Alergia na vajce

kacena1991
21. nov 2020

Ahojte maminky viem ze je tu uz vela o tomto, ale nenasla som to co potrebujem vediet... Dcera ma alergiu na zltko aj bielko skoncili sme na 4 dni v nemocnici so zihlavkou na kortikoidoch. Na polroka sme vynechali vajcia na komplet vo vsetkom a teraz mi kazala alergologicka dat malej jednu vajecnu cestovinu na skusku. Skusali ste niektora takto detom zavadzat vajce? Resp.kazala vam to doktorka? Velmi sa toho bojim ci zas nebide mat nejaku reakciu. Mame doma aj adrenalinove pero ale aj tak...

marlent
21. nov 2020

Anooooo presne takto sme na to sli...

kacena1991
autor
21. nov 2020

@marlent a bola aj nejaka reakcia ak mozem vediet?

marlent
21. nov 2020

@kacena1991 nie nic.... vobec...

jvlo
24. nov 2020

Moja dcéra má alergiu na vajce. Velmi silnu. Hocijakú potravinu by som zavádzala až potom,keď by odbery potvrdili, že už na danú potravinu nie je alergicka. Aj vtedy veľmi opatrne. S týmto nie je sranda. Rozoberala som to s viacerými alergologmi a zhodli sa,že adrenalínové pero veľmi pomôže ale zbytočne riskovať, lebo nie vždy...su reakcie,ktoré sa koncia zle aj napriek peru

kacena1991
autor
24. nov 2020

@jvlo cize vam ani alergologicka nehovorila o takomto postupe? Dcera ma hodnoty na zltko vyse 1 a na bielko okolo 3,5 neviem ci je to vela alebo je to este ako tak v norme

diduska777
24. mar 2021

@kacena1991 dcérka ma na vajecny žltok 0,9 a vajecny bielok 53 a imuno nám vyslovene zakázala vajco v akejkoľvek forme ani len neskúšať, ani zltok v žiadnom prípade. A napríklad ma aj na mrkvu 1,4 a povedala že to ani nie je alergia... takze mrkvu kľudne môže...

kacena1991
autor
24. mar 2021

@diduska777 no malej uz vysiel zltok negativny a aj bielko jej klesli hodnoty tak nam kazala vyskusat doktorka stvrtku zltka ale tiez len tak opatrne kedze testy robili 2 rozlicne labaky tak sa na to velmi spoliehat nejdem.. V juni ideme zas tak som zvedava

diduska777
25. mar 2021

@kacena1991 aha, jasne chápem. No malej tiež robia vždy u dvoch lekárok v dvoch rôznych labakoch a ona ma stále vysoké hodnoty...