Ako často sú vaši škôlkari chorí?

iveta143
14. okt 2018

Zdravim, moja dcera tohto roku nastupila do skolky a uz bola 3x chora.teda mala nadchu (sople,kasel a raz aj teplotu zvysenu) no stale sme to ustali s volnopredajnym sirupom, ktory sa nam osvedcil ze zaberie.Samozrejme ostala doma... Ako casto boli vase deti chore prvy rok? priznam sa, zacina mi to byt trapne,ze ju v podstate kazdy druhy tyzden odhlasujem...tak neviem,je to bezne?
Ale tiez neviem ci mozem stale do nej trepat tie sirupy,kolkokrat je chora, sice pise na nom ze sa moze brat aj dlhodobo...no davam jej ho len vtedy ked je chora, no je nejak casto si myslim...ale pravdou je ze za 3 dni je jej ovela lepsie po nom...dakujem za rady a skusenosti

sashulla
14. okt 2018

@iveta143 prvé mesiace 2 týždne skolka, týždeň doma. A tak dokolecka asi pol rok...Druhý rok už lepšie a tretí rok zatiaľ bez choroby.. prvé choroby trvali týždeň dva aj tri. Teraz už po 3 dňoch je ok. Už som ani sirupy nadávala. Skôr vitamin c a kalcium.

veronika0122
14. okt 2018

@iveta143 tak teda my sme od septembra už dvakrát všetci vracali -3 deti a ja, muža to našťastie obišlo - a to neratam sople a kašeľ. Tiez sa cítim trápne keď volám že zasa neprídeme a teda vôbec to nie je príjemné. Dúfam ze budr lepšie.

eeffka
14. okt 2018

@iveta143 prvy rok byva dieta viac doma nez v skolke najma ak nema starsieho surodenca co ho doma zaockuje 😂. Len mamicky su zdesene ze ich dieta co nikdy nebolo xhore je zrazu stale... existuje asi 100r vyraz pre male dieta "sopliak" z coho to asi tak vzniklo ? 🤔😀

deti95060810
14. okt 2018

a to je ešte pomerne pekné teplé počasie...počkaj čo sa bude robiť keď prídu dažde....😉
moje deti boli choré prvé 3 mesiace -nie celé ,len týždeň doma, týždeň v MŠ a potom to už bolo lepšie...

sense
14. okt 2018

Nasa cca raz max 2x do roka okrem jedneho razu vzdy cez dovolenku, mala raz sarlach,raz laryngitidu,2x ruky nohy usta, raz zapal pkuc a kiahne...pocas skolky mala len sarlach,laryngitidu a ruky nohy ked este nechodila di skolky zvysok cez dovolenku ma 5,5r

mala_katie
14. okt 2018

Tak u nás to zatiaľ vyzerá tak, že 3 dni v škôlke a aspoň týždeň doma.. Ešte tam nebol kompletny týždeň.. A to som myslela, že ma celkom dobru imunitu😁

siska53
14. okt 2018

@iveta143 tak okrem.obdobia,ked malemu vyberali v 5.r.mandle a bol 9m.skoro stale chory, ak vydrzal dva tyzdne,bolo ok,tak predtym, cize aj po nastupe do škôlky,aj potom,to nebolo take.hrozne.. zvacsa raz A 3mesiace. Ale ja som davala aj so soplom, co slabym.kaslom, ak to nebolo nic hrozne, ak uz ale kaslal jak tuberak,ci sa sopel zhorsil,nebodaj teplota,to uz bolo ine.
Skor teraz,ako skolak druhak je nejak viac chory.. uz mal.zapal.dutim a zas zacal.soplit.. tak nechapem.. asi to pocko.. on lieta,spoti sa a je to..

siska53
14. okt 2018

@iveta143 a mne sa osvedcilo skor pouzivat oleje-silice,len sme.uz dlho nekupovali,tie nas pozachranovali..

iveta143
autor
14. okt 2018

aach, tak dufam ze sa to casom zlepsi...

jantato
14. okt 2018

u nas sa drzime, prvy syn v skolke za 4 roky 2x doma po 2-3 dni a druhy chodi od januara do skolky a raz bol doma 3dni...zatial sa drzi.

