Prednášky na vysokej škole

paulinka17
5. okt 2019

Ahojte. Dnes idem prvýkrát na VŠ a možno sa pýtam úplne hlúpu vec ale môžem odísť z prednášky skôr (aby som stihla spoj domov) ? A musím to oznámiť vyučujúcemu alebo v pohode môžem len tak odísť ? :D naozaj neviem ako to funguje

judar
5. okt 2019

To sa oznamuje hneď na začiatku výučby zo SLUŠNOSTI! Ak nechceš aby si prof/ka o tebe pomyslel/a že si nevychovaná...niekde sa takéto odchody bez oznámenia riwdne študentom potom zúčtovajú takže bacha nato jaký obraz si o sebe vytvoríš

xjakubikovak
5. okt 2019

záleží od učiteľa, niektorým to je jedno a niektorý je schopný stopnuť ťa a vypočúvať pred celou miestnosťou kam si si dovolila ísť. Na začiatok sa radšej spýtaj a uvidis ako zareaguje a budes vediet do buducna 🙂

dskjhfdlkdjhl
5. okt 2019

@paulinka17 Ak uz chces, tak oznamit treba pred prednaskou a potom odist tak, aby si co najmenej vyrusovala. Cize sadni si niekde na kraj, aby nemuseli 10-ti ludia vstat, ked Ty budes odchadzat.

barbellka
5. okt 2019

@paulinka17 u nas napriklad bolo skoro na vsetkych nemyslitelne, aby sme odisli co i len o 1 minutu skor :D niektorym spoluziakom dokonca zaratali absenciu za celu prednasku....bud sa treba ist spytat, abo vyckat tie prvotne prednasky co je zac konkretny clovek a ci vobec ma zmysel sa ist pytat

dskjhfdlkdjhl
5. okt 2019

@barbellka ved prednasky nie su povinne, ci? Ucim na VS, na prednaske mam vyse 300 ludi, prezencku isto nerobim (ani ostatni kolegovia).

barbellka
5. okt 2019

@dskjhfdlkdjhl my sme mali povinne prednasky, robili nam prezencky aj na prednaskach🙂

evkamotka
5. okt 2019

To je rozne, my sme boli maly krúžok, prezencka bola vzdy. Kvoli doprave sa skor neodchadzalo-isli sme takym spojom ktory bol po prednaske

veronikaszabova
5. okt 2019

U nas sa pisali prezencky a neodchadzalo sa skorej.

bielavlcica
5. okt 2019

U nas boli prednasky povinne celych 5 rokov. Nedovolila som si odist lebo vacsinou sa zapisovalo na konci a hovorili co bude v teste a co sa mame za leteraturu naucit

@paulinka17 ked idem prvy krat na VS radsej by som prisla neskor domov. Ale ked ti nezalezi na skole....