Kde v Anglicku pracujú väčšinou len Slováci?

25. júl 2022

Ahojte. Neviete kde v Anglicku pracujú väčšinou len Slováci ? Proste či je tam nejaká Slovensko fabrika. Chcela by som ísť žiť do Anglicka, no ku Slovakom. Asi vám to nedáva zmysel no mám svoje dôvody na to....

melanta
25. júl 2022

Slovenská fabrika v Anglicku a zvlášť teraz po Brexite. Ako vtip je to fajn.

tosaneda
25. júl 2022

..no Slovenska alebo Ceska fabrika asi tazko, skor sa zameraj na to ci tam nejaki Slovaci alebo Cesi "vybudovali" fabriku resp. podnik. Skor to takto myslis, ze da chces zamestnat u slovaka v podstate. A ano asi viem aj dovod, aby ta tam nikto nebral ako cudzinca a nemal blbe reci. Resp. kvoli jazykovej bariere, ale poviem ti tak je v UK vela Slovakov, Cechov, Poliakov atd. uz sa to tak "neberie" odkial si, ked si sikovna pracu si najdes.

alenamihal
25. júl 2022

Nechapem preco ludia chcu ist do uk ,ked su omnho lepsie krajiny na tom..ako Svajciarsko,Irsko,Norskoo...ja som zila 18r a manzel 25r v uk,ale to je isto posledna krajina ,kde by som mala ist a vzlast kvoli slovakom....tí ta najviac oserinkaju (cest vynimkach ) ... ja som stale v kontakte S par ludmi (anglicania) a co oni tam prezivaju a ako boja ,co bude dalej,tak my na svk sme este ok...sice aj tu to bude co chvila... a dalej rozmyslas ako sa tam chces dostat ???Pracovne viza ? Zabezpecenie neake ako byvanie ,financie ??Budes mat na start ,kym si najdes pracu???Slovaci /Cesi su vsade ci London alebo hore Menchester atd ... nebudes to mat lahke ak tam nemas niekoho znameho...

janetinka27
25. júl 2022

skor asi myslis to, v akej fabrike robi vela slovakov, aby si mala kolegov slovakov. kamaratka roky robila v anglicku, ale vo fabrikach nemavala slovensky kolektiv. skor oblast, kde byvala, to bola taka stvrt, kde sa prenajimali domy, izby, tam zilo vela slovakov (ale robili po roznych fabrikach, hoteloch)

andrea112255
25. júl 2022

Ahoj
Ja žijem v UK

Prečo tu chceš prísť? Ono to teraz nie je ľahké po brexite.. Musíš si vybaviť víza a aj prácu musíš mat dopredu vybavenú.l a vedieť po anglicky

Tu kde žijem ja síce nie je veľa Slovákov ale sú.. Vo firme kde ja pracujem sme štyria.. Zvyšok pracuje inde.

nerya
25. júl 2022

Skôr nájdeš poľské 😀 aj keď mam pocit ze Rumuni to tu teraz ovládli 🤣 ja si myslím ze je to dosť o náhode, nás je vo fabrike asi 7 Slovákov, v agentúre, ktorá nám sprostredkuje ľudí sú dve Slovenky 😀 na myslím ze skoro všade sa nájde aspoň jeden, ale asi to stále bude viac poliakov. A ak aj nenájdeš Slovákov v robote tak väčšinou sa tak zoskupuju v mestách, ze viac menej vieme o sebe. My máme v partii par Slovákov, Čechov 🙂

andrea112255
25. júl 2022

@nerya kde v UK žiješ ak sa môžem opýtať 🙂

nerya
25. júl 2022

@andrea112255 Worcester, ty?

andrea112255
25. júl 2022

@nerya ja som v Spalding, Lincolnshire.. Trochu daleko od teba :D .. Ale snažím sa vždy nájsť nejakých Slovákov a spoznať keď sa dá , vytvoriť priateľstva.. Predsa len nie je nás tu až tak veľa a sme roztrúsení kade tade a som rada za každého koho môžem zo svojej krajiny spoznať .. Ak chceš môžeme si vymeniť kontakt

nerya
25. júl 2022

@andrea112255 hej kukám, dve a pol hodky 🤣 ja mam asi šťastie ze som došla medzi takých co sú tu už dlhšie a ti už majú kopu známych tak ja som sa tak pri lepila k nim

andrea112255
25. júl 2022

@nerya no máš šťastie 🙂 ja tu mam tetu tak ja som na začiatku prišla k nej a zvyšok Slovákov sa mi tu u mňa v meste postupne podarilo spoznať.. Ako dlho si tu?

nerya
25. júl 2022

@andrea112255 ja zase k frajerovi a s ním už traja Slováci a jeden Čech bývali 🤣 taky klasický share. House na začiatok, potom par ďalších z partie som spoznala, v robote dievčatá... Ale ináč svoju partiu nemám, ja som skôr taký sebestacny typ, stačia mi ti naši chalani z domu, ti už sú naša rodina tu v podstate aj naše autisticke decko ich zbožňuje a to on k ľuďom sa moc nemá 🤣 v januári to bolo 5 rokov co som prišla

andrea112255
25. júl 2022

@nerya tak to je dobre ze ste išli bývať so Slovákmi plus ten Čech :D ja ešte v čase keď som tu chodidla na letné brigády som mala tú česť bývať s Poliakmi a to bol iný hardcore :D.. Už keď ma človek zdieľať bývanie tak aspoň so svojimi :D.. Ja 4 roky tu som zatiaľ 🙂