Začiatok vysokej školy

7. sep 2022

Dobrý deň, chcela som sa opýtať, ako prebiehali vaše dni strávené na vysokej škole. Máte nejaké overené rady, čo robiť a čomu sa radšej vyhnúť? Onedlho nastupujem na ošetrovatelstvo (zdravotná sestra) a tak mi napadlo opýtať sa a zistiť ako ste to zvládali vy 🙂

diewcatqoo
7. sep 2022

Ahoj, prve dni na vyske som bola totalne stratena. Vyucovanie prebiehalo v dvoch rozlicnych budovach, kazda na opacnej strane mesta a hoci som pozerala uz vopred, ako sa dostanem z ucebne A do ucebne B na druhu stranu mesta, aj tak moj time managament obcas zo zaciatku zlyhal a asi 2x som nestihla hodinu. Nastastie, prvy tyzden su vyucujuci benevolentnejsi 🙂
Na hodinach som si pripadala ako totalny idiot a nerozumela som polke toho, co hovoria. Myslim ale, ze rovnake pocity mali vsetci zucastneni, okrem prednasajuceho.
Zaciatky na vyske su take rozpacite. Ale nenechaj sa odradit. Treba vydrzat. Ak sa chytis, budes sa pripravovat priebezne, spoznas sa so spoluziakmi, navzajom si pomozete a bude to ok. Hlavne sa netreba vzdavat pri prvom naznaku nejakeho problemu. Rada spominam na toto obdobie 🙂

ninusa221
7. sep 2022

Nic špeciálne najprv sa zoznam so spolužiakmi a budete vsade chodit spolu 😀

autor
7. sep 2022

@diewcatqoo ďakujem pekne <3

beata_k
7. sep 2022

Vzdy sa zucastnuj kruzkovice, chodbovice a inych "stretnuti". Tam sa take veci dozvies, o ktorych ani studijne nechyruje. Treba poznat ludi. VS je o kontaktoch lebo vzdy sa najde niekto, kto pozna niekoho, kto ma minulorocne testy 😄

kikuska872
7. sep 2022

Ahoj, kde na ošetrovateľstvo nastupuješ? Ak na FZO PU, napíš mi súkromnú správu mam nejaké materiály.

salamistka
7. sep 2022

@diewcatqoo veľmi dobre sa číta tvoj príspevok 🙂 také povzbudivé slová

queen_mary
7. sep 2022

@beata_k presne, presne 😀 a vzdy sa potom najde niekto, kto ta podpise. 😅

beata_k
7. sep 2022

@queen_mary Alebo ti posle spravu " Spi dalej, hodina zrusena" 🤣

lneviemmeno
7. sep 2022

Ahoj, na ktoré ošetrovatelstvo ideš? Náhodou SZU v Bratislave?

autor
8. sep 2022

@lneviemmeno ahoj, idem do Prešova