Výsyp po prvých príkrmoch okolo úst dieťaťa

patricia2511
8. jan 2020

Dobrý deň, nemá niekto skúsenosť keď ste zavádzali dieťaťu do jedálnička potraviny že po niektorých potravinách sa okolo ústočiek vytvorili take pupence ktoré následne do hodinky zase vymyzli. Pripadne opuch pier, usnic. Chcela by som sa skontaktovať s maminkami čo majú rovnaký problém lebo už sa bojím čokoľvek dať nové pridať do jedálnička a tak mám pocit že stále papa to iste.

ukulela
8. jan 2020

@patricia2511 mojmu sa tak urobilo, ked jedol dlho a mal ustocka dlhsie zababrane od jedla. takze akoby nie alergia, ale skor len podrazdenie od jedla na jemnej pokozke.

patricia2511
autor
8. jan 2020

@ukulela no presne sa mu to robí keď si obtieral jedlo napríklad rožok keď tak okolo ústočiek čuchal alebo proste keď jedol krupicu tak vtedy ale to až take pupence sa mu urobili ..takze to nieje alergia ?

luba41
8. jan 2020

@patricia2511 takto sa prejavuje potravinová alergia..

patricia2511
autor
8. jan 2020

@luba41 ale z krvi mu nezistili ani na laktózu ani na muku

luba41
8. jan 2020

@patricia2511 testy pri malých detoch nie sú smerodajné..takže musíš len odsledovat..pravdepodobne zistovali alergiu na mliečnu bielkovinu a lepok, takže ked aj nezistili, neznamená - že nemože tá alergia byť....ale máte aj ine zdravotné problemy, ked ste boli na testoch?

ukulela
8. jan 2020

@patricia2511 tak my to tu nezdiagnostikujeme .... ale je mozne ze si ustocka/pokozku suchym rozkom podrazdi. skus davat pozor, po jedeni rychlo umyvat a nedavat chvilu do ruk velky kus rozku, ci piskoty, ale len jedno susto a uvidis. ked sa mi starsi vyhadzal po broskyni, ci po com, tak to bolo na celom tele, resp aj inde, nie len usta. kolko ma maly?

patricia2511
autor
8. jan 2020

@luba41 nie iné zdravotné problémy nemáme, len sa vtedy osypal odvtedy som mu nedala nič čo by uškodilo ..ale papa bezne polievku na masle plus tiež dám niekedy do polievky rezance a nič

patricia2511
autor
8. jan 2020

@ukulela ja som len chcela či nemajú mamičky rovnaké problémy že čo mám dávať decku jesť lebo mne príde že každý deň papa to iste tak nejaké tipy možno ;) ... maly má jeden rok .. a to bolo nahla alergická reakcia ..nie taká že na druhý deň ..to bolo proste hneď

luba41
8. jan 2020

@patricia2511 z čoho sa vtedy osypal? ved si odsleduj to mliečne - zapisuje jedlá a reakcie..soju, hovädzie mäso..lepok, vajíčka - všetko zapisovat a zistovat..toto máš najčastejšie a najväčšie alergeny..