Aká veľkosť topánočky na 10cm nôžku?

evinkal
15. nov 2010

Milé maminky,chcela by som kúpiť dcérke nejaké papučku (topánočky) na bežkanie,ale neviem akú veľkosť.Saška má chodidielko 10cm.Poradíte mi prosím?Našla som v bazáriku rôzne pekné a rada by som nejaké kúpila.Ďakujem za pomoc

dadis
15. nov 2010

moja rada, kupovat topanocky, az ked bude sama chodit v priestore a stvornozkovat uz takmer nebude a radsej v predajni, kde si moze topanocku vyskusat...predavacka ti poradi, aku velkost, maju na to tabulky, urcite su aj na webe, ale naco si takto dobredu zatazovat hlavicku.. 😵 😵 😵

beruska.zuzanka
15. nov 2010

my sme kúpili malej cca dva týždne dozadu prvé topánočky, ale riadne v predajni, kde sme mohli vyskúšať, ako sedia, predsa len sú to prvé topánočky a treva, aby riadne sedeli, držali nôžku, nikde netlačili a bolo v nich zároveň dosť miesta... emka má nohu cca 10cm aj kúštik a číslo topánky má 18, ale v dnešnej dobe závisí isto od výrobcu a jeho číslovania... cez bazárik an nete by som topánky pre tak malé dieťatko nekupovala...

abbey1
15. nov 2010

Dajú sa tu na nete kúpiť super topánočky aj nové.Treba dobre komunikovať s predávajúcimi.Úplne super je obzrieť si topánočky naživo v obchode a potom tu rovnaké kúpiť.Podarilo sa mi tu uloviť zopár skvelých kúskov za zlomkovú cenu.My máme 3,5 mesiaca a nôžku už 11 😀 cm.To si ale žijeme na vysokej nohe!

exupery
15. nov 2010

No botka by mala byt minimalme o 1cm vecsia,treba komunikovat s predajcom a pytat si dlzku vnutornej vlozky v topanocke,a pytat sa ci boli chodene alebo len v kociku,ci su na vyssi nart,ci a ako sa obuvaju a pod,moc chodene by som nekupovala,ak len v kociku -preco nie?Ale,naj je kupovat v obchode,alebo aspon tam vyskusat a potom najst na nete...

traktor
15. nov 2010

neriad sa cislovanim..vzdy si pytaj rozmer, lebo napr. 20tka môze mat rozmer 12- 12,5- niektore su aj 13..takze je tazko vyberat podla cislovania...takze urcite podla rozmeru.. 🙂 inak na bazariku sa daju kupit krasne topanocky, aj nove..ale aj pouzite, ak su vo vybornom stave/ nie su zoslapane alebo inak poskodene, ved niektore deti ich maju len v kociku.../..nevidim problem...ak mas moznost pozriet a vyskusat si ich v obchode, tak tak urob a potom si ich uz len objednaj cez net...niekedy je neskutocny rozdiel v cene...a preco neusetrit, ked môzes🙂

vefi89
15. nov 2010

ja som kúpila troje, ale riadila som sa len vnútorným rozmerom!!! sú divne číslované: papučky 12-tky, a topánky 15,19,21!!!a všetky čísla sedia na jednu nôžku!!

miskinadamko
15. nov 2010

ja by som topanocky v bazariku nikdy nekupovala, oblecenie ok, ale topanky nikdy, lebo kazde dieta ma inu nohu a ked uz kupis po niekom tak ta topanka ma tvar taky ako malo to dieta nozicku napr vychodena podrazka na jednu stranu a podobne.
nove papucky stoja okolo 5 euro takze to nie je az taka velka investicia a urcite kupuj take ako napr. znacku RAK co ma vyvysenu patu.
inak moja rada je kupovat topanocky vzdy len po vyskusani a nie cez net alebo podla velkosti lebo nie vzdy sedi 😉 🙂

andrea487
16. nov 2010

no ked má nožicka 10cm,tak ti treba topánocku s vnutornou dlžkou 10,5cm-11cm,ja neviem presne aká jeto velkost,ale vela záleží od výrobcu,ved i nike,a bata maju uplne odlisne velkosti..
mi vsetko kupujeme cez net,cez eshopy,alebo máme botasky,ako nové z bazariku.
ja viem že moja malá má dlžku chodidielka 13cm.a stále sa pýtam a cítam akávelkostjej presne sedí ved také malé dieta nepotrebuje skusat topánky,ona aj tak nepovie že ju tlací 😀 😀
,vacinou máme 22,teraz zimné 23,ale mali sme aj 21,a to mojej nožicka za posledné mesiace velmi nevyrástla 😀

takže hlavne sa pýtaj na tu vnutornu dlžku!