1.kvalifikačná skúška. Rady ako ste to písali.

vavka33
16. apr 2008

ahojte maminky i nemaminky ucitelky.Konecne som sa rozhodla,ze si idem napisat kvalifikacku,preto vas chcem poprosit o akekolvek rady,ak ste to uz pisali.
Viem ako postupovat,aj ako to ma byt napisane,skor by som rada vedela ako ste sa na to vrhli vy a kde ste cerpali,kolko vam trvalo to napisat,proste vase postrehy a pripomienky.Normalne sa obavam,ci to napisem,akosi neviem kde a ako zacat

lienka1986
29. okt 2014

@sofin mne ešte nič neprišlo z mpc, tak stále čakám 😉

henibeni
27. dec 2014

Ahojte mamičky- učiteľky, sedím tu a píšem- písala by som moju 1. atestačnú prácu a takisto, ako aj poniektoré z Vás neviem ako ju písať. Keby sa našla dobrá duša a poslala mi svoju prácu- ako vzor, veľmi by mi to pomohlo. Vopred ďakujem.

maskalinka
12. jan 2015

ahojte kocky, som v tom uplne nova, potrebujem pomoct,, aky je postup ked si chcem urobit prvu atestacnu, dakujem 🙂

mimi1976
19. mar 2015

Prosim Vas, odovzdal v decembri 2014 niekto atestacnu pracu na MPC Nitra? Ja ano, ale zatial nemam ziadne spravy a uz je marec a ja som z toho celkom nervozna. Dakujem

mimi1976
19. mar 2015

@maskalinka
Ak chces I. atestaciu, staci ti mat 60 kreditov, stiahnut si z MPC ziadost o vykonanie atestacie, vybrať si z temat.okruhov na stranke MPC a napisat pracu, spolu so žiadosťou a dokladmi o ziskanych kreditoch ju poslat na MPC a potom uz len cakat ako teraz ja na posudky recenzentov.

ivanakir
29. apr 2015

Chcela by som poprosit o vzorovu prezentaciu k obhajobe 1. Atestacnej prace. Posudky uz mam, praca presla, som pozvana na obhajoby....prosim, poslite mi niekto k nahliadnutiu.dakujeeem

scigi13
4. máj 2015

Ahojte baby, chcela som sa opytat k teme nieco 🙂 Chcem si spravit 1. atestacku zo slovenskeho jazyka, vybrala som si piaty rocnik (kedze mam na to vzdelanie) a vybrala som si Projektove vyucovanie...presne zadanie temy som este nevymyslela..ale nieco ako Uplatnenie substantiv v projektovom vyucovani. Moja otazka teda znie...ci to mozem napisat pod tematicky okruh: Ucebne styly a metody vyucovacieho procesu?

lubhomira
5. máj 2015

@scigi13 Ahoj, ja som chodila na predatestačné vzdelávanie a jedna kolegynka mala projektové vyučovanie a ak ma pamäť neklame, tak spadala do organizačných foriem vyučovania, nie do učebných štýlov a metód 😉

scigi13
6. máj 2015

Dakujem velmi pekne 🙂

maskalinka
29. jún 2015

@lubhomira
@scigi13 prosím vas kocky neviete mi povedat, lebo som sa dopocula ze vraj v buducnosti bude tazsie ziskat. atestacie, ze sa chystaju nejake velke zmeny, neviete o nicom? vdaka

lubhomira
29. jún 2015

Ahoj, ja som chodila na predatestačné vzdelávanie, kde sa to kolegyňa pýtala lektoriek. Ony to však popreli, vraj na tom nie je nič pravdy a od septembra sa otvárajú ďalšie predatestačné vzdelávania ako doposiaľ, ktoré budú fungovať na tom istom princípe ako doteraz. Lektorka sa vyjadrila, že učitelia šíria absolútne neopodstatnenú paniku 🙂 No ale ktovie, ja som radšej odovzdala a mám pokoj 😉

