Ako dopraviť najlacnejšie tovar z USA na SK?

mucilienka
13. júl 2008

Ahojte kocenky,

mam jednu otazku - ako dopravit najlacnejsie tovar zakupeny v USA na SK? Cez aku spolocnost, postou alebo radsej doplatit na letisku za batozinu naviac? dakujem velmi pekne za odpovede... 😉

tomasho
6. okt 2014

Damy, takze Vam mozem podat informaciu z prvej ruky o preposielani zasielok z USA. V prvom rade si dajte pozor na vselijake stranky emigrantov ponukajuce preposielanie - ja som ich par presiel a vo vacsine len sprostredkovali sluzbu napriklad serveru shipito.com, ale za osemnasobny poplatok (8USD proti 1USD). Ja som nakoniec isiel cez Shipito priamo, ale poporiadku:
- potreboval som zaslat mensi balicek (41×27×9cm, vaha asi 2 libry) s modelom lode, ktory sa predava len v USA a firma ho nedokaze alebo nechce zaslat na slovensko. Cena modelu bola 17usd, plus postovne v ramci USA cca 7usd.
- porovnal som si par preposielatelskych firiem a vyslo mi najvyhodnejsie shipito.com. Za preposlanie balika uctuje 1USD, plus postovne do Europy, ktore zavisi od prepravnej spolocnosti. Najlacnejsia firma, ktoru shipito podporuje je Airmail Economy, ktora mi vyratala postovne na moj balicek cca 17USD. Ine preposielatelske firmy s touto sluzbou nemusia spolupracovat, a tak by u nich najlacnejsie postovne vyslo napriklad 35 alebo az 50USD. (USPS, Fedex, DHL)
- 9.septembra 2014 som si aktivoval ucet na shipito.com, dotoval som ho cez paypal nejakymi 5USD (co bola chyba, lebo tam treba vlozit ciastku, ktora pokryje aj vypocitane postovne, takze som tam neskor previedol este 18USD, a teraz po transakcii mi tam zostalo 7,10USD)
- 9. septembra 2014 som objednal model u predajcu, par dni sme riesili problemy s VISA kartou (treba uviest billing address v USA, slovensku mi to nechcelo pustit, ale nakoniec som tam dal billing address rovnaku ako virtualnu adresu, ktoru mi dalo shipito, a predajca to dalej neriesil)
- 15. septembra bol produkt odoslany na moju virtualnu adresu shipita v Mindene.
- 22. septembra 2014 som zo shipita dostal informaciu mailom, ze prijali balicek (na webe ho aj pekne odfotili), hned ho aj preposlali, a 2. oktobra bol na poste v Zahorskej Bystrici. Naklady na prepravne boli nakoniec len 14,90USD (lebo som si nedal poistenie), plus provizia 1USD a bankovy poplatok za platbu cez paypal 0,61USD - 4,3%). Napriek tomu, ze Airmail Economy som dal bez poistenia a garantovane dodanie bolo 45-90 dni, balik prisiel bez poskodenia do 10 dni.

Takze s tymto postupom som velmi spokojny. Je vhodne dopredu presne vediet rozmery balika aj vahu, a shipito ma shipping calculator, kde sa zadaju a vypadne niekolko moznosti postovneho. Tak isto sa daju preposielat casopisy a su tam nejake dalsie doplnkove sluzby, ale tie som nevyuzil.

janomarci
28. nov 2014

zdravím všetkých, mal by som na vás prosbu, neviem mi niekto poradiť nejakú poľskú firmu na lacnú prepravu z USA na SR, počul som, že niektoré to robia bez cla a dph

janka_ch_
31. jan 2016

@hankaa môžem sa spýtať na tu agentúru? 🙂 chcela by som poslať z Monroe, MI 🙂

rasto_o
8. apr 2016

Ja posielam cez Euroshipex.com. V USA objednám cez internet na ich adresu v USA (častokrát poštovné po USA zadarmo) a oni to prepravia až priamo do domu na SK.

