Podľa čoho vybrať tému bakalárky?

6. apr 2022

Podľa coho ste si vyberali temu bakalarky? Ake boli vaše najdôležitejšie kritéria? Mna zatiaľ žiadna téma nejak neoslovila a teda neviem podľa coho vybrať. Nejaké typy? Dakujem

monkasponka
6. apr 2022

Najviac dostupnej literatury a ľahšie spracovanie výskumu 😉 a aspon trochu ta to musi baviť.

sofi639
6. apr 2022

Dolezity je aj veduci. Ja som si vybrala najskor jeho az potom z tem ktore mal k dispozicii

sofi639
6. apr 2022

Samozrejme z oblasti ktora ma bavila. Napr. Mala som na vyber ekonomicke a pedagogicke temy. Chccela som ist do pedagogiky. Tak som zistila kto ma ucil tieto predmety… a tak som si vybrala. Len treba skor aby neboli uz obsadeny

savanna
6. apr 2022

Rozhodne podla veduceho a podla toho, ci si vies predstavit konkretne spracovanie vyskumu a vysledkov danej temy. Ja som pri bakalarke urobila tu chybu, ze som si vybrala temu, ktora sa mi na pohlad pacila...nakoniec veduca bola strasna, nepomohla mi v jedinej veci, vyskum sa robil tazko a pracu som s placom ledva dopisala a odovzdala. Pri diplomovke som sa uz poucila, vybrala som si temu dobru na spracovanie u normalnej veducej.

ninusa221
6. apr 2022

Ja som si vybrala podla školiteľa a veru dobre som urobila pretože ta tema je aj super aj keď ma najprv na ňu nič nevedelo napadnúť.. ale podľa mna aj tak to je najviac na školiteľovi ako ťa nasmeruje ako ti pomaha mam spolužiačky ktore maju super temy a profesorky im neodpisujú polka nemá urobenú rešerš a ja mám zasebou 2 mesiace schválení obsah práce.

miminka91
7. apr 2022

Podla temy aj, ked si ich prejdes, tak zhruba ti napadne, ze o com by si tam mohla pisat, ako by mohla byt zamerana odborna cast a ako prakticka. A samozrejme aj podla skolitela, ale zase nevyberala by som len podla neho.

sipopa
7. apr 2022

no ja som si napriklad temu bakalarky vymyslela a veru som to aj olutovala, lebo som si myslela ze fuha aka paradna tema a prd :D

maribell
7. apr 2022

Už máte vypísané témy? Ako sa budete na ne prihlasovať? Pretože my sme sa prihlasovali online, a teda poviem ti, že to bol masaker... už v prvých sekundách, keď som sa prihlásila bolo veľa tém zabranych. Dokonca mi aj padol celý systém, lebo sme tam boli doslova všetci a bili sa o témy... Takže určite ti odporúčam mať ich vybraných viacero. Zoradiť si ich od 1. (Ktorá je pre teba najdôležitejšia), tú budeš pri prihlasovaní hľadať ako prvú, ale môže sa stať, že už bude zabratá. Tak pokiaľ sa budete prihlasovať na témy online maj určite pripravený rebríček minimálne piatich, ktoré sú pre teba prijateľné. 👍 Držím palce na dobrý výber.
K téme ti podarim iba toľko, že choď hlavne podľa literatúry. Zbytočne budeš mať najúžasnejšieho školiteľa, keď nebudeš mať žiadnu literatúru, alebo len v cudzích jazykoch (pokiaľ ich neovládaš).

autor
7. apr 2022

@maribell dnes od ôsmej sa prihlasuje a tiež to padlo :D takze cakam stale ale dakujem za tip vybrať si ich viac. Akurat som si poznačila aj ďalšie

guiseppinka
7. apr 2022

Tema na bakalarku bola asi vypisana, ale trochu sme ju so skolitelom upravili. Literatury bolo vela, aj vela zaverecnych prac, ale davala som iny pohlad. a diplomovku som si vymyslala sama, tema ma zaujala na jednej prednaske, mala som vybratu skolitelku (ta ista co na bc), dohodli sme sa na nazve, mala som predstavu, ale bola som na odborovo pribuznej katedre a tam este v januari som nemala schvaleny nazov a uz som nestihala vyskum, takze sme to potom riesili bez neho a cela praca bola teoreticka.
Ideal je aj to, ked vies, kto by ti mohol robit oponenta. Tak vies, ze co asi mozes ocakavat

veronika3110
7. apr 2022

Ja som si tak vybrala úžasnú školiteľku a tému, ktorá ma bavila... tiež ako vy sme sa na ne prihlasovali od 8 večer.. lenže my sme boli externisti a nevedeli sme ako to chodí... ked sa vyhlásili témy, denní študenti si obehali učiteľov ososbne a témy si rozdelili... zbytočne som ja o 8 sedela za PC a klikala tému.. neschválili mi ju ale pridelili niekomu inému.. tak isto to šlo s dalšími 6 témami a ja som už bola na dne.. na druhý deň pridala neznáma školiteľka tému z oblasti, ktorú nenávidím (výtvarná)... bola však asi naj zo všetkých zvyšných, tak som si ju dala... a asi to bol osud, ale školiteľka bola super a téma ma tak začala baviť, že v nej chcem pokračovať aj na diplomovke... 🙂 a téma, po ktorej som vtedy veľmi túžila, tak tej by som sa už teraz ani nedotkla :D
takžéééé.. podľa mňa si ťa téma nájde, aj keď jej nebudeš úplne dôverovať :D

1sally12
7. apr 2022

Podľa voľného školiteľa😀

autor
8. apr 2022

Tak sa mi vcera po 2 a pol hodinách podarilo uchmatnúť temu ktorú som chcela a ešte ku tomu bonus super školiteľ :D snad neolutujem výber.