Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dajte tipy na obliečky proti roztočom.

sadell
12. júl 2019

Prosim o typy na obliecky na postelne pradlo proti roztocom. Synovi zistili velmi silnu alergiu na roztoce plus HIT. Na nete nachadzam len same obliecky za 100-200 €. To vazne vsetci s touto alergiou kupujete len v tejto cenovej hladine? Hladam nieco cenovo prijatelnejsie. Dakujem.

mila23
12. júl 2019

a treba specialne obliecky proti roztocom? nestacia obycajne, len sa budu castejsie vymienat a prat?
len sa pytam,nechcem rypat...

sadell
autor
12. júl 2019

@mila23 no specialne su inak tkane, tak aby neprepustali roztoce k cloveku. Clovek na vankuse priamo lezi, spoti sa, je to vlhke, takze tam su v uplne priamom a najsilnejsom kontakte.
Niekde sa pise, ze by sa mohlo aj iba castejsie prat, ale rada by som zohnala aj tie obliecky.

vevesh
12. júl 2019

@mila23 nestaci, musia byt specialne, kedze roztoce su vsade a hlavne v bielizni

@sadell konkretnu znacku neviem poradit, len ze musia byt "hustejsie tkane" (cize aj vahovo su "tazsie"). Tie tensie viac prepustaju a treba ich castejsie prat...

janinah
12. júl 2019

my máme priscine,kupované pred 8rokmi a nedám na ne dopustiť,ja som objednala viac ks a vyžobrala som vtedy zľavu....ale zaplatila by som hockolko,je rozdiel,ak syn spí niekde v cudzej posteli v dákom hoteli a doma v svojom peliešku...

mila23
13. júl 2019

@sadell
@vevesh aha, to som nevedela. Videla som poťah na matrac -špeciálny proti roztocom, ale že aj špeciálne návliečky sú som netušila. Dcéra má tiež alergiu na roztoče...... Som myslela, že častejšie vymieňanie a pranie postačí....
Kolegyňa mi vravela, že ona má nejaký špeciálna parný čistič a každý mesiac tuším ním čistí matrace deťom.

vevesh
13. júl 2019

@mila23 tak my mame specialne na matrac + specialne obliecky na vankus a deku a je to teda neporovnatelne. A u niektorych tkanich(dlhsie odlezanych v sklade, alebo zatuhnutych ci dekoidnych, alebo vonku vysusenych) ti ani pranie nepomoze, lebo tie mrchy su v tej tkanine dobre zazrate...

sadell
autor
13. júl 2019

@vevesh aku mate znacku?
A baby, pri alergii na roztoce sa odporuca kozena sedacka. Ale moze byt aj kozenka/ekokoza?

mila23
13. júl 2019

@vevesh akoze preziju aj pranie na 60-ke?

vevesh
14. júl 2019

@mila23 ano, preziju. Idealne je pranie na 90tke...

vevesh
14. júl 2019

@sadell ja som v nemecku a tu su ine znacky ako na sk, takze v tomto velmi neporadim... a ano, staci aj kozenka ci ekokoza, hlavne nie textilne sedacky(ako semis a pod.)...

sadell
autor
14. júl 2019

@vevesh je podla teba potrebna aj cisticka vzduchu?

vevesh
14. júl 2019

@sadell zalezi od sily alergie a ako je liecena, ake prostredie je doma (mate vela zaclon, stary nabytok ci tkaniny, ako casto a cim sa cisti - take ze 1x tyzdenne je malo a utieranie prachu "na sucho" je hotova katastrofa, vysavam 1-2x denne). U nas takto cisticku netreba, ale koberce menim raz rocne, zaclony periem raz-dva krat do mesiaca a takisto postelne pradlo( to niekedy raz tyzdenne v sezone). A snazim sa minimalizovat textilie (ako obrusy, textilne sedacky a co, kde sada prach). Ako da sa aj s textilnou sedackou existovat, ale po 3 rokoch sme ju museli menit za novu, lebo uz ani tabletky nepomahali...A napriklad, ked idem na navstevu, kde maju nabytok po "prababicke" , tak to si musim dat tabletky, aby som celu navstevu neprekaslala...

sadell
autor
14. júl 2019

@vevesh prosim ta a mozem kupit aj antialergicke potahy na vankuse? Ci to je uplne nieco ine ako protiroztocove barierove? Antialergicke stoja 5€, protiroztocove 50€-100€... aky je v nich rozdiel?

vevesh
14. júl 2019

@sadell Tie lacnejsie maju tensie vlakna a vacsie medzery medzi jednotlivymi vlaknami ako pri protibarierovych. Je to to iste materialovo, len kvoli "volnejsiemu" tkaniu je potrebne viac prat ako pri tych protibarierovych.

sadell
autor
14. júl 2019

@vevesh vysavac staci obycajny a hepa filtrom?

vevesh
14. júl 2019

@sadell urcite hepa filter je lepsi, pokial su na to peniaze . , pokial nie su, tak staci castejsie menit filter na vysavaci...

