Skracovanie externého štúdia na vysokej škole

23. dec 2021

Dobrý večer. Tí, ktorí už študujete externou formou na vš, tak čo myslíte, bude sa to skracovať aj nám alebo to bude platiť iba pre tých, ktorí nastúpia až od septembra? :/

kacena4
23. dec 2021

ja pevne verim ze aj nan, teda ak si na bc. tak hadam nam skratia mgr. ak uz studujeme tak ten program nie (teda bc., popr. ak studujes mgr.)

macekovam
23. dec 2021

baby sory ale ja by som vam nic neskracovala.. Ved preco?

mamina0078
23. dec 2021

Nie, nebude. Az od septembra.

domiklik
23. dec 2021

@macekovam lebo je to zbytočné naťahovanie

macekovam
23. dec 2021

@domiklik ake natahovanie.. tak si sadni denne na 3 roky.. alebo na 5..

domiklik
23. dec 2021

@macekovam ja som externe študovala... Za semester 6 až 7 predmetov... Bolo to síce o hubu, ale neviem si predstaviť, že by som teraz mala niekam dochádzať 180 km a za semester mat 3 predmety, keď dokážem zvládnuť o 100 percent viac... Je to umelé predlžovanie, za účelom vyťahovanie peňazí z externistov...

macekovam
23. dec 2021

@domiklik ved v dnesnej dobe uz ani nikto nikam nedochadza.. studuje sa z ,,detskej izby,, a aky odbor studujes?

de_zi
23. dec 2021

Potešila by som sa, ak by mi stačili už len 2 roky Mgr. (som III. Bc) 🙃

@macekovam
My, čo sme si nešli sadať denne 3 roky do školy, ale do práce na 8 hodín (plus mnohí starostlivosť o deti a domácnosť), a zároveň sa rovnako tak učili na skúšky... by sme si možno zaslúžili o rok kratšie stúdium. Či externisti to majú oveľa jednoduchšie a treba im to aspoň trocha predĺžiť? 🙃

raja95
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macekovam
23. dec 2021

@de_zi skúsila som si aj to aj to... A viem porovnať...

autor
23. dec 2021

@macekovam no preto, lebo prečo externisti by mali mať o rok viac ako denní... Nie všetci mali tu možnosť ísť na denné... U mňa to bola finančná situácia... Ja som si musela zarobiť na školu, aby som mohla na ňu vôbec ísť... Takže nechápem tieto večne problémy a rozdeľovanie externých študentov a denných študentov. Ten rok menej veľa externistom pomôže, keďže to býva častokrát náročné... Toť môj názor.

luci310
23. dec 2021

Samozrejme, že sa to bude skracovať len tým, ktorí nastúpia po tom skrátení, nie že niekto robí bakalára, skončí už prvý ročník s predmetmi rozdelenými na 4 roky a zrazu sa mu zhustla tri roky, ktoré ma ešte dokončiť do dvoch, čiže by mal viac predmetov ako denní…

de_zi
23. dec 2021

@raja95 Viem, že je to tým pádom inak rozložené. Osobne by ma ale viac potešilo toho mať 3 roky o niečo viac, ako 4 roky o niečo jednoduchšie.
A áno, určite sa medzi dennými študentmi nájdu takí, ktorí majú rodiny a prácu na plný úväzok, rovnako ako medzi externistami takí, ktorí nemajú nič moc na práci. No zrejme ich bude pomenej. Len sa mi nepáči také zľahčovanie, že veď to máme "zadarmo" 🙂 Ale nesťažujem si, beriem aj túto dĺžku. Ako vravím, kratšie by som len ocenila.

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luci310
23. dec 2021

@raja95 a čo si myslíš, že externi nemajú prednášky? Ja som videla učivo denných a externých a bolo to úplne to iste, skúšku mali takú istú tiež

de_zi
23. dec 2021

@raja95 No, ja sa napríklad aj učím na tie skúšky a nájsť si na to čas je momentálne pre mňa celkom náročné. Prednášok sa takisto poctivo zúčastňujem, seminárky píšem... Neviem, asi len nie som dostatočne šikovný externista. 🙃

autor
23. dec 2021

@de_zi ak môžem, čo vlastne študuješ? 🙂..

autor
23. dec 2021

@raja95 neviem aký máš problém s externými študentami, no ak si myslíš, že to je len o tom prísť si napísať test si na omyle. Máme rovnako veľa napríklad seminárok ako denní, nič nemáme iné, iba to, že my si musíme všetko sami naštudovať a denní to majú všetko na podnose... Byt externistom je ťažšie ako byť denným.

de_zi
23. dec 2021

@autorka ak chceš, napíš mi správu, môžeme o tom prípadne podebatiť 😊

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luci310
24. dec 2021

@raja95 no vidíš, aj my mame aj písomky, aj seminárky počas semestra, keď písomky nespravis, neodovzdas seminarku, nie si na prednáške tak ku skúške ani nejdes, prednášky áno, nemáme ich rozdelené ale keď chceš daj sa na externe a tu prednášku si odsed na dvakrát od rana do večera

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacena4
25. dec 2021

neporovnavajte denne a ecterne studium je to neporovnatelne. denny maju viac priebeznych skusok lebo ine vacsinou nemaju na starosti len priebezne studium (brigadu ci priatela) externy maju okrem vs i pracu kde maju casto prax (ci cvicenia ako denny) rodinu domacnost... a je uplne jedno ako dlho sa studuje oreberie sa vsetko ucivo ci uz za 5. ci 7r.

badimeria
25. dec 2021

Načo sa hádate. Ži a nechaj žiť.Su Vianoce uzivajte aj tak otom ani jedna z Vás nerozhoduje! Či sa Vam to páči alebo nie ...

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz