7 mesačná dcérka nechce papať domácu výživu

ankavanekova
21. sep 2014

Dobrý večer.
Potrebovala by som nejako poradiť. Mám 7 mesačnú dcérku a už ju cca 3 mesiace prikrmujem, pretože je veľký papkáč a nestačí jej len mliečko. To by bolo v pohode, lenže nech jej hocičo vymyslím, nech sa akokoľvek snažím, nechce mi zjesť takú výživu, ktorú jej ja urobím. Najprv som si myslela, že len vymýšla a tak som jej to nasilu ponúkala, až nakoniec zjedla jednu lyžičku a vzápätí ju naplo a všetko mi vyvracala. Tak isto to bolo aj s 2. a 3. lyžičkou. Až som sa na to vykašlala a dala jej výživu z obchodu. Takú mi zje na posedenie a vôbec ju nenapína. Popritom keď som jej úplne na začiatku uvarila napr. mrkvu, tak ju zjedla, ale to je ozaj jediné. Odvtedy nič len keď, tak z obchodu. Robím niekde chybu? Alebo jej to mám nejako osladiť? Pretože tie výživy z obchodu som také sladšie, ako keď sa to doma urobí. Už som aj chcela vyskúšať, že jej tam dám trochu medu... Fakt si už neviem radi. A keď som sa pýtala detskej doktorky, tak namiesto toho aby mi poradila, tak začala kričať, že to je moja chyba, pretože som ju na to odmalička neučila a tým aj skončila. Proste "odborník". Za radu vopred ďakujem 🙂

vinuslava
21. sep 2014

@ankavanekova Ahoj, možno jej taká výživa nechutí, nenúťte ju, pretože tak môžete spôsobiť poruchy prijmu potravy. Med je veľmi silny alergen, takze tým by som neprisladzala. Skuste jej dat nejake chude mäsko, zemiak, všetko varené a pretlačené vidličkou. My sme pri obidvoch deťoch nezacinali vyzivou, ale varenou zeleninou a chudým mäskom, prípadne nejaka polievka zeleninová. A možno jej ovocie nechutí, moja dcerka tiez nema velmi rada ovocie, ale zeleninku si da velmi rada a syn zas naopak. Kazde dieta je ine. Drzim Vam palce.

mibi41
21. sep 2014

@ankavanekova Ja mam ten isty problem,ma 6 mesiacov.Primojej strave mi normalne robila bbbblllll...(hej -ze 5 mesacne babo)mame to nahrate aj na kamere,ved prve papanie.A z obchodu zje hociaku prichut,ale hlavne je a nenapina ju,tiez neviem ci niekde robim chybu,starsi syn mi hned nabehol na moju stravu,robenu doma,oproti nej krasne papal.Mozno to casom prejde a zacne im to chutit ;)

babulka82
21. sep 2014

@ankavanekova
@mibi41 ja mam 16 mesačne dieta a nechce jest furt a tie prikrmy z obchodu už vobec nie. Vynahradza si to potom mliekom a možem sa aj na hlavu postavit ,proste bud mi ujde a ked je v stoličke tak sa otoči chrbtom alebo mi vyrazi lyžičku a je dojedene 🙄 Rastie ,prospieva ,neriešim ,ved od hladu neumrie . A vaše detičky su maličke spoznavaju chute chce to čas 😉

maslenka47
21. sep 2014

@ankavanekova trosku suhlasim s doktorkou, je to aj tvoja chyba. Vyzivy z obchodu su hnus, ten cukor tam je prave preto, aby to decka chceli - potom sa nemozes cudovat, ak bez cukru nechce.

To domace roztlacas alebo mixujes? Take male dieta moze napinat aj z toho, ze to nie je uplne hladka kasa. Pripadne skus spravit redsie.

zuzkamacken
21. sep 2014

moj 17mesacny jedol od malicka domacu stravu s kupovanou.. pol na pol. ak som nestihla, dala som hippku. nuz a asi to bola chyba lebo asi dva mesiace nechce nic poriadne jest, ak zje, tak kupovane... uz mu nechuti ani domace jablkove pyre s piskotami.. neviem o co mu ide.

ankavanekova
autor
21. sep 2014

@maslenka47 moja chyba to nieje, pretože ja som jej dala najprv domácu a keď ju nejedla a mi to vracala a mlieka som dostatok nemala a sunár nechce, tak čo som mala robiť? Mala som ju nechať plakať aby som išla podľa tabuliek a doktoriek? A do domáce som rozmixovala, pretože ona keď tam je trošku hrúdka už ju ťahá na vracanie. Musí mať všetko hladké 🙂

liebling98
21. sep 2014

@ankavanekova skús si pripraviť taký príkrmový základ (mrkva, zemiak, kuracie mäso, oranžová tekvica), uvar, hladko rozmixuj a pridávaj do kupovaných príkrmov. Najprv trošku a postupne každý deň viac a viac. Držím palce!

