Atopický ekzém - protopan neúčinkuje

bobana297
20. jan 2019

Ahojte. Prave citam, o atopickom ekzeme. Asi ho ma aj moj syn v utorok ideme zas akutne na alergo. Som zvedava co nam zas trepne. Uz sme pouzili milion kremov teraz natieram protopanom to je nula bodov. Skriabe sa skriabe a skriabe az do krvi 😭😭😭 mate doka atopika? Aku stravu davate a kremy na zmiernenie svrbenia? Kvapky ako zyrtek ci fenistil nula bodov u nas. Je mi.ho tak luto, ze sa hentak drape. Dajte mi rady a typy ako zacat zit kazdodenny zivot s chlapcom, ktory sa lubi najest vsetkeho ale za to nic n9veho . Dakujem Vam 😭😭😭

bobana297
autor
20. jan 2019

Nasa koza a uz je to zas horsie aj stehna a chrbat

sasunka
20. jan 2019

@bobana297 Je to o strave, ked zistite co mu skodi, nebudete potrebovat ziadne lieky ci kremy. Skuste vysadit mlieko a vsetko mliecne a vajcia. To su 2 velke alergeny. Moja dcera je na takejto prisnej diete a je po akzeme. Drzim palce.

karmen118
20. jan 2019

Ja som atopik + alergik a dcérka má slabú formu. Pozor aj na kakao, čokoládu, orechy, mak, citrusové ovocie, čo viem tak zo zeleniny hlavne petržlen a zeler sú najväčšie alergény a potom ešte kyslá kapusta a uhorky môžu urobiť svoje. Z nášho ovocia sú to hlavne jahody. Soliť treba čo najmenej, to isté s korením. Ak má rád sladké aj to treba obmedziť, občas aj príliš veľa cukru môže spôsobiť svrbenie. ja zle znášam aj kvasnice - nemôžem jesť nič čerstvé z kysnutého cesta, ani príliš často a veľa múčnych jedál - ale celiakiu nemám potvrdenú :/. Trebalo by mu spraviť testy, na čo má alergiu. Alergénov je hrozne veľa a nielen potravinových, a každý reaguje na niečo iné. Ešte ma napadlo prací prostriedok môže tiež vadiť, prípadne niektoré silnejšie chemikálie, čo sa používajú na čistenie.

evkamotka
20. jan 2019

Vyradte kysle, kyslu uhorku, kapustu, citrusy a hlavne paradajky. To mne skodi najviac a alergolog vravel ze to menujem ako z ucebnice 🙂
Inak La roche ma kozmetiku pre atopikov s upokojujucim ucinkom, sprchac, telove mlieko aj taku "akutnu tycinku" a perte v Lovela (maju bezne v kauflande, dm..)

luba41
20. jan 2019

máš tu vela diskusii. začni tu https://www.modrykonik.sk/zdravie/kvasinkova-infekcia-u-deti/ ,
https://www.modrykonik.sk/zdravie/atopicky-ekzem/
základ je upravit stravu, žiadne mazanie nepomože.. mlieko, mliečne vylúčit, soju, možno aj hovädzie, sladkosti, obmedzit sacharidy, vela zelenej zeleniny zarad, odlseduj si vajce, kuracie mäso atd.., dieta nech užíva Hylak atd..

kristianko1
20. jan 2019

Ahoj.neboj maly z toho vyrastie....nebude to take strasne....mna to velmi trapilo ked to malemu zistili dokonca mal nabeh na astmu dva krát zapal pluc v nemocníci v, ramci mesiaca nereagoval na liečbu na nete ze z astmy sa nevyliecia uz deti ale doktor cely zivot pracujuci v obore ze do troch rokov ked sa zisti vyrastu z toho s vazne...nas uz bic nema a to ma dva a pol roka....atopicky este mame ale vkuse pocas dňa ho natieram len loziska kozim maslom alebo modrou indulonou a super..nezmizlo to ale nie je to cervene....moc nam vtedy pomaha napr.na mesiac vysadime mlieko a hned ako sa zlepsi stav mu ho normalbe davame iba ked to ma velmi skarede vieme byt na sojovom napoji...no ako rastie ma to krajsie a krajsie...oni niekedy len potrebuju z toho vyrast. ....urcite neklesaj na mysli....my cele nocci neprespane co sa skriabal no uz uplne ok

mkado
2. mar 2019

Dobry den, z vlastnej skúsenosti vrelo odporucam produkty na baze aloe vera od firmy forever. Nam na ekzem velmi pomohli. Treba mat ale na pamati, ze kazdy kozny defekt je len vysledkom vnutornej disharmonie, cize je potrebne precistit organizmus aj zvnutra.

traxo
2. apr 2019

@bobana297 takto dopadol môj maly čo si to neskutočne škriabe, do mokvajuvich rán už som z toho na prášky...samé masti,fenistil a nič nezaberá...ešte skúsim ten protopan a keď sa nezlepší od kožnej ideme na alergiu

bobana297
autor
2. apr 2019

@traxo boze chudatko. No my sme vysadili mliecne veci a miesany krem z advantanu a lipobase na premastenie jedine zabralo. Hlavne ten miesany ale na zimu sa to zas urcite vrati

traxo
4. apr 2019

@bobana297 kde môžem kupit ten protopan?len cez net?lebo v lekárňach ho nemaju

bobana297
autor
4. apr 2019

@traxo hej len cez net

mirkie
8. máj 2020

@sasunka je to starsia tema ale prave riesim ze skusime s dcerkou bezmliecnu dietu lebo nevieme si uz s ekzemom rady. Napises mi co dcerka jedava? Ja mam pocit ze nejeme nic bez mlieka :( ktore pecivo? Nejaka nahrada syra masla smotany? Dakujem