Aké akvárko pre 2-3 rybky?

andrejka2424
18. aug 2016

Ahojte, viete mi poradiť,kto sa venuje akvaristike, aké akvárko mám kúpiť v prípade,že nechceme chovať veľa rybiek,ale skôr jednu,prípadne max 2 kusy rybiek. čítala som,že bojovnici stačí mini akvárko bez kyslíka,ale môžem ju chovať aj v riadne filtrovanom akvárku so živými rastlinami? uvažujeme tak o 30 l- akvárku. Znesú sa aj viaceré pokope? Potrebujú aj ohrievať vodu,či stačí filtrácia? Vďaka za rady 🙂

mariaroberta
5. mar 2021

Ahoj, v prvom rade nemôžu byť spolu samci lebo by sa bili a samičky 2-3 môžeš mať ale počítaj s malými. Kúpila by som asi 50l akvarko lebo ja na 3 bojovnice by sa v 30 tlačili keby tak aspoň 40l. Samozrejme bojovnice potrebujú ohrievač LED svetlo a filter. Nikdy nedávaj rybky do tých 2l nádrží čo ti odporúčajú v chovov produkte. Rastliny áno majú radi doslova džungľu najlepšie s veľkými listami lebo 50percent jej tela tvoria plutvy a aby mala kde odpočívať. Ja mám bojovnicu samčeka v 22l akva a v auguste bude mať rok. 🙂 ked budeš zakladať akvárium napíš poradím ti ako. Keby máš ešte otázku napíš.