Opatrovateľský kurz počas tehotenstva

julia260292
23. máj 2023

Ahojte, mám problém ( menší väčší ) som na úrade práce a robím si Op. Kurz cez úrad. 1.6.2023 mám nástup na začiatok kurzu lenže ja som zistila že som tehotná, kurz si chcem urobiť teraz a aj kým budem môcť sa zamestnať, len tu nastáva problém bojím sa im to povedať že mi to potom zamietnu a budem ho môcť robiť až potom.
Otázka znie neviete ale sú podmienky po kurze či sa musím hneď zamestnať a musím dva roky či ako to je byt zamestnaná v tom obore ? Ja plánujem po roku možno skôr sa zamestnať ako opatrovateľka len neviem aké sú podmienky na to či mi to nedajú preplatiť hneď alebo ako mám postupovať no povedať im to nechcem. Neviete mi prosím vás poradiť ?
Ps: po kurze nebudem mať namáhavú prácu v jednej rodine, mám dohodnutú pani ktorá potrebuje len navarit poriadit a spoločnosť. Ďakujem za každú radu.

luccija
23. máj 2023

@julia260292 ty si podpísala dohodu o kurze a nevieš ake sú podmienky?
To je cez ten projekt nestrat prácu?

tibor79
23. máj 2023

@julia260292 nechápem. Ako môžeš mať dohodnutú pani,keď ešte nemáš kurz? To cez čo budeš pracovať,cez obec (mesto), či ČK? Nezamestnajú teraz niekoho,kto už opatruje a je napr.voľný,resp.novú opatrovateľku čo práve teraz hľadá prácu napr.? Akosi tomu nerozumiem.

luccija
23. máj 2023

@tibor79 to je jedno ako to má dohodnuté Teraz ju možno opatruje niekto z rodiny...alebo reagovala na inzerát.Takych ľudí nie je ľahké zohnať, tak aj pockaju.Myslim, že po kurze žiadna podmienka nie je podmienka bola, keď si brala dotáciu na podnikanie vtedy si musela podnikať aspoň 2 roky, ale možno sa všetko zmenilo.
V dohode, ktoru si podpisovala musíš mať podmienky

julia260292
autor
23. máj 2023

@tibor79 nie. Ja mám jednu známu tá konci a dohodli sme sa že ju ja zastúpim. A ja som si našla pár ľudí ktorý hľadajú do rodiny opatrovateľku, podmienka je kurz

julia260292
autor
23. máj 2023

@luccija ešte som nepodpísala len mi prišlo dneska že mi to schválili a ja mám ísť podpísať ešte preto sa aj pýtam na internete či náhodou niekto nevie o niečom podobnom. Nechcem “vzbudiť nejaké problémy. Ak náhodou tak sa opýtam ja som len hoľa zvedavá a nevydržala som.

julia260292
autor
23. máj 2023

@tibor79 u nás dáva aj mesto prácu ale ja som si našla jednu pani ktorá ma momentálne opatrovateľku ale konci.

tibor79
23. máj 2023

@julia260292 aha tak.

mogaa
24. máj 2023

@julia260292 len podmienkou na ukončenie kurzu je prax, teda ísť niekde do DDS a neviem či to ako tehotná zvládneš - musíš prebalovať starých ľudí, kúpať ich......čiže ono je to fyzicky dosť náročné....nikto nebude brať ohľad že si tehotná.....

julia260292
autor
24. máj 2023

@mogaa no snáď to zvládnem. Ano kurz mi dali v starobinci tak uvidíme. Musím dako chcem hlavne dako sa pomôžem a uvidím čo mi povedia. Ďakujem za informáciu