syrik
21. sep 2014

Ja len na margo tej doktorky. My sme už síce V období vzdoru, no skoro všetko odmieta, čo je aj normálne na ten vek A mali sme problémy so zápchou, kde má však nemocnici tiež obvinovali, že má nedostatočnú výživu, že nezje dva taniere polievky denne dospelackej porcie A pod.Nič si z nej nerob - čím viac ju budeš nútiť, tým viac jej to sprotivis. Nasilu to do nej nenalejes. Treba len skúšať, ponúkať, maskovat. Držím palce

siska53
21. sep 2014

@ankavanekova kamoskin aly tiez odmietal nou pripravene jedlo..len tie vyzivove..ma xoskoro 2,5r.a asi intoleranciu laktozy a mozno aj daco ine.. teraz jej nechce jest takmer nic...

Neprisladzaj! Med je alergen, najskor po 2.roku a cukor v akejkolvek podobe co najneskor a najmenej...aby ti potom vobec zjedla daco,co nie je sladke..
Skusaj,ak bude hladna,zje aj tvoje...skus pseno...

Jedlo pucis ci mixujes?

Ja som dlho mixovala,no vzdy sa nasli aj dake male kusky...a su deti,ktore zacinaju s prikrmami aj neskor...radsej castejsie prikladaj..kebyze nemusim ist na operaciu,tak malej zacnem.davat prikrmy az po 7.m..lenze pptrebovala som sa poistit,ked sa nenauci pit z flase,aby mala zaruceny daky prijem potravy.

meluela
21. sep 2014

@ankavanekova ahoj, ake vyzivy z obchodu su to? Ked sa uz inak nebude dat, tak radsej hippky pripadne tie dmkove alnatura/babylove ... tie co byvaju v potravinach (tusim sunarka, hamanek) mavaju o dost horsie zlozenie. Mne zacal moj krasne papat prikrmy a ked mu zacali rast zubky tak mi nejedol zasa niekolko tyzdnov nic okrem mliecka, tak som zo zufalstva skusila hotove a tie mu zachutili .. potom sme to dlho striedali, mal obdobia ked papal vylucne hotove, potom stale menej hotovych resp. len na dovolenkach ... jasne je cerstve domace je lepsie, zasa ale mozes sa utesovat ze to maso je mozno bio (pri hipppkach) a nie brazilska kuracina (snad 😖 ) a urcite to nebude mat zas tak katastrofalny dopad na zdravie, hlavne ked spapa neskor aj trosku cerstveho ovocia popri tom. Len netreba prestat skusat davat aj domace potraviny, pripadne skusit to postupne miesanie domacich a hotovych pokrmov.

brady1
21. sep 2014

@ankavanekova keby nepoznala kupensku vyživu tak by zjedla len to čo pozná to je holí fakt, dr mala pravdu len to neludsky povedala nemala kričat.A teraz rada do prikrmov v obchode sa dava vacsinov sladky zemiak a inu mladučku zeleninku. ty pravdepodobne davas normalny zemiak do prikrmu 😉 určite nedavaj med a ine dochucovadla.

emma181
21. sep 2014

@ankavanekova skus jej dat viac mrkvy do prikrmov aby to mala sladsie a postupne znizovat mnozstvo mrkvy. pripadne skus dat batat (sladky zemiak) alebo kukuricu namiesto mrkvy. a urob jej ten prikrm taky redsi, mozno jej vadi ze je to moc kasovite.

miku1
21. sep 2014

@ankavanekova Možno jej proste nechutia. Moja staršia zjedla aj z obchodu aj doma urobené výživy, a jedného dňa uťalo, a nechcela žiadnu. Mladšia výživy akékoľvek úplne odmieta. Čo sa dá robiť? Výživy mám narobené na 2 roky dopredu, takže manželovi neostáva nič iné, len ich pekne dojedať. 🙂

ankavanekova
autor
22. sep 2014

Ďakujem teda 🙂

dominix
22. sep 2014

moja dcerka sladke vyzivy velmi skoro zacala odmietat, ci uz kupovane alebo doma pripravene..."ficala" na zeleninovych, a to jej bolo jedno ci z obchodu alebo domace, tak som to striedala, nech je zvyknuta na obe - a doma som jej jedlo len pucila vidlickou, ziadne mixovane, nech si od zaciatku zvyka na tuhsiu stravu...a kase - tak u nich sme tiez po par mesiacoch skoncili 🙂

jonas17
22. sep 2014

@ankavanekova tiež si myslím, že mala doktorka pravdu. dieťa papá len to čo pozná. úplne by som vylúčila kupovanú stravu a chystala domáce príkrmy. treba začať lyžičkou, aj tri dni ponúkať to isté, kým si dieťa nezvykne. a včera som tu našla úžasný album s prvými príkrmami:
https://www.modrykonik.sk/blog/simonne1/album/o...

pestreé, zdravé, chutné, aj na oko to vyzerá perfektne. žiadne dinosaury s džemom a vajcom, alebo detský madarský guľáš...a nehovorím o zapekanom karfiole, či pečenom králikovi...lebo aj také som videla medzi prvými príkrmami..

ajana1
22. sep 2014

ankavanekova Podla mna si zacala prilis skoro s prikrmovanim nakolko vyvoj digestivnej sustavy babatka je ukonceny az okolo 6 mesiaca. Taktiez nemuselo byt psychicky pripravene na prijimanie stravy. Skus jej vobec neponukat kupenu stravu par dni a davat iba rozpucene ovocie. Aj tak v tomto veku dostava najvacsiu cast zivin z mlieka.

ankavanekova
autor
23. sep 2014

@ajana1 Ja som jej to nezačala dávať len tak. Totižto jej už mliečko nestačilo a jedla každú hodinu a mne sa prestávalo mlieko tvori. Teda nie prestávalo, ale nestíhalo sa mi dotvoriť. A v noci keď som k nej vstávala každú hodinu som nebola ani vyspatá a ani mlieko som ku koncu nemala a tak len plakala. Takže bola som nútená. Keby som nemusela tak jej nedávam predsa a začala som až po poradení sa s doktorkou.

egiginka
23. sep 2014

1, ste si ista, ci bola z mliecka hladna? ... lebo v tom veku zhruba dwti sa chcu casto kpjit kvoly zubkom a velkemu rozvoju mozgu a mile radi chcu byt na prse aj kazdu hodinu.

2. citujem pediatra nasho ( moja mala ma cerstvo8m )... pokial je kojena ( prospieva) netreba nutit, par lyzicieka staci, ked jej chuti tekvica, tak staci tekvica.... s ovocim to iste...

3. mala mi nechcela vobec nic... tak som ju nwnutila, postupne zachutilo... napeiklad jej velmi chutila tekvica hokaido s cukinou... alebo znama skusa tu cukinu akebo petrzlen davat , to jej malemu osladi.... s ivocnych moja miluje hruska banan, ten osladzuje a skuste jej davat jedlo do ruky, tiez to velmi motivuje deti jest.....

a este mozno skuste vyzivu jest s nou... dajte jej do ruk lyzicku a oba vam ju bude strkat do pusy, sak aj cas musi nakrmit🙂....

egiginka
23. sep 2014

@ankavanekova ... koment moj vysie.. zabudla som oznacit

zuzkat1
23. sep 2014

@ankavanekova ja by som ju nenutila,a urcite by som nedala z obchodu.. ponukat domace ked nechce nechat tak...moja do roka jedla tak max 50ml a je tu... Urcite nasilu nie...

egiginka
23. sep 2014

@ankavanekova ... a este mi napadlo... doktorka povedala, ze vobec nevadi pokym nechudne, ze je len 4 lyzicky, ze ked nechce neriesit... a mna takto uz viac krat prekvapila, ze na druhy den si dala pol pohara🙂... a napriklad radsej je z plastovej lyzicky... a ja napriklad davam do prikrmov aj bylinky🙂.. to dodava chut... a tym, ze nemam stres, ze len sj dobne, tak sledujem, ze sa strasne resi, ako ju dam do stolicky a nasadim podbradnik🙂 a miluje ked jej dam jedlo do ruky.. 🙂 rozku mame vzdy plnu zem, ale jej to robi napr dobre na zubky, je ticho a zamestnana chvilku a aj trosku si zbodne... a ovocie to aj cele vycuca a si kuse a pekne spapa, hlavne ked jej ho pomaham drzat🙂...

alenie3
23. sep 2014

Presne taky isty problem som mala j aj ja so starsim synom. To co bolo kupene bola mnamka a ked som mu dala domace, tak ani usta neotvoril. A to som skusala, ze som navarila a dala do flasticky a pred nim "otvorim" a, ze to je kupovane.....NIE.......nedal sa osalit a nech si niekto povie, ze male deti nevedia, ze su "hlupe", tak som to chvilu neriesila a potom, som mu postupne zacala pridavat do kupovanej zemiak uvareny doma a ryzu, masko, vajicko a postupne pridavala vo vacsom pomere, az napokon presiel na varenu doma stravu. Nedavaj jej ju z flasky, ale davaj do misky, aby potom si nemala problem, ze chce jest len z flasky a pritom uz je to si varila doma. Drzim prsty

ajana1
23. sep 2014

@ankavanekova ak si kojila tak si mala jeden z rastovych skokov kedy sa musi upravit produkcia mlieka. Taketo obdobie treba len vydrzat 🙂

ankavanekova
autor
25. sep 2014

@alenie3 @egiginka Juuuj ďakujem vám skúsim to teda tak nejak 😉

ankavanekova
autor
25. sep 2014

Aaa už mi napočudovanie aspoň ovsené vločky spapala, tak držte palce aby sa postupne na všetko naučila 🙂 A ešte raz ďakujem všetkým 🙂