lulistek
14. okt 2018

Dcerka prvy a druhy rok bola viac doma ako v skolke aspon mam taky pocit. Dva tyzdne v slolke a zas ... Tie lahsie boli zlte sople.. kasel.. na konci oktobra prvy rok antibiotika chytene priedusky. April este v malackej triede antibiotika ties volake horne dychacie cesty horucky. Stredna trieda druhy rok chodenia do skolky koniec oktobra streptokok vysoke horucky antibiotika. Januar streptokok atb a april kiahne. Medzitym kasle.sople... samozrejme syn mladsi o 3 roky vsetkonchytal s nou akurat okrem jedneho razu ked namiesto chytenych dych. Ciest mal siestu chorobu a 40 horucky. No co vam poviem. Dcerka je teraz velkacka a vazne som zvedava. Zatial sme boli doma 1,5 tyzdna mali sme dusivy kasel ja aj dcerka fakt hnusny nic nezaberalo nakoniec som sla s nou k dr lebo sa mi to zdalo dlho a dala trifed a hned bolo lepsie. Syn ide v aprili do skolky a uvidkme jeho imunitu ci sa ozaj vyskolila zaroven s dcerkinou kedze donieslo zo skolky vselico a maly pochytal a nou. Je to individualne

simatko2
14. okt 2018

My sme to tiež tak mali keď sme chodili do škôlky, ale keď nastúpil do školy sme nasadili v auguste sirup na imunitu a teda doteraz sme vydržali, ale už nás troska nádcha obchádzala, ale sopeľ sme mali len jeden deň a prešlo to, so sirupom je to určite oveľa lepšie, choroba tak neprepukne a rýchlejšie odzneje.. Odporúčam, môže sa aj dlhodobo, mi budeme až do jari dávať, cucoriedkovy Narosan, výborný aj na anemiu a pri nechutenstve deti k jedlu..

maria1678
14. okt 2018

Moja ma tri roky, do teraz mala antibiotika len raz - stafylokok a mimo toho len nadchu a pod. Od septembra tyzden v skolke, dva tyzdne doma aj s rekonvalescenciou a to opakovane. V oboch pripadoch mala antibiotika. Okrem toho berie od septembra sirup na imunitu a rybi olej. Tak dufam, ze sa to uz zlomi. Zajtra ide opat do skolky, som zvedava dokedy. 😔

mircalla
14. okt 2018

@iveta143 Moj syn za cele 3.5 roka skolky zameskal dokopy 3 tyzdne
Dcera trosku horsie. je chora cca tyzden za stvrtroka
Obaja maju dost dobru imunitu - vzdy sme chodili casto von

kikuskar5
14. okt 2018

Moja starsia ma aj od imunologicky potvrdene, ze ma velmi dobru imunitu a aj napriek tomu bola chora casto (podla mna, podla imuno dost malo 😀)... Sla do skolky ako 3 a stvrt rocna, dovtedy len jeden jediny krat chora. Ziadne sople, nic, prvy krat sme u nej aj len soplik riesili az v 2 a tristvrte roku. V skolke za cely rok zacala hned v setembri, 2 tyzdne doma, kupili sme inhalator, potiahla zdrava do decembra. Tam potom afty, tyzden v skolke, vianocr v chorobe cez prazdniny, zasa chora na konci prazdnin, cize sla neskor do skolky a potom ten tyzden v mesiaci bola doma az do konca skolskeho roka. Podla imuno bola dost dobre na tom, co sa chorobnosti tyka, ze super a imunita skvela, tento skolsky rok bola zatial tyzden doma a aj to chorobu chytila odo mna ratam, ja som padla 2 tyzdne so silnou chripkou a ona to schytala a tyzden pobudla doma. Tak uvidime co bude tento skolsky rok, mladsi nastupuje v januari ako 2,5 rocny a on popri starsej schytal vsetko doradu tiez, tak som zvedava aj na neho 😅

iveta143
autor
14. okt 2018

no ja mam doma este 5 mesacne babo, tak to som zvedava...zatial mal sopliky iba raz...ale vyriesilo sa to len morskou vodou do nosteka...

rainee
14. okt 2018

Staršia dcéra bola vkuse chorá ako nastúpila do škôlky, dokonca som s ňou musela ísť na predĺženu RD kvôli tomu,nedalo sa byť každý mesiac na ocr. A vždy to potom sadlo aj na mňa. Az rok pred školou to bolo lepsie. Samozrejme brala lieky na imunitu, vitamíny atď ale o nicom. Menšia teraz bola 2x chora, už mám des ako bude v zime. A ja mám nastúpiť do novej práce ... Odhlasovanie zo škôlky mi nevadí, skôr ten stres v práci aby ma kvôli častej chorobnosti dietata nevyhodili.

