Aké je reálne uplatnenie kynológa po škole?

nicknamemia
4. júl 2019

Dobrý deň, chcela by som študovať kynológiu a bolo mi povedané, že po vyštudovaní ma zoberie skoro každá veterinárna ambulancia ako veterinárneho asistenta. Je to pravda? Študuje tam niekto? Ďakujem.

natuska87
4. júl 2019

ja som u svojich vetkov nevidela takého asistenta...Ale, nevidela som všetko...Inač, povolanie je to ušľachtilé...🙂

margaretka_
4. júl 2019

Nemyslim, ze je to az take jednoduche. Veterinarnych asistentov maju iba vacsie kliniky.

nicknamemia
autor
4. júl 2019

@margaretka_ Aha ciže dá sa to ale veľa takých ľudí netreba. Myslela som, že do nemocnice by sa dalo. Lebo policajné psy cvičiť nechcem.

cmir
4. júl 2019

@nicknamemia zalezi od toho co si pod tym predstavujes - veterinarny asistent. Vo vacsich klinikach mozno uplatnenie je ale skor sa priprav na to, ze budes 'dievca pre vsetko' ☺ ja som robila majitelom kavu, umyvala dlazku, vencila pacientov, cvicila s nimi, kachlicky drhla, sneh odpratavala...kliniky si zhanaju najma veterinarov, sestricky, osetrovatelov, upratovacky...co mam spoluziakov z kynologie a zamestnali sa u veterinara, tak sa skor zaucuju za sestricku ☺

nicknamemia
autor
4. júl 2019

@cmir No ale na Slovensku nie je odbor veterinárna sestra. Ako sa zaučujú?

nicknamemia
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cmir
4. júl 2019

@nicknamemia no ved oficialne mozu byt zamestnani ako asistenti...to co bude naplnou prace zavisi uz na dohode so sefom, s doktorom...ak je veterinar ochotny, zauci si vas aj na sestricku...

nicknamemia
autor
4. júl 2019

@cmir Aha aj to je možné? A to už by som mohla vykonávať aj iné veci ako sestrička? Prečo ste sa nezaučili aj vy? Nevyzerá ten odbor veľmi isto. Asi budem musieť ísť za diplomovanú sestru to som si dala ako druhú školu.

livus5510
4. júl 2019

Ahoj, ako veterinárna sestra môžeš peacovať po vyštudovaní strednej veterinárnej školy. Nie je na to treba vysoká, ale treba rátať s tým, že sa zamestnáš len niekde na veĺkej klinike alebo v nemocnici, lebo malé kliniky nepotrebujú sestry. Ak vyštuduješ kynológiu ide to samozrejme tiež, ale títo ľudia zvyknú väčšinou pracovať čisto s psíkmi na rôznych ataniciach či ako cvičitelia.

livus5510
4. júl 2019

Inak diplomovaná sestra je pokiaľ viem v humánnej medicíne a nie v tej veterinárnej, tákato škola ani neexistuje, najlepšia je na to tá stredná... no a sestričky okrem upratovania pomáhajú aj s fixáciami, dávkovaním liekov, samozrejme čistením a venčím, pichaním injekcií, asistujú pri operáciach a podobne, ale je to dosť namáhavá práca, ako fyzicky tak aj psychicky, treba sa na to rozhodne pripraviť.

nicknamemia
autor
4. júl 2019

@livus5510 Tak ja mám gymnázium. A na veterinu si netrúfam je to ťažké štúdium preto som nejak chcela byť veterinárnou sestrou. Ale dala som si aj na diplomovanú sestru a to je humánna normálne VOŠ na strednej ako druhá možnosť keďže cez kynológiu neviem ako sa zamestnám tam kde chcem.

margaretka_
4. júl 2019

Ja si viem kludne predstavit, ze ako vet sestra by si sa uplatnila aj bez vzdelania v tejto oblasti. Dokonca som si prave prebehla inzeraty na stranke vet komory a naozaj tam bol pred casom inzerat, kde hladali sestru a o vzdelaní tam nic nepisali, dokonca, ze nevyzaduju prax. Akoze pichnut inj, pustit infuzku a zafixovat psa ci macku sa naucis od kohokolvek a dovzdelat nejake veci sa vies aj sama. Ale je pravda, ze ja nemam skusenost s vet sestrami a neviem ake maju kompetencie a co vsetko robia 🙂

cmir
4. júl 2019

@nicknamemia ako ine veci? Ved pisem, to co budu po tebe vyzadovat, to budes robit...a to co ta naucia, je tiez individualne...zavisi podla toho, co vsetko ti dovolia robit, aka budes sikovna, atd...
Tak ja som isla na kynologiu, lebo som nič iné nechcela... a ani to nelutujem...boli to super roky...ale ja som ratala s tym, ze raz budem podnikat v tejto oblasti...robila som na klinike pre zvierata, aj v obchode s chovatelskymi potrebami...aj v utulku...ak sa riadis tym, ci ist, ci neist na kynologiu a vahas preto, ze to nevyzera isto, tak tam nechod...

nicknamemia
autor
4. júl 2019

@cmir Ja by som tam šla len pre pozíciu veterinárnej sestry. Ale nehovorím štúdium by ma bavilo keďže psy milujem.

tecko28
4. júl 2019

@nicknamemia ja ucim na strednej odbornej skole veterinarnej,odbor sa vola Veterinarne zdravotnictvo a hygiena- studenti sa delia este na pododobry zamerane na hospodarske zvierata alebo cudzokrajne -podla toho uplatnenie , ale z oboch vychadzaju vet. asistenti, ktori mozu pracovat okrem ineho v ambulaciach. Mame u nas aj odbor kynologia, ale to je uplne o inom - mozu ist k policii,pripadne sa uplatnit v canisterapii atd

cmir
4. júl 2019

@nicknamemia rozhodnut sa uz musis sama...zvazit si vsetky plusy a minusy. Drzim palce. ☺ kynologia ta dokaze dobre pripravit aj na toto povolanie, ktore chces, ale ako pisali aj ostatni, naucis sa najviac veci uz v riadnom zamestnani...poznam vet.sestricky, ktore su vystudovane sestricky pre ludi, poznam sestricky bez veterinarneho vzdelania...takze kynologia nie je podmienkou ☺

natuska87
4. júl 2019

@cmir tiež si myslím, že by to bola dobrá podpora veter.lekárov...

livus5510
4. júl 2019

Tak ako dá sa to robiť aj bez vzdelania, ale to musíš byť pripravená, že sa budeš musieť veľa učiť ešte, nielen o tej fixácií a pichaní injekcií, ale aj o liekoch a diagnózach. Ak nájdeš dobrého lekára tak ti všetko vysvetlí, ale to nie je len o tom, musíš aj sama chcieť a byť iniciatívna a pripravená robiť špinavú prácun denne budeš prichádzať do styku s výkalmi, močom, zvratkami, hnisom a bohviečím ešte...

azertyu
22. mar 2021

Ahojte ja chcem ísť na kynológiu v Lučenci chcem robiť záchranársku alebo športovú no a chcela by som sa spýtať na plat je to dôležité ktorá kynológia je lepšia či športová záchranárska poľovnícka a ktorej je lepší plat

tomyhardy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicknamemia
autor
22. mar 2021

@tomyhardy Dobré vedieť, toto som písala v roku 2019 a momentálne od septembra študujem kynológiu. A je to hlavne zamerané na výcvik psa, málo z toho je potrebné do veterinárnej ambulancie a do praxe. Takže neviem, aký to bude mať úžitok doštudovať ak nechcem cvičiť psy.

tomyhardy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz