7 rokov farbenia vlasov na čierno, ako prejsť k pôvodnej farbe?

caroline_
23. aug 2018

Ahojte. Chcela by som sa opýtať, či by mi tu vedela nejaká kaderníčka poprípade nejaká žienka so skúsenosťou poradiť. Ide o to ze už 7 rokov si pravidelne farbím vlasy na čiernu a chcela by som sa vrátiť k svojej pôvodnej. Svoju pôvodnú mam takú gastanovo hnedú. Či sa to vôbec dá a ak áno či je to na jedno sedenie a ci tie vlasy neostanú potom procese veľmi zničené. Ďakujem

zuzzuzi909
23. aug 2018

jasne, ze sa to da, len sa musis proste pripravit na to, ze to nebude vsetko na jeden krat. hlavne si treba uvedomit, ci mas vlasky v takej kondicke aby to odfarbenie zvladli bez nejakeho vacsieho poskodenia alebo sa budu nasledne hned asi aj farbit

monane
23. aug 2018

dá sa to ale nepôjde na to na jedenkrát. postupne sa ti to bude zosvetlovať melírom aby ti to úplne nezničilo vlasy a vyzeralo to aj prirodzenejšie 🙂

amedeofelisa
23. aug 2018

@caroline_ Mne sa to podarilo na prvy krat odfarbit ciernu,nakolko s kadernickami mam zle skusenosti,naposledy spalene vlasy a koza na hlave. Treba na to trocha odvahy a ked su dlhe vlasy odporucam vypomoc. Treba urobit vymyvaci kupel. Teda melirovaci prasok do toho peroxid 9 %,ja som pouzila 12 ale stacit bude aj 9. Do toho vytlacit balzam na vlasy, trocha samponu a pridat vodu aby to nebolo velmi huste. Touto.zmesou treba natriet cele vlasy ale nie uplne pri.korienkoch aby sa nespalila koza na hlave a nechat max. pol. hodinky a zmyt vodou. Ciernu by to malo.stiahnut na.tmavsiu hnedu. Ja som si tak stiahla 3 roky farbenu ciernu palletku,co mi ziaden kadernik nechcel robit,iba melirom postupnym alebo olaplexom za 100 eur. Tie vlasy preziju jeden.takyto radikalny zasah v pohode. Pokial mate zdrave vlasy tak sa nemate coho bat. Ja som taketo riadne odfarbenie absolvovala uz vela raz behom par rokov a vlasy mam ok.

enya00
23. aug 2018

@caroline_ mne prave odfarbuju tak ti dam potom foto 🙂 farbim uz 10 rokov

amedeofelisa
23. aug 2018

Ja som si presla z ciernej na rysavu. Potom znova z.ciernej na kriklavo cervenu farbu vlasov. A naposledy z ciernej na svetlo hnedu. Tak ze s farbenim mam skusenosti celkom dost. Po odfarbeni ciernej odporucam kupit len preliv loreal casting cream gloss a urcite nejaku.svetlejsiu hnedu. Vsetky hnede ktore su oznacene od cisla 6 a vyssie,aby vam.to znova nestmavlo.

yonce
23. aug 2018

je to dlhy a namahavy proces, samozrejme aj velka zataz na vlasy, treba rozumne pouvazovat, ci tvoja hriva je na to pripravena alebo to nebude lepsie jednoducho nechat odrast a prezit to aj ked to nebude najlepsie vyzerat :D

moncurienula
23. aug 2018

@yonce No neviem, to radsej nechat na kadernicku ako s tym nic nerobit a nechat odrast :D

rdi
23. aug 2018

Da sa to urobit ale hlavne sa prosim ta nenechaj nahovorit na narazove odfarbovanie ale daj si to len postupne zosvetlit jo 🙂 Bude to vyzerat ovela lepsie, tak prirozdene, ako keby ti to len slnko vytiahlo

