Oslovenie profesora

11. apr 2022

Ahojte prosím ak ma moj učiteľ titul JUDr. PhDr. Jozko Mrkvicka PhD., mim. doc. … osloviť ho pán doktor? Chcem sa uistiť lebo nie som si ista tak nech predídem trapasu :D dakujem

gabyyygabriela
11. apr 2022

Oslovis ho pan docent. To je vyšší titul než doktor

veronika3110
11. apr 2022

podľa najvyššieho titulu 🙂 aj keď nie oficiálny, ale len mimoriadny.. :D ten sa používa len na pôde tej inštitúcie, ktorá mu ho udelila, kým vykonáva funkciu

autor
11. apr 2022

Dakujem 🙂

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
7lenka11
11. apr 2022

@tomi97 ver tomu, ze tito ludia si na tom strasne potrpia.. pamatam si to zo svojich studentskych cias.. veduca karedry takmer z koze vyskocila, ked ju niekto nespravne oslovil alebo zle pouzil jej tituly 🙈 a potom sa to uz s tym clovekom nieslo.. takze chapem autorku, ze takato vec moze u nej vyvolavat stres

autor
11. apr 2022

A myslite že za titulom mu mam napisat aj priezvisko či staci len ten titul? :D doteraz som to nejak neriešila ale na tohto “chcem urobiť dojem” :D je to moj školiteľ

bolarazjedna
11. apr 2022

Ja by som oslovila najvyšším titulom, v tomto prípade ako pán docent. Avšak keby mal titul MUDr. Ing. Mrkvicka, tak asi by som ho oslovila podľa toho, v akom vzťahu sa na neho obraciam, keď idem na vyšetrenie na jeho ambulanciu, tak pán doktor, ale keď potrebujem radu ohľadne inžinierstva, tak pán inžinier.

autor
11. apr 2022

@7lenka11 Ano aj u nás si na to zvyknu potrpiet ale tento konkrétny až tak nie. No chcem ho aj napriek tomu osloviť správne

veronika3110
11. apr 2022

no ak píšeš mail, prosím ťa nekopíruj celé meno ... :D vyzerá to otrasne.. že si si nedala námahu napísať ručne, ale ctrl c... ako niektoré moje spolužiačky píšu... dobrý deň, pán doc. Phdr. JUDr......... PhD... :D :D
podľa mňa ak píšeš, tak normálne stačá napísať dobrý deň....
ak by to bolo osobne, tak určite by som pridala titul, že pán docent, chcela by som sa vás opýtať...alebo tak.. 🙂

autor
11. apr 2022

@veronika3110 jasne, cele by mi to ani nenapadlo pre pana :D :D

melanta
11. apr 2022

@tomi97 a pokiaľ je ona normálna, tak ho osloví tak, ako sa patrí, v rámci slušnosti. Toto mi príde taký závistlivý komentár. Ten človek má tie tituly, pretože pre ne niečo urobil. Tak si zaslúži patričné oslovenie a každý slušný človek to pochopí.

andreakotesova
11. apr 2022

Oslovis ho DOKTOR.

autor
11. apr 2022

Na školskej stranke kde je o ňom popis pisali že Doktor Mrkvička… ale neviem že či to nahodou nie je staršie, tak preto nenapísali že docent.

andreakotesova
11. apr 2022

@gabyyygabriela on je ale "mim. doc.", čo znamená, že je len na funkčnom mieste docenta, v skutočnosti ten titul nemá- habilitacnu prednášku neabsolvoval.

autor
11. apr 2022
autor
11. apr 2022

@andreakotesova tak teda som si to myslela správne, dakujem

lubbi1
11. apr 2022

inak tychto tristo titulov, to sme aj my riesili na skole ze kto je kto a ako ich oslovovat :D

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henrikir
11. apr 2022

radsej sa opytat ako to spravit zle, pokial si ten clovek na to vyslovene potrpi. akoze uz som tu videla aj omnoho zbytocnejsie a odveci diskusie ako tato 🙂

autor
11. apr 2022

@viestta píšem že som si nie ista tak sa radšej opýtam. Viem že docent je väčšie ale to mim. Ma splietlo. Takisto píšem, že som si teda myslela správne že ho mam osloviť doktor. Prečo vždy musis rypat pod každou diskusiou?

tabakmirka
11. apr 2022

@tomi97 Ti ale poviem, že niektorí z toho vedia robiť vedu. Mala som tú česť s jedným profesorom na výške, ale ten zo začiatku hneď povedal, že si zakladá na správnom oslovení, že nech si na to dávame pozor.

kiki68
11. apr 2022

Podla toho co vidis na titule, ak doc, tak pan docent, ak PhD tak pan doktor

lienka.7
11. apr 2022

Oslovis ho docent

tomi97
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dada13288
11. apr 2022

Doktor, docentom este nie je, doc. musi byt pred menom ..

nakupiky
11. apr 2022

@tabakmirka nehnevaj sa
a tomi97 ti tiež. Už keď každý kto má dieru v zadku (prepáčte za výraz) musí mať vysokú školu, tak nech aspoň vyučujúcich oslovujú v súlade s etikou, nie? Taký problém registrovať Dr., doc. a prof.? fakt?

nakupiky
11. apr 2022

prepáč, ale súhlasím s @viestta keď máš školiteľa, tak si min. v druhom ročníku - to vám nepovedali ako máte vyučujúcich oslovovať?
mimochodom, je na funkčnom mieste docenta, teda docent a priezvisko...

andreakotesova
11. apr 2022

Takto dievčatá: "mim. doc." je funkčné miesto (mal by na ňom "sedieť" docent, no asi sa im už minuli) - čiže ten, čo to miesto získal, síce spĺňa kritériá na to, aby bol docentom, no ešte neprešiel habilitačným konaním, čiže nenapísal habilitačnú prácu, nemal habilitačnú prednášku, nebol vymenovaný za docenta. Má na to 3 roky, aby si to dorobil. Čiže oslovenie "docent Mrkvička" mu nepatrí, lebo ho nemá.

hefo
11. apr 2022

Aj keď nie je "skutočný" habilitovaný docent, ja by som ho oslovil "docent" aj tak, podľa funkčného miesta. Ak si myslí, že mu to nenáleží, tak povie, že stačí ho volať doktor.