Predškolská a elementárna pedagogika v Ružomberku

juli116
21. nov 2020

Ahojte, je tu niekto kto študuje alebo študoval predškolskú a elementárnu pedagogiku denne v Ružomberku? Zaujímalo by ma, aká je náročnosť tejto školy, či sa dá zvládnuť aj keď som nechodila na gymnázium, ale na strednú odbornú školu a aké sú nároky na spev a hranie na hudobnom nástroji? Veľmi by som chcela študovať tento odbor, keďže práca s deťmi v škôlke by ma bavila, preto budem rada za akékoľvek odpovede.

ninusa221
21. nov 2020

@juli116 mam strednu pedagogicku učiteľstvo v mš a vždy nam vraveli že na predškolskej je hlavne tažka matika klavir tam sa budete ucit vsetko od základov ale mna to vobec nebavilo skor odporúčam pomaturitné 2 roky na strednej pedagogickej alebo ak chcete vš tak pedagogiku a vychovavatelstvo možte robit aj v škd aj v školke ja som mala v lete brigádu v jasliach a tam som bola ako vychovávateľka takže ak sa nechcete trapit nesla by som 😆 a je dost tazke sa tam dostat...

mell27
22. nov 2020

@juli116 moja sesternica tam študuje, (učila sa na 3-4 na základnej aj strednej - cestovný ruch) školu s prehľadom zvláda... Len treba zvážiť odbor, v dnešnej dobe je veľmi ťažko si nájsť robotu, trh je presýtený...