Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aj vy ste sa nechali nachytať na "sampionat.sk"?

mimkao
1. dec 2011

Počas MS v hokeji, t.r. som sa "nechtiac" registrovala na tejto stránke a teraz mi chodia predexekúčne výzvy, lebo vraj registrovaním som sa zaviazala uhradiť registračné vo výške 49 € aj pár drobných. Dnes mi prišiel list na úhradu 150 € aj s upomienkami.
Má s tým niekto skúsenosti? Čo robiť? ďakujem.

bodka13
1. dec 2011

@mimkao neplatiť !!! to isté chodí kamoške...bola na nich dnes podať trestné oznámenie ,lebo jej poslali domov modrú obálku ,nie do vlastných rúk-hodili ju do schránky...takže je to bu-bu-bu ....je nejaké fórum na nete,kde o tom píšu a niektorí čo na začiatku zaplatili,tak sú na tom tak ako aj ty teraz=stále im chodia domov príkazy na úhrady+úroky z omeškania ...treba sa poradiť s právnikom,skočiť na políciu ...držím palce,hlavne nič neplať 🙂

mimkao
autor
2. dec 2011

@bodka13 jej, ďakujem. Až mi zle prišlo z toho. Práve som sa dočítala, že 20.12.2011 s nimi bude súd a že už predtým sa dvakrát na neho nedostavili, tak asi aj to o niečom svedčí. Ach, jáj. Snáď to dobre dopadne, lebo nemám chuť na nejakú exekúciu... Ale so ma upokojila, teda, ako tak. ďakujem.

stardust
2. dec 2011

ah, uz si takto zarabaju podvodnici aj v SR.

terrs
2. dec 2011

@mimkao hlavne to neplať. Pokiaľ si nepodpísala žiadnu zmluvu, nesmú od teba pýtať peniaze.

mimkao
autor
2. dec 2011

nie, zmluvu som nepodpisovala, lenže registráciou som vraj súhlasila s ich podmienkami. Ktoré som samozrejme nečítala. 😢

alami
2. dec 2011

@mimkao my sme na tom podobne, prišlo nám tiež zaplatiť nejakých 150 Euro, manžel sa podľa všetkého tiež niekde registroval, ani o tom nevie, lebo sa registruje kde kade 😖 najlepšie na tom, je, že nikto nám nedoručil prvý ani druhý šek ani úpomienku, ale hneď bu bu bu list s vyhrážkami exekúcie. ale samozrejme, neprišlo to do vlastných rúk, dokonca ani nie doporučene, ... ale jasne, že je človek z toho nervózny, neviem, čo bude nasledovať, keď to nezaplatíme. práve sa chystáme s tým k právnikovi, tak som zvedavá, čo povie, ale všade na nete ľudia píšu, že - neplatiť.

mimkao
autor
2. dec 2011

@alami aj ja som sa všade dočítala, že "neplatiť" No, ani sa nechystám. Ich služby som nevyužívala. Registrovala som sa len preto, lebo som chcela vedieť výsledky zápasov. A nakoniec som našla lepšiu stránku a zadarmo. No, aspoň mi to je na ponaučenie, že sa nemám zbytočne registrovať.
Ja s tm k právnikovi nechcem ísť, bo to by som zaplatila viac, ako za tu registračku... Uvidím, ako dopadne 20-tého
ten súd.

alami
5. dec 2011

@mimkao ahoj, mám stanovisko od právnika
povedal - neplatiť, vraj minimálne všetky tie navýšenia sumy sú sporné, maximum čo by človek mal/musel zaplatiť je ten pôvodný poplatok
tým, ž pošlú list, aj ke´d obyčajný, čakajú, či sa im vráti späť - ako adresát neznámy a tým si overia, či človek pri registrácii uviedol správne údaje a teda či pre nich má význam dať ho na súd. ak sa im list nevráti, pravdepodobne ťa/ma dajú na súd. ak príde list zo súdu, odporučil mi ho neprebrať - ak uvidím v okienku pri adrese napísané, že je to platobný rozkaz - tým, že nepreberiem, príde mi predvolanie na súd a tam už by mali oni prehrať. ak platobný príkaz preberiem, potom je tá cesta komplikovaniejšia.
Ak príde rovno predvolanie na súd, to treba prebrať a ísť.
No -pekne 😝
No a vraj to celú môže prísť aj o rok, alebo aj nikdy. jeho stanovisko bolo - neplatiť.

mimkao
autor
6. dec 2011

@alami ďakujem. No, ja som tu adresu zadala správnu, takže mám smolu. Veľmi som zvedavá, ako to dopadne. Už týždeň mám z toho žalúdočnú nervozitu, ach jo. Ale ďakujem za to stanovisko.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli