma sumárum čistí jednotkari počas štúdia na gymnáziu majú šancu aj bez prijímačiek

loginexistuje
3. dec 2022

@anita6666 a toto vies odkial ?
myslim o priemeroch o tom ze su tam prijimacky aj z fyziky to ja viem a to aj pisem

na prijatie bez prijimaciek su tam este navyse

ale rozhodne jie je pravdaze ten kto mal trojku z fyziky nemoze ist na prijimacky a dostat sa na medicinu

anita6666
3. dec 2022

@loginexistuje kto má aspoň trocha súdnosti,tak z 3-kami sa tam hlásiť a saskovat ani nebude,ale samozrejme skúsiť môže no

loginexistuje
3. dec 2022

@anita6666 a prace o to ide ako urobi prijimacky a je jedno co mal na vysvedceni

valeria_h
3. dec 2022

@anita6666 Keď urobí prijímačky nikoho známky zaujímať nebudú.

anita6666
3. dec 2022

@loginexistuje jedno to nie je,lebo pre trojkara sú tie prijímačky proste nad jeho limit,tie prijímačku sú ťažké aj pre jednotkarov,to by týpek musel mať sakra šťastie pri tipovani odpovedí,inak no go

loginexistuje
3. dec 2022

@anita6666 je to uplne jedno co ma ak niekto sa rozhodne v tretom rocniku ze ide na medinu a zacne sa ucit (a tipovanie ti nepomoze) tak ma sancu sa tam dostat preco nie

pallacinka29
3. dec 2022

@vulka by som chcela vidiet, kolko je prijatych absolventov OA na studium mediciny…. aˇ

anita6666
3. dec 2022
anita6666
3. dec 2022

@loginexistuje rozhodnutie v treťom ročníku je veľmi neskoré...pre čistého jednotkara v pohode

sasesoe
3. dec 2022

@hnilk0vamaminka ahoj, ked uz teraz vies, kam chces ist, tak pozri stranku skoly, podmienky, stare testy, pripravne kurzy, knihy... v skole sa zameraj na dane predmety, zvaz z nich i olympiadu alebo SOČ, kazda skusenost ti pomoze. Prvy krok je na VS sa dostat, dalsi, narocnejsi je ju i uspesne zvladnut a cim lepsia priprava, cim skor, tym vyssie sance. V dnesnej dobe internetu mas vsetko na dosah ruky, ci par klikov, vyuziva kniznicu, internet aj zahranicne zdroje. Mas este dost casu, tak ho spravne vyuzi a zameraj sa na to, co chces dosiahnut. Samozrejme, popritom ma svoje miesto i oddych a zabava ;) Drzim palce

laurar1
3. dec 2022

@anita6666 Ja som raz mala na polroka stvorku z matiky. A predstav si, skoncila som Matfyz, odbor matematika, uplne bez problemov. Takze jedna trojka z fyziky nic neznamena, urcite nie to, ze ten clovek na tu medicinu nema.

loginexistuje
3. dec 2022

@laurar1 ved jasne okrem toho na medicinu sa vacsinou pripravujubchemia a biologia lebo u nas sa testy z fyziky nerobia
moja sa rozhodla az v poslednom rocniku ze pojde aj do brna (maturovala v anglictine) prijimacky robila v slovencine u nas v cestine v brne a dostala sa

zbamka a najma u nas na skolach je subjektivna a zavisi najma na ucitelovi

anita6666
3. dec 2022

@laurar1 mať fyz nie je medicína...inak gratulujem

laurar1
3. dec 2022

@loginexistuje Celkovo prijmat na zaklade znamok je uplna hlupost, aspon podla mna. Ja som zmaturovala z anglictiny, bola tam uroven B2 na 4, ucitelka, ktora ma ucila a nemala rada bola v komisii. O tyzden neskor som robila statnice, uroven C1 a bez problemov. A netusim, ci sa niekde este podla znamok vobec berie, dufam, ze nie.
@anita6666 Tym som chcela povedat, ze znamka velakrat nic neznamena. Mohla mat jeden rok osobne alebo rodinne problemy, zaujatu ucitelku, burlive obdobie, kedy na to kaslala, ako som mala ja, cokolvek. Ale to, ze mala raz trojku z fyziky, neznamena, ze jej nerozumie.

5noach12
4. dec 2022

@anita6666 Tak ako to je riadne obmedzený názor, že kto má 3 sa tam ani nedostane. Vidno, že s medicínou nemáš žiadne skúsenosti. Známky nikoho nezaujímajú( ak nechceš požiadať o odpustenie prijímacej skúšky). Takže ak začne makať v treťom ročníku dostane sa tam, aj keby mala štvorky od hora dole. Ja tiež chodím na medicínu do Čr a ani zďaleka tu ľudia nemajú čisté jednotky. Ba práve naopak tie najväčšie hviezdy na gympli, vypadnú vždy ako prvé. Asi toľko ku známkam.

micusa2222
1. feb 2023

@hnilk0vamaminka ak si z fyziky na trojku , nemáš šancu ani len prijímačky spraviť...

kvetinka75
1. feb 2023

@loginexistuje kamarátkina dcéra sa dostala bez prijímačiek vďaka skvelému priemeru. Mám mininálne 4 kamarátky + býv.kolegyňu, ktorým deti študujú medicínu - Čechy aj SK. Čo škola, to iné podmienky.
autortka - fyzika je dosť podstatná, ak z nej máš 3 neviem, či je štúdium vhodné pre teba. Ale tí ktorí išli na prijímačky, chodili niektorí už od 2. ročníka na doučká. Bez toho by to nešlo. Stále sedeli nad knihami a nič iné pre nich neexistovalo. No a počas štúdia, to isté. Je to dosť náročné. Podstatné je, spraviť prijímačky čo najlepšie.

simca06022011
1. feb 2023

@anita6666 . Keby si vedela aké pestré spektrum známok mali lekári... A aj iné profesie. Stačí jedna drbla profesorka a 3/4triedy sme končili s chémiou za 3. A vedeli sme ju lepšie ako "kolegovia" z iných škôl... čiže vedomosti a nie známky ss riešia ;) keď urobí prijímačky môže to v kľude dokázať. Koľkokrát ani jednotkar biflos štúdium nedá.