traffic
31. aug 2015

Maminky ucitelky, chcem sa spytat, tie co ste robili 2. atestacku, mozem napisat 2. atestacku tak, ze rozsirim prvu, to znamena nieco tam pridam a aj ten vyskum urobim, alebo ta druha musi byt uplne nova, nic nesmie byt pouzite z prvej, dakujem za odpovede

ivanakir
31. aug 2015

@traffic no, co ja viem, tak moje kolegyne a byvale spoluziacky taktiez len rozsirovali prvu... aj ja takto mienim urobit

zufka10
8. sep 2015

Ahojte, nemáte náhodou niekto vypracované otázky k prvej atestácii z témy učebné štýly a metódy?

lubhomira
8. sep 2015

Ahoj, ja mám, napíš mi mailovú adresu, pošlem 🙂 Mňa to čaká 28.9 😀

liny74
18. sep 2015

Ahoj, ja som bola dnes na 1. atestacii a radim cim skor si atestacie porobte, lebo buduzmeny ohladom atestacii

traffic
19. sep 2015

@liny74 rada by som si ju spravila, ale riaditelka mi dala cervenu, nedovoli mi ju spravit si ju teraz, takze mozem si zvysovat kvalifikaciu neviem kde a ako

liny74
19. sep 2015

@traffic ako nedovoli? napis sukromnu spravu

sorciera24
20. sep 2015

@traffic a dovod? ako ej fakt, ze prihalsku ti podpisuje riaditel...ale preco endovoli? aky dovod uviedol?

nancsy
20. sep 2015

Ahojte, jet niekto, kto ma obahjobu za sebou? Ja mam teraz tento fyzden zo sJL . Ako to prebiehalo? Vdaka.

liny74
20. sep 2015

@nancsy kde budete robit obhajobu? ja som robila v piatok v KE

nancsy
20. sep 2015

@liny74 ja v NR
Davaju zakerne otazky? musi byt aj prezentacia?

liny74
20. sep 2015

My sme nemali prezentaciu. Povedala som nazov prace, preco som si tu temu vybrala, ciel prace a potom som zacala rozpravat o praci. Nakoniec som povedala prinos a odporucania. Spytali sa ma na par veci, ale skor zo zaujmu, boli velmi ustretovi. Potom sme museli dat vsetko prec zo stola a tahali sme otazku. Priprava nebola, ihned som musela odpovedat, ale ak sa niekto sekol, pomahali.

sorciera24
20. sep 2015

baby, kt. mate za sebou 1.atestaciu...je pravda, ze nemusi obsahovat akcny vyskum? (cize stacia napr. navrhy hodin, aktivit, prac. listy...?)
a vraj v nazve temy ma byt uvedene aj pre ktory rocnik konkretne to je?

daanka85
22. sep 2015

@sorciera24 aj mna by to zaujímalo...

traffic
22. sep 2015

@sorciera24 nie nemusi tam byt ziaden vyskum, nic podobne, staci napisat teoriu potom praktickuk cast ako si ju realizovaala a tot vse, tie vyskumy sa robia az v druhej atestacke, a ja som v nazve nemala rocnik ale len zakladna skola, a v uvode som konkretizovala pre ktory rocnik to je, ale ine kocky davali aj pre 5. rocnik ZS, takze ako chces sa mozes rozhodnut

sorciera24
23. sep 2015

@traffic dakujem🙂

traffic
21. nov 2015

Zdravim vas, mamicky ucitelky neboli ste niektore na pobyte cez Erasmus plus, pre ucitelov

lubhomira
22. nov 2015

Ahoj, ja sa chystám v júli cez Erasmus plus na Maltu 🙂

pa_mi
22. nov 2015

Ahojte, dievčatá nerobili ste náhodou prvú atestačnú skúšku v KU RK? A nemáte vypracované otázky na obhajobu? Respektíve neviete mi poradiť ako sa pripraviť? Ako obhajoba prebieha? Vďaka