Môžem ísť na vysokú akú chcem, aj keď som kozmetička?

borihh
29. sep 2019

Možno hlúpa otázka, ale ja naozaj neviem.. Môžem ísť na akúkoľvek vysokú školu chcem? Som vyucena kozmeticka normálne s maturitou a rada by som išla na vysokú školu. Dá sa vôbec z takej školy na nejakú vysokú ísť? Netuším vôbec ako to funguje, či sa to dá a ak áno aké mam možnosti vo vybere

sonicka96
29. sep 2019

Áno dá 🙂 ja som kaderník-kozmetik + mám maturitu a výšku som študovala pedagogiku :D

borihh
autor
29. sep 2019

@sonicka96 tam potom ako fungujú prijímačky, alebo na základe čoho vyberajú keď je to odlišný odbor?

sonicka96
29. sep 2019

@borihh podľa vysvedčenia a príjmačky na ktorých som bola ja bolo ústne, čiže sa má tam pýtali prečo chcem ísť na tú školu +som mala na papieriku situáciu v škôlke a mala som povedať ako by som ju vyriešila 🙂 potom mi už len poslali vyhodnotenie či má berú či nie 🙂 no každá škola je iná 🙂

lula313
29. sep 2019

@borihh väčšinou to máš podľa zamerania školy. Keď som išla na ekonomickú, tak boli prijímacie skúšky z angličtiny a matematiky.. chod na stranku konkretnej školy a tam si nájdi, z čoho budeš robit prijmacky

prevenar
29. sep 2019

@borihh mozes ist na akukolvek vysoku skolu, akurat ...musis spravit prijimacky. na mnohych budes v obrovskej nevyhode oproti ludom, ktori uz studovali prislusny odbor na strednej .

hettinka
30. sep 2019

@prevenar najmä bude v obrovskej nevýhode proti gymnazistom.

@borihh môžeš ist na akúkoľvek VS, ale zvaz si, či jevto naozaj potrebné. Matfyz asi študovať nepôjdeš a ak planujes sociálnu prácu, sociálnu pedagogiku alebo niečo v tomto zmysle, ušetrí si čas a energiu. To venuj radšej odborným kurzom a vzdelávaniu vo svojom odbore a buď super kozmetička, vizážistka. Klientky sa o teba pobijú 👍

arcticcode
30. sep 2019

Na studium na vysokej skole potrebujes maturitu. To je vsetko. Ci si vhodna na danu VŠ, ri sa rozhodne na prijmacom konani. Takze mozes ist aj za doktora, ale najskor ta nevezmu.

lenuska0075
30. sep 2019

Dá sa to 🙂 mala som spolužiačku na výške a tiež kozmetička. Len si poriadne rozmysli, na akú chceš ísť. Pozri si na nete konktrétnu VŠ, fakultu, odbor a dokedy sa dávajú prihlášky. Každá škola to má iné. Držím palce pri výbere 🙂

borihh
autor
30. sep 2019

Ďakujem pekne za každú info🙂

simsalabim
30. sep 2019

@borihh na mnohe odbory sa dnes uz nerobia prijimacky vobec, kedze univerzity su financovane na hlavu, katedry sa snazia zobrat co najviac studentov... na stranke vybranej skoly si najdes potrebne info.

hettinka
30. sep 2019

@simsalabim a podľa toho tie VS aj vyzeraju...

petkaaa
30. sep 2019

@borihh Dá sa to, len treba poriadne porozmýšľať na akú školu chceš ísť. Reálne si treba zvážiť vlastné možnosti, zbytočne sa nepreceňovať, pretože budeš musieť zamakať v prvých semestroch oveľa viac, ako študenti čo idú na výšku z gymnázia, kde boli pripravovaní v rôznych predmetoch. Takže medicínu, právo, prípadne ekonómiu by som asi vylúčila, pri všetkej úcte si nemyslím, že by si matematiku, či chémiu zvládla bez strednej školy so všeobecným zameraním.

simsalabim
30. sep 2019

@hettinka ano, viem. Je to tragedia nasho skolstva a celej spolocnosti, ta uroven ide katastrofalne dole. Ti najlepsi idu do zahranicia, a tych par dobrych, co ostava z financnych ci rodinnych dovodov, tahaju dolu ludia, ktori na VS nemaju co robit.

blacki
30. sep 2019

dá sa všetko, keď chceš. ja som chodila na OA a na výšku som šla na stavebnú. všetci sa tomu čudovali, čo tam robím, prečo som tam vobec šla a tvárili sa, že som v nevýhode. lenže ja som na OA vlastne ani ísť nechcela, rozhodovali hlavne rodičia a 14ročné decko... stavebnú som strašne chcela a sama som si naštudovala čo bolo treba k prijímačkám. nakoniec som vyštudovala statiku a ako jediná s červeným diplomom 😉

petkastopjakova
5. okt 2019

Samozrejme jedna známa , študovala kozmetičku a dnes je z nej lekárka