Neviem sa donútiť učiť

7. okt 2021

Ahojte, mam velmi tazke obdobie, nedari sa mi v zivote a doma mam len trapenie, lenze sa potrebujem ucit, no neviem sa donutit, nechce sa mi, ja chcem ale jednoducho sa mi neda sustredit, ako keby som taka vystavena zo vsetkeho ze sa zmozem len na lezanie, potrebujem sa ucit pravidelne na prijimacky a bojim sa ze takym tempom to nedam, a potom mam len vycitky ze som sa zasa neucila, 😪 nepovedala by som ze je to o lenivosti, mozno je to aj nejaka lahsia forma depresie, necudovala by som sa pri tom vsetkom co zazivam (nechcem sa lutovat) ale neviem ako to riesit, ako sa donutit? Ako dostat opat motivaciu, chut?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maryah
7. okt 2021

Ahoj, skús si ísť zabehať, prejsť sa a trochu vyvetrať hlavu. Prípadne sa porozprávaj s niekým blízkym, otvorene a "požaluj" sa. Som v podobnej situácii, mám starosti, ťažké obdobie a predo mnou veľa skúšok, na ktoré sa musím veľmi učiť. Dnes som sa vyžalovala švagrinej a trochu to zo mňa opadlo a učím sa (teraz si vychutnávam kávu).

autor
7. okt 2021

Ked mne sa nechce ani von 😞

telusikk
7. okt 2021

Vieš ako sa hovorí, kde nie je vôľa, nie je ani cesta. Ak ti sem pribudne aj 100 rád čo by si mohla preto spraviť, nič sa ti nebude chcieť, taký mám z toho celého pocit. Ak sa nezatneš a nepremôžeš sa tak to pôjde asi ťažko.

luci_ba
7. okt 2021

nemáš možnosť sa ísť učiť do ineho prostredia ako doma? Napríklad niekam na chatu, ja som tak bola par krát a nič ma nevyrušovalo a hlavne som tam nemala net. A ako píšu vyššie, ked si pocvičis, naozaj to pojde lepšie. Drzim palce

lucka_ke
7. okt 2021

naordinuj si prechádzku ako keby bola na recept od lekára, proste ideš a nerozmýšľaj či sa ti chce alebo nie

lindous
7. okt 2021

Skúsila by som rozhovor s psychológom ... viem, že sa to teraz používa pomaly ako univerzálna odpoveď na všetko, ale niečo na tom je ... ak si ešte na SŠ (keďže spomínaš prijímačky), kľudne skús na začiatok školského výchovného poradcu ... nemusí to byť dlhotrvajúca terapia, niekedy stačia 2-3 sedenia, mne to veľmi pomohlo 🙂

A určite odporúčam, ak máš možnosť, chodiť pracovať von - napr. kaviareň alebo knižnica 🙂 aj doma si lepšie oddýchneš, lebo to bude miesto už iba na oddych a aj práca ti pôjde lepšie od ruky, keď budeš na mieste, ktoré si si vyhradila iba na prácu a nemôžeš si tam len tak ľahnúť ....

A nakoniec už sa len zatnúť a začať TERAZ ... nie o zajtra, nie o hodinu ... proste teraz ... čím viac to budeš odkladať, tým viac ťa budú deptať výčitky, tým horšie sa ti bude začínať ...