Aké sú toto chrobáčiky?

tehotna85
26. mar 2021

Prosím nepomôže mi niekto identifikovať tento hmyz malinke asi 1mm chrobaciky..nasla som v spálni

bloger
26. mar 2021

@tehotna85 moc dobre to nie je vidieť ale asi to budú takzvané drozofily tie majú radi ked je niekde niečo mastné alebo banánová šupka alebo hnijúce ovocie

tehotna85
autor
26. mar 2021

@bloger dufam myslis že to nemoze byť ploštice keďže je to v spálni???

bloger
26. mar 2021

@tehotna85 ploštice podľa mňa inak vyzerajú skús to postriekať Sanytolom a utrieť

tehotna85
autor
26. mar 2021

@bloger Dúfam zatiaľ som všetko utrela octom aj postriekam...ja neviem jak vyzerá ploštica...na fotke som videla no môže skreslit

bloger
26. mar 2021

@tehotna85 prepáč rád by som ti lepšie pomohol ale neviem to takto identifikovať skôr sa mi to zdá niečo neškodné ak by to boli ploštice čo nepredpokladám tak by si bola pohryzená niekde na krku pijú krv

lindous
26. mar 2021

Ploštice majú hrdzavú farbu a ak by si našla nejakú cez deň, tak už by boli asi veľmi veľmi rozšírené a boli by ste určite doštípaní a nachádzala by si aj bodky trusu.. Tiež ale bohužiaľ neviem čo to je presne

tehotna85
autor
26. mar 2021

@bloger Ďakujem to nie som tak dúfam zajtra všetko pozerám lepšie..upratujem stále hádam nič hroxne

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natyreggae
27. mar 2021

@tehotna85 ploštice to niesú...tie sú také hnedé a majú špecifický zápach 🙂

kvetinka29
24. feb 2023

Dobry den, viete mi prosim poradit co by mohlo byt toto za hmyz? Stipe to, lebo som si to nasla na tele len tak, ze uz ma to stiplo/kuslo a spravili sa mi navrete stipance ako od komara a potom to neskutocne svrbi. Je to uzke a dlhe asi 3mm a cierne. Lietat som to nevidela, len sa to rychlo pohybuje.

macatt
24. feb 2023

@kvetinka29 google vyhodnotil ako Sclerodermus domesticus( druh osy) spôsobuje štípance..

macatt
24. feb 2023
kvetinka29
24. feb 2023

@macatt ano je to tomu velmi podobne, velmi pekne dakujem, idem googlit co s tym, mame to v dome niekde v obyvacke, lebo len v obyvacke nas to stipe

macatt
24. feb 2023

@kvetinka29 neni zač💛 veľmi zvláštne, osa bez krídel🙃 možno jej narastú na jar a odletí💁‍♂️ všeličo tu máme ach, našla som niečo o nej len v AJ, skús dať do prekladača, ale teda štípance riadne to robí🤨

kvetinka29
24. feb 2023

@macatt tak uz som zistila, ze je to parazit cervotoca v dreve, samec ma kridla ale nema zihadlo a samica nema kridla, ale ma zihadlo a poziera to larvy cervotoca a kladie vajicka v jeho chodbach, potom som googlila ako spoznam cervotoca a zistila som, ze vydava zvuky ako tikanie a to ma hned doviedlo k tomu, ze som take zvuky pocula z dreva, ktore mame v kosi pri krbe, nadvihli sme kos s drevom a tam bolo tychto stipajucich potvor uz vyliahnutych asi 6 a veeela kukiel este nevyliahnutych, hned sme to odpratali, kos s drevom dali von a snad sme sa zbavili toho "hniezda"... neskutocna vdaka ti patri, lebo uz som chytala hysaky a vdaka tebe som sa k tomu dopatrala

macatt
24. feb 2023

@kvetinka29 jeeej, no super💪🏻 teším sa 😋 a teda chvála bohu že to nebol nejaký africký hmyz, ale ten náš😅 aj keď teda nepríjemný určite🙈