sadell
autor
15. júl 2019

Ma niekto skusenost s protiroztocovymi (barierovymi) oblieckami od Protecsom, Pristine alebo NanoSpace? Chcem niektore kupit, ale neviem sa rozhodnut, ze ktore.

sadell
autor
8. aug 2019

Baby, ako je to s hrackami? Plysove som dala prec, ale muz mu chce dat taku makku rybu na spanie z umeleho vlakna, ktora ma napisane, ze je hypoalergenna. Prat sa vsak moze len na 30 stupnov. Je to vhodne pri alergii na roztoce? @vevesh

vevesh
8. aug 2019

@sadell nie, radsej klasicke plysaky a prat na 60/90 a castejsie. Viac menej "hypoalergena" znamena, ze material odpudzuje prach, ale to neznamena, ze na neho nesada a pratie na 30tke je vlastne len "omytie vodou". Ja som detom dala na spanie a ako zastenu "kojovankus", na ktory som nasila detske obliecky zo 100% bavlny a len tie menim😇

sadell
autor
14. aug 2019

@vevesh ako riesite dovolenky? Chceme ist do Chorvatska. To nakupit cestovne protiroztocove povlaky?

vevesh
14. aug 2019

@sadell vlastne tenke bavlnene deky, na vankus si davam uterak a lieky. U nas to staci takto😇

sadell
autor
15. aug 2019

@vevesh a ako riesite roztoce v aute na sedackach? Predsa len je to dlha cesta a byt 10 hodin plus minus zavrety v aute, musim byt pre alergika narocne. Striekate sedacky niecim?

vevesh
15. aug 2019

@sadell nie - my mame ziskanu alergiu (cize sme boli po urcitu dobu vystaveni prostrediu s extremnym vyskytom roztocov, az telo zacalo reagovat alergicky na tie potvory). Cize je potrebne brat lieky. A po urcitej dobe bratia liekov prestane telo reagovat alergicky na podnety. Takze sedacky v aute, klimu, cestovanie neriesime. Ono je to najnarocnejsie zo zaciatku, dokym sa vytvori ta imunita a dokym zistite, co dobre nerobi a co nevadi alebo vadi, ale len v minimalnej miere ..

sadell
autor
15. aug 2019

@vevesh aha, a ako ste zistili, ze je ziskana? Leno ja nasi lekari toto vobec neriesili. Ako zistim, ci je to v nasom pripade ziskana alergia? Takze ziskana alergia zpravidla odoznie? Ako rychlo? A ake lieky, antihistaminika?

vevesh
15. aug 2019

@sadell lebo sme ju dostali az v dospelosti. Ak je clovek/dieta alergicky od utleho detstva (do 6 rokov) , je alergia vrodena. Ziadna alergia neodoznie, daju sa zmiernit prejavy liekami, ale existuje aj liecenie. Tzv. Hyposenzibilizacia a trva 5 rokov. Potom uz clovek by nemal byt alergicky (nefunguje na 100%, ale len nejakych 90%). Lieky- antihistaminika , mas dve skupiny - treba zistit, ktore lepsie pasuju.

maculik
15. aug 2019

Kocky, pripnem sa, nech nestratim tuto temu. Len prave odchadzam z roboty (ano, veeelmi usilovne pracujem tieto posledne minuty 😀 ), tak nestiham precitat. Lebo aj 9r synovi zistili na jesen z krvi alergiu na prach / roztoce a travy, a na ten prach teda reaguje nie dobre, tak mozno sa tu nieco dozviem, co nam pomoze 🙂

martinkkka22
24. aug 2019

Ahojte aj ja sa pripajam k diskusii, synovi 8r zistili teraz v lete alergiu na roztoče, príznaky kazde rano kýchne asi 5x a chvilu ma plny nos, potom cely den nič.. dr. mu predpisala zenaro 5mg antihistamin, berieme uz tyzden, ziadne zlepšenie, protialerg opatrenia vykonane 🙂
teraz neviem ako dalej 🙂

vevesh
24. aug 2019

@martinkkka22 vydrzat 2 -3 tyzdne, a ked ani vtedy nebude zlepsenie, naspat k doktorke po iny typ antihistaminik- existuje ich viacero a kazdy reaguje inac ...

zara1357
20. nov 2019

Žienky ako sa prejavila alergia na roztoce? Ja už pol roka neviem co mi je( vysyp na krku , skriabem sa-svrbi to, vysyp na tvari, sucha koza), plný nos akonahle si lahnem do postele, svrbi ma telo... Ja mam potravinove alergie, ale vraj toto nerobia, teraz mi skusaju dávať lieky na zaludok, ale nebude to ani to ...

sadell
autor
20. nov 2019

@zara1357 kychanie v noci, na posteli, po zobudeni, na gauci...atd. Vsak zbehni k alergologicke na kozne testy na roztoce plus odber krvi a zistis to hned.