Výber odboru

22. sep 2023

Mám ešte čas na podanie prihlášky, avšak stále nie som rozhodnutá.
Láka ma aplikovaná biológia a vo vyšších ročníkoch špecializácia na molekulárnu biológiu.
Biológia bola moja srdcovka už keď som študovala na gym., mala som ju aku maturitný predmet za 1.
Z druhého hľadiska ma to ťahá aj smerom psychológie a tu začínam mať dilemu, ktoré si vybrať.

hipuska
22. sep 2023

Tak aplikovaná biológia to je podľa mňa odbor na kariéru. Teda, ak sa chces posúvať, budeš musieť tomu obetovať čas. Psychológia mi príde z tohto hľadiska menej náročná, nakoľko ak si otvoria vlastnu prax, vieš si prispôsobiť čas.

marca12
22. sep 2023

Asi by som vybrala biologiu. Psychologiu mozes potom studovat aj externe,ak ta to bude stale lakat.

janewithane
22. sep 2023

Odporucam karierove poradenstvo. Z kadial si?

ivanakaka
22. sep 2023

detsky psychiater medicina?

zitaje
22. sep 2023

Ja hlasujem za biológiu, ak ťa to naozaj baví. Ak budeš dobrá, vieš sa posunúť dopredu, dostať sa niekam von.
Čo chceš robiť so psychológiou? Keď skončíš Mgr. štúdium, ešte nemáš v rukách skoro nič, keď chceš robiť napr. terapeuta, to sú roky ďalšej práce a štúdia.

kacena4
23. sep 2023

dolezite je ci chces pracovat s ludmi dokazes si spravit psychohygienu alebo v laboratoriu 2 rozdielne veci.

cipina
23. sep 2023

S kazdym z tychto odborov mozes robit uplne rozdielne veci, zalezi, kde by si chcela najst uplatnenie.

portret7
23. sep 2023

Karierne aj financne vacsie moznosti pri biologii.