luzzia
23. aug 2018

@caroline_ Ahoj, ja som tymto presla pred niekolkymi rokmi, pokusim sa ti opisat postup, ako mi to kadernicka spravila, a spravila mi to v podstate na prvu supu a naozaj krasne.
Takze nechala som si odrast asi vlasy - klasicky ako medzi farbeniami, cize ja neviem, 1-2 cm ci kolko to moze byT a isla som kadernicke a ta mi z mojich na cierno farbenych vlasov vytahala nahusto pramienky, z ktorych vytiahla farbu peroxidom alebo cim, proste na svetlo, ako keby blond a potom mi na celu hlavu dala farbu takmer rovnaku ako mam svoju povodnu.
Cize vlastne vysledny efekt bol, ze od korienkov ten odrast som uz mala ako keby svoj hnedy (v podstate farba velmi podobna tej mojej povodnej, to velmi dobre odhadla) a zvysok som mala na tych melirovanych pramienkoch hnedu nahusto, co som opisala vyssie a dotoho tmavsie pramene tych povodnych ciernych, ktore uz chytili taky cierno-hnedy nadych.
Dufam, ze som to zrozumitelne vysvetlila, vysledny efekt bol uzasny, velmi som bola spokojna, vyzeralo to vlastne, ze v mojich hnedych vlasoch mam cierny melir a potom, ako mi zas zacali odrastat vlasy, tym ze trafila tu hnedu blizko mojej povodnej, uz som s tym nic nemusela robit, cele mi to pekne splynulo.. Cize uz som tam ani nemusela ist, na prvu supu mi to krasne sikovne spravila, vlasy som nemala vobec znicene, tie tmavsie pramene povodnej ciernej sa v tych hnedych stratili, pekne to postupne bledlo 🙂
Robila mi to asi 4 hodiny, nababrala sa, ale fakt klobuk dole, na prvy krat mi vyriesila problem 🙂

enya00
23. aug 2018

@caroline_ tak mala som ich cierne ako uhol,cize na prvy krat som spokojna 🙂 spodky isli trochu tazsie,tam je ta farba uz zazrata,dali mi na celu hlavu a postupne pridavali,tam kde to az tak nebledlo,cize na koncoch,potom mi to este zafarbili,urcite musim ist este raz,ale vlasy nemam vobec znicene

enya00
23. aug 2018

Takto som mala

kikina84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eeffka
23. aug 2018

U nas ponukaju gumovanie ciernej farby
Tu som nasla zhruba postup
https://wanda.pluska.sk/nudi-vas-vasa-farba-vyg...

elistek13
24. aug 2018

Vyskusala by som to tak, ze by som si vlasy nechala odrast, a potom tie odrasty farbila postupne bledsou farbou, aby to vyzeralo ako preliv az sa nakoniec dostanes ku svojej povodnej farbe 🙂 Neviem ci som to dobre vysvetlila, ako to myslim 🙂

caroline_
autor
24. aug 2018

Ďakujem ženy, podľa mojej mamy si mam na čierne vlasy dat blond farbu a to mi že vraj chytí na bledohnedu no mne sa to nejako nezdá, s tým nemáte niektorá skúsenosť?

eeffka
24. aug 2018

@caroline_ mam a bohate vid olasske ciganky 😂😂😂 nerob to v ziadnom pripade

candii
24. aug 2018

Ja som sa tiez pravidelne 7r farbila na cierno, odporucam kadernicku!! Ziadne spekulovanie a skusanie doma! Mne to vytiahla za jedno sedenie a nafarbila farbou podobnou mojej prirodzenej a nechala som vyrast, roziel ked to vyrastalo nebolo vobec vidno

lucmirka124
24. aug 2018

@caroline_ urcite neodporucam dat na to blond farbu, chyti ti to na rysavo az zlto.znici vlasy. otras je to. Je tu vela fajn rad. Tiez mam ciernu dlllho a rada by zmenit na prirodzenu. Svetlo hnedu.Treba najst kadernicku ktora to vie spravit.

caroline_
autor
24. aug 2018

@lucmirka124 to aj urobím, ďakujem vám všetkým za rady 🙂