Prídavky na celiakiu

21. sep 2023

Ahojte žienky, mam 21 a od mojich 19tich sa neviem dostať k prídavkom na celiakiu. Žijem s rodičmi, vraj potrebujú zistiť aký majú oni príjem co mi nedáva zmysel keďže som dospela osoba a môj momentálny príjem je rodičovský na syna. Furt potrebujú bárs jaké papiere a ja už neviem čo s tým. Vo vedľajšom meste keď som bola sa na to spýtať sami nechápali prečo príjem rodičov keďže som už dospelá osoba. 2 roky sa už k nim neviem dostať najprv ma zavalovali telefonatmi, papiermi, mailami a teraz čušia zrazu. Idem to znova riešiť tak ma zaujímajú vaše skúsenosti, či ste ti mali zložité ako ja alebo ako to uz riešiť? Som zúfalá z toho už

hruska91
21. sep 2023

Je to normálny postup- som dospela mám deti a aj tak sa do prídavku posudzuje aj manžel, kým som bola slobodná rodičia. Proste všetci s ktorými žiješ v domácnosti. Prišiel ti iste papier čo všetko potrebujú na posúdenie prídavku, všetko im musis dodať- potvrdenie o daňovom priznaní, o poberaní prispevku atd. Im je na saláme či dostates tých 30€ - dodas v lehote- posúdia to, nedodas- kašlu na teba tvoj problém, nedá sa to obísť.