ivoivo
2. sep 2016

@mucilienka Ahoj, tvoj tovar si mozes nechat poslat do Tatraship spolocnosti, je to slovenska firma v Chicagu. Tam si nechas poslat tvoj balik od predajcu v USA, za co neplatis a tato firma ti posle balik na Slovensko. balik do 7.5 kd stoji 26.35 dollar a doruceny je na slovensku adresu a trva to asi 4 az 6 tyzdnov. Je to najlacnejsi sposob dorucenia posty z USA na Slovensko...

ivoivo
2. sep 2016

@janomarci Tatraship, slovenska firma v Chicagu...

supocka
10. sep 2016

@ivoivo ahoj a keď ti balík otvoria na colnici,moze hroziť,ze platím clo? Lebo keď objednávam balíky priamo znejakej firmy Usa na slovensko,skoro vždy mi prišlo platiť clo a boli to sumy max do 50 dolárov za tovar plus clo.cize väčšinou potom preplatim.ako je to cez tú slovenskú firmu?

ivoivo
10. sep 2016

Ahoj, KED OBJEDNAVAS CO KOLVEK V USA, TAK DO 50 DOLAROV BY SI NEMALA PLATIT CLO NA SLOVENSKU. ALE KEDZE TI PRAVDEPODOBNE POSIERLA NA SK TVOJU OBJEDNAVKU FIRMA U KTOREJ SI SI TOVAR OBJEDNALA, TAK ONI UVEDU ZE, SA JEDNA O NOVY VYROBOK. A TYM PADOM TO SLOVENSKA COLNICA OTVORI A POROVNA CENU TOHO VYROBKU NA SLOVENSKU, JEHO CENA NA SK BUDE URCITE VYSSIA AKOV USA, A PRETO ZAPLATIS CLO. DA SA TOMU VYHNUT, A TO TAK, ZE NAPRIKLAD, SI DAS POSLAT TEN TVOJ BALIK NA NASU ADRESU, MI HO PRVEZMEME, OD NAS DOSTANES EMAIL, ZE SME TENTO BALIK PREBRALI, A MY TI HO CEZ NASU FIRMU POSLEME NA SLOVENSKO, KDE DO CLA NAPISEME ZE IDE O POUZITE VECI, HODNETU DAME 45 DOLLAROV A COLNICA NEBUDE TVOJU ZASIELKU KONTROLOVAT, NEMOZEM TO GARANTOVAT, ALE NEROBIA TO. PROBLEM, JE V TOM, ZE MY POSIELAME RAZ ZA TYZDEN KONTAJNER S POSTOU NA SLOVENSKO ALE TRVA TO ASI STYRI AZ SEST TYZDNOV KYM BUDE BALIK DORUCENY K TEBE DOMOV. CENA ZA TUTO SLUZBU JE 26.35 DOLLAROV.

supocka
11. sep 2016

@ivoivo Do koľkých kíl môžem poslať tovar cez vasu firmu? Chcem si kúpiť výživové doplnky tak do 100 dolárov ,cena je stále rovnaká,ci sa mení od toho,kolko tovar váži?

ivoivo
11. sep 2016

Ahoj, mozes mat kilov kolko cbxes...

herecka84
17. sep 2016

@ivoivo ahoj. Ty pracujes pre tu firmu? Ak ano mozes poslat mail mala by som zopar otazok. Dik

ivoivo
18. sep 2016
berus85
7. mar 2017

@ivoivo je to ešte aktuálne?

katuskaku
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivoivo
26. máj 2017

@katuskaku poslite mi prosim vasu emailovu adresu

katuskaku
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vlastakrajnak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jancuskapancuska
12. apr 2018

OZVAL SA NIEKOMU @ivoivo?

ivoivo
13. apr 2018

Pre viac info, o zasielani balikov z USA na Slovensko, komtaktujte: info@tatraship.com