evallu
14. okt 2018

my to isté ako autorka, po troch dnoch v skolke chora, teploty, sopel, podozrenie na sarlach lebo vysyp.... doma dva tyzdne, potom sme isli do kupelov (kvôli mne) tak som ju uz radsej na tie tri dni ani nedala, aby neochorela na dovolenku, po prichode domov dva dni v skôlke /inak v kupeloch more ludi a tam nechytila nic.... a pritom medzi kupelami a skolkou boli 3 dni, lebo vikend a lekar objednany pol roka)...... , druhý den na obed hned teplota hnacky zvracanie - brusna chripka, este ani poriadne nepresla a rovno zas teploty a kasel, k lekarke zas a mame antibiotika.... a ja novu robotu vo vyhlade.... a berie uz od leta sirup na imunitu, kvapky c vitaminu a vsakovake vylepsovaky od dr. ...., denne vonku 2-3 hodiny pred skolkou...........chora raz za 3 mesiace predtym.... teraz....

tiez mi je trapne v skolke, hlavne ked tvrdia ze ostatne deti nie su chore a ze sa mam poradit s lekarkou o liekoch na imunitu.....na to by som sama neprišla, asi......... nechapem o co im ide.... ale neriesim odhlasujem z obedov a kaslem co si kto v skolke mysli.... mam ciste svedomie, ze ju tam nenosim choru, horsie je to s robotou.... donekonečna na mna cakat nebudu....

bubinko1506
15. okt 2018

Moji zacali v juli chodit do jasli. Dovtedy mali soplik tak 2-3x za rok. Inak nic. Do zaciatku septembra sa drzali, nic im nebolo. Prisiel september a tyzden doma-tyzden v jasliach. Pritom von sme chodili predtym za kazdeho pocasia, jedavali ovocie, zeleninu, kazdy den byvali v detskom kolektive. Davam im sirup na imunitu, tak som zvedava, kedy sa to zlepsi

rainee
15. okt 2018

@evallu to je blbosť. Ja som dnes doniesla malú po 2 týždňoch do škôlky a bolo tam 8 deti z 22! Už aj ucitelky sú od nich choré... to je tak s malými deťmi, nepoznám žiadne čo nebýva choré aspoň raz za 2 mesiace. Už iné je keď mamičky dajú choré dieťa do škôlky a tvária sa že nebýva choré, veď ten týždeň tam dáko prechodi ...
Moja jedla lieky na imunitu od alego (isoprinosine, bronchovaxom atd) a prd pomohlo. Až vekom +dávam hlivu na imunitu je to lepšie.

rainee
15. okt 2018

A ešte musím povedať, že také vírusy aké mi decká nosia z kolektívu som v živote nemala. Ako dospelácka som byvala 2x za rok chorá, teraz odkedy mám deti mám pocit že som furt chorá, vždy na mňa niečo od nich skočí a neviem sa toho zbaviť aj mesiac. Katastrofa.

zuzkamargit
15. okt 2018

prve mesiace boli u syna (1,5 roka) prestrasne, 2-3 dni jasle, 2 tyzdne doma..... davala som kadeco, zacala som s Justom. Just - nejust, opakovalo sa to. Teraz ma 4,5 roka a za posledne 2 roky bol seriozne chory 2x ( raz chripka a raz angina) napriek roznym chripkovym epidemiam. Na tie multivitaminove sirupy sme si ale zvykli a davame ich dodnes, dlhodobo, nejaky efekt urcite robia, maly sa uz aj hneva obcas, ze on musi ist do skolky aj ked su pospajane triedy. S mladsou dcérou uz take problemy nemam. Ta nastupila do jasli, chytila akurat do nosa moraxelu a hemofilus, ktore sa nou tahaju uz mesiac - raz je lepsie, raz horsie, ale v zasade je na tom ovela lepsie.

vroni
15. okt 2018

Dcera byvala prvy rok sopliva tak raz do mesiaca, doma zo skolky bola mozno kazdy druhy-tretikrat. Syn chodi do skolky treti rok, doma bol raz s chripkou.

