Mamicky bezlepkáčov, čo zbaliť synovi na obedy na 3-dňový výlet?

mimanr
3. sep 2019

Ahojte, chcem vas velmi pekne poprosit o radu. Syn by mal ist na 3 dnovy vylet a potrebujem mu vymysliet nejake obedy so sebou, nieco co vydrzi hotove, alebo kvazi hotove, napr palacinky mu nabalim na 1.den, do druheho to uz nevydrzia, len tie dalsie 2 obedy netusim, vecere maju mat teple na ubytovani, tam tiez neviem, o co poprosit, ked nesmie nic vyprazane ani zahustovane mukou a bezlepkovo tam nevaria, tak len ryza, zemiaky a....hm...co este? nic mi nenapada.

Budem vdacna za rady, sme v tomto novi... vsetko varim doma cerstve.

melisa16
3. sep 2019

@mimanr Ahoj, s tým vyprážaným by som si nerobila hlavu. Prezle si môže dať dole a zjesť to bez nich. Môžeš mu pribaliť jeho chlebík alebo ryžové chlebíky, možno rajčiny a tuniaka v konzerve...Bábovku, alebo aj rezne/mäso na prírodno na ten druhý deň🙆‍♀️ Môžeš mu spraviť studený cestovinový šalát... Veľa mi toho nenapadá. Ja som moju dcéru nepúšťala na výlety aj s prespaním :/ Držím palce

matkahelka
3. sep 2019

@melisa16 odpadla som prave! Ze ty nemas dieta celiatika vsak... obal z rezna dole? A uz je to bezlepkove? Ved sa to nesmie ani smazit v tom istom oleji ako lepkove jedlo... naco tu pises bludy,ked o celiakii nemas ani paru!

silesias
3. sep 2019

Bezlepkovy chlieb vákuovo balený ( má garancku ) a napr Majku pastiku ( je bezlepková ) a napr v kaufe majú bezlepkové briosky aj bábovku ( vákuovo balené majú garanciu ) zavariť mäsko s omáčkou a bit s chlebíkom alebo zemiakmi.

silesias
3. sep 2019

Ak majú spôsob chladničky poprosiť učiteľky.zohtiat parky napr s chlebíkom, a naozaj jedine čo mňa napadá je zavariť jedlo len otvoriť a zahriať.
( Cestoviny s kecupom ) ( samozrejme bezlepkové )

matkahelka
3. sep 2019

@mimanr na tu pripravu pozor, i keby urobili maso bez obalu na prirodno, ak o celiakii nevedia, urobia to v tom istom oleji ako lepkove rezne. Moja dcerka prave preto takto nikam nechodi,lebo na svk vyvarovne a restiky nie su dostatocne informovane,co vsetko sposobi kontaminaciu a z bzlp sa stane lepkove. Ale ako bolo vyssie spomenute, tuniak v konzerve napr., alebo ja obcas kupujem makovniky od vitacelie

namornicka
3. sep 2019

@mimanr obedy budú mat všetky deti studené so sebou? Daj mu balík chleba Schar, tam je pár krajcov, na pár dni. K tomu napr. pate od Rio mare, to je taká tuniakova pasta v tube, to si môže vytláčať rovno na chlieb. Alebo take tenké klobásky, predávajú ich v Lidl. Do tej ubytovne by som zavolala a dohodla sa s prevádzkarkou, nie je možné aby mu neurobili 2-3x bezlepkovu večeru. Plus ešte napr. muffiny čo sú po jednom balené, burizony, gastany v sacku...

zaba21
3. sep 2019

Skús si vygooglit Expres menu, sú to vákuovo balené bezlepkové jedlá. Nebol by problém zohriať to.

mimanr
autor
3. sep 2019

dakujem vam velmi pekne za napady, nejde so skolou, ale so starymi rodicmi do Madarska, mal to byt od nich darcek a zajednali to, este kym sme "nebezlepkovali", takze sa usilujeme vymysliet, ako ho spravne prestravovat

zaba21
3. sep 2019

@mimanr
Keď tam budú starí rodičia, tak potom by snáď nemal byť problém niečo pripraviť. Napríklad bezlepkové pečivo - nám sa na cesty osvedčili žemle schaer ( majú 2 druhy v DM ale aj inde) k tomu napríklad nejakú nátierku a zelenina, na pitie džúsy. Tiež by sa dala kúpiť neja instantné kaša, stačí zaliať vriacou vodou, prípadne pridať ovocie.