Vyberám si vysokú školu

rs33333
9. apr 2022

Zdravím, potrebujem odpoveď na moje momentálne stále, kladúce otázky, týkajúce sa štúdia na vysokej škole. Rozmýšľam nad manažmentom,ale bojím sa matematiky,takže neviem ani aké maturitné predmety si mám vybrať keďže sa tej matematiky dosť bojím.Ale Ekonomická vysoká škola má veľmi láka a je to určite lepšie rozhodnutie ako psychológia,ktorú mám vybratú, ako druhú školu..niekto kto mal podobný problém, prosím vás napíšte mi váš názor 🙏

ladybug138
9. apr 2022

@rs33333 no, ak sa bojis matematiky, tak ani ekonomicka nebude cesta
Za mna je psychologia lepsia ako ekonomia, ale to je moj subjektivny pocit

gemerka17
9. apr 2022

Matematiky sa vážne nemusíš báť. Učitelia to dobre vedia, že väčšina žiakov nie je matematicky nadaná a ten smer o matike vôbec nie je. Prežiješ 1, možno 2 semestre matiky a koniec. Stačí sa troch učiť a niet sa čoho báť. Zvládlo to kopec študentov pred tebou a zvládneš aj ty. Nie je potrebné aby si maturovala za matiky.

baska_t
10. apr 2022

@rs33333 no ja som na ekonomickej a čo sa týka matematiky tak tá je tam dosť rozšírená najmä prvé semestre. Neviem či by som do toho išla ak sa jej bojíš, asi skôr nie.

rs33333
autor
10. apr 2022

@ladybug138 áno, ale s psychológiou je to finančne aj časovo náročnejšie, po škole musím stále nadobúdať viac praxe, čo aj pri ostatných odboroch.Ale čo som si čítala tak sa to viac menej neoplatí

rs33333
autor
10. apr 2022

@gemerka17 a ale predmety by sa mi hodili za maturitné ? Som na gymnáziu a potrebujem dva,ale x matematiky nechcem maturovať

gemerka17
10. apr 2022

@rs33333 maturuj z čoho len chceš, tak aby si to urobila. Ak pôjdeš na školu (napr Euba) tak chod na všetky možné doučovania co škola ponuka, aby si sa vôbec dostala.

ivett1
11. apr 2022

Na Ekonomickej univerzite na manažmente je matika v oboch semestroch v prvom ročníku, v druhom štatistika...ale skús pozrieť manažment na Univerzite Komenského...alebo Trnavskej Univerzite...