ivulkap
15. okt 2018

@iveta143 min.rok môj syn nastúpil tiež do škôlky, každý mesiac bol chorý, sopliky z toho kašeľ...tento rok bol zatiaľ len 1x, keď ma len číre sopliky dám mu lieky od nádchy a ide do škôlky, keď sa to samozrejme zhoršuje ostane doma. Deti si musia vybudovať imunitu...je to úplne bežné,že vaše dieťa takto reaguje, viem ako sa cítite 🙂 ale nebojte sa, zvykne si a postupne sa to zlepší

noemmy
15. okt 2018

Aj my sme zacali v septembri, hoci dcerka bude mat 3 rocky az v zime..chodila 2 tyzdne vkuse, potom 3 tyzdne doma, lebo stale kasel, sopliky, zahlienená, potom hnačka...ustáli sme to bez antibiotík, ale mladší, 16 mesačný synček to schytal dvojnásobne, už berie 2. antibiotiká a to sme doteraz nebrali vobec...to ma o tom celom štve najviac. Teraz zacala malá chodiť 2. týždeň po chorobe a už mala ráno soplíky...tak som zvedavá, koľko vydržíme.

rainee
15. okt 2018

Pokiaľ budú choré deti v kolektíve - čo budú stále , lebo nie každý je zodpovedný alebo má možnosť nechať dieťa doma- tak to bude kolovať stále. Aj choré učiteľky chodia do práce čo som videla.

strhak
15. okt 2018

Tto si prosím prečitajte, co spôsobuje zlé źivotné prostredie
https://www.facebook.com/kvalitnefiltre/videos/...

nelamol
15. okt 2018

@iveta143 Ahoj, asi ťa nepoteším, ale u nás to bolo takto celý prvý rok v škôlke - týždeň doma, týždeň v škôlke, dva týždne doma, dva týždne v škôlke. Polovicu času bola chorá doma, síce nič extra vážne, ale nemusela som chodiť do práce, tak som ju vždy nechala doma preliečiť. Trápne ti to vôbec byť nemusí, že ju stále odhlasuješ, nie si prvá ani posledná. Dopovala som ju, čím sa len dalo, ale nič nejako extra nepomáhalo. Myslela som si, že sa to nikdy neskončí.... Ale prišiel druhý ročník a situácia sa prudko zmenila. Zrazu už nebývala chorá, možno 4x za rok bola týždeň doma. Takže je to ozaj tak, že imunita sa buduje a nijako to neurýchliš. Česť výnimkám - sú aj deti, čo nebývajú choré, ale tých je menej. Tento rok staršia dcéra nastúpila do školy a mladšia do škôlky - a je to zatiaľ to isté, v kuse sú choré... Nový kolektív - nové choroby. A to som si myslela, že mladšia si tie škôlkárske choroby odskákala so staršou, ale veru nie. Podľa mňa je to do veľkej miery aj o psychike - je to pre ne obe veľký stres, zmena. Pre mladšiu o to viac, že si ešte len zvyká byť bezo mňa v kolektíve.

proudmom
15. okt 2018

@evallu pche že ostatne deti nie sú choré 😏 na to by som sa pozrela...skôr ich rodičia šupnnu do škôlky aj choré pretože nemá kto ostať doma, práca nepustí a potom to krásne podávajú ďalej...

sisaka
15. okt 2018

Kým veľa žien sa pýta, čo dávate svojim deťom na imunitu, čo robíte, že dieťa nie je chore, ja mám vždy nutkanie sa spýtať: Čo robíte, že dieťa je 2x do mesiaca chore? Kde je príčina? Prostredie? Strava? Gény? Veď to je uplna katastrofa, deti majú rad radom oslabenú imunitu, astmu, alergie, ekzemy... Ja osobne nemám pocit, žeby som robila niečo špeciálne a predsa nikto v rodine nebýva chorí. Staršie dieťa bolo chore počas škôlky 2x aj s ATB, potom 1x v cca 6-7 rokoch a 1x v 18, teraz ma 20, druhé dieťa v 3 rokoch 4x zápal stredného ucha, lekárka už zdvihnutý prst, to bol už fakt extrém, teraz ma 10 rokov a už 7 rokov nebol chorý nanajvýš ma 1-2 x do roka nádchu. Ja a manžel bývame chorí tak v priemere 1x za 10 rokov, chrípku som mala napr. naposledy pred 20. rokmi a to pracujem v nemocnici už vyše 13 rokov.