Ako farby ovplyvňujú náš život?

etuska
3. sep 2008

zamyslali ste sa niekedy nad tym ako farby ovplyvnuju nas zivot?Je vedecky dokazane,ze maju velky ucinok napr. na nasu naladu,emocie...
ako farby vplyvaju na vas?ake farby milujete a naopak neznasate?

etuska
autor
3. sep 2008

no neviem ako vy,no ja milujem oranžovu a tyrkysovu 🙂

maja22
3. sep 2008

Ja mám rada všetky farby, ale doteraz som mával v šatníku prevahu ružovej... 🙂 Zatiaľ som nejako nepostrehla, že by to na mňa vplývalo, ale celkovo tmavé farby nosím len občas....

luciask
3. sep 2008

mam rada zemite farby, take prirodne, tmavozelenu, aj ciernu, ale asi mam v satniku z kazdej farby cosi.

etuska
autor
3. sep 2008

Maji-vazne-ruzova??? 😅

Ja som mala obdobie ked som nosila len tmavomodru,ale taraz zacinam mat rada pestre farby,ale nie kriklave.Minule som si do tohto uprsaneho pocasia kupila krasne ziarive zlte chryzantemy-su ozaj uzasne.Dala som ich do takeho dreveneho vedra a ked vonku prsi,pozriem cez kuchynske okno do zahrady a tam svietia moje krasne zlte chryzantemy 🙂

etuska
autor
3. sep 2008

http://sk.wikipedia.org/wiki/Zelená
Luci,toto som nasla o zelenej farbe,tmavozelena tam nebola 😅

maja22
3. sep 2008

Asi preto, že čo si pamätám, mali sme so sestrou izbu vymaľovanú vždy na ružovo 😀 .

etuska
autor
3. sep 2008

a my na bielo-neznasala som to,ale ked sme sa prestahovali do dedkovho domu,tak uz aj maminu chytili farebne steny a pravidelne ich obmiename.V kuchyni sme mali ruzovu,teraz je marhulkova,brat ma izbu zltu a nase boli pistaciovo zelene 😀

etuska
autor
3. sep 2008

ttp://dievca.blog.cz/0704/hrajte-sa-s-ruzovou-jojoooj-moja-oblubena-farba
Maji-pre teba o ruzovej farbe.Ja milujem teda cyklamenovu-Paris Hilton teda vobec nemusim,ale farba jej siat je "cool" 😀

etuska
autor
3. sep 2008

ale asi ma najviac teraz ovplyvnuje modra-teda modry.....konik 😀 idem baby spat a snivat farebne sny 😀

maja22
3. sep 2008

Ďakujem 🙂

bibula
4. sep 2008

vsetky-samozrejme 😉

lucinkaaa
4. sep 2008

ja mavam v roznych obdobiach rada rozne farby, ktore preferujem pri obleceni aj veciach ktorymi sa obklopujem. uz som presla roznymi farbami, naposledy to bola svetlozelena, potom syta tmavozelena a mam pocit ze sa mi vracia "chut" aj na cervenu. takze suhlasim, farby ovplyvnuju cloveka, resp. clovek instinktivne inklinuje k farbe podla jej vyznamu prave preto ze odraza jeho potreby.

marse
4. sep 2008

u mna vzdy preferovala cierna farba, ale teraz som si neskutocne oblubila bielu, pride mi taka vesela, nevinna a cista,a nou sa nic nepokazi, napr. aj pri kombinacii s ciernou 😉

nippa
4. sep 2008

ja mam rada hnedu...da sa nosit ku vsetkym farbam...

zuzkaprofant
4. sep 2008

ja v lete nosim prevazne ruzovu a bielu a v zime hnedu a kremovu 😀 😀

etuska
autor
4. sep 2008

a akej farby mate steny v byte?

duskaf
4. sep 2008

Ja mám rada podobne ako etuska oranžovú, tyrkysovú. Ale všetci vedia, že najradšej mám modrú- všetky odtiene.
Steny v byte máme svetlé, ale skôr zostavenie vecí, doplnky máme tak farebnejšie zladené.
Detská do zelena, kuchyňa modrá, obývačka mahagónovo červeno oranžová.

bibula
4. sep 2008

detske-jedna zlta a druha tyrkysova,kuchyna zeleno oranzova,hala-slabo zelena,predsien a zachod citronove,obyvacka okrova.jedna stena v hale je pokreslena kriedami,takze farebna,kupelna bielo-ruzova.balkon modro zlty. 🙂 asi tak a okrem toho veeela farieb-zelena sedacka s vela farebnymi vankusmi a tak dalej 😀

etuska
autor
4. sep 2008

Bibula-parada 🙂 ty mas taky hravy bytik predpokladam.Ja mam radsej detsky farebne izby ako nudne cierno-biele 😝

bibula
4. sep 2008

kazda farba ma svoj vyznam,preto nie je zdrave ak niekto vyuziva len minimum farieb 😉

waitinka7
5. sep 2008

Ja mám byt v broskyňových, marhuľových a žltých farbách. Všetko teplé farby.
Ale čo sa týka oblečenia, mám rada bielu, ružovú modrú. V satníku nemám vlastne nič hnedé, zelené, oranžové...

gangulienka
5. sep 2008

ja mam rada hlavne ciernu, hnedu, tmavo zelenu a cervenu
obyvacku mame zltu, kuchynu smotanovu, spalnu staroruzovu, a mala ma jednu stenu zelenu v izbicke a domcek mame zvonku zeleny

titkovamiriam
9. sep 2008

mna ovpyvnuju veeelmi-robim s farbami cely den-osobne mam rada modru,fialovu a ciernu 😀

marse
9. sep 2008

steny v dome mame rozne, nasa spalna je ruzova, mame len jednu izbu kedze byvame u rodicov, a staviame nas domcek, tam este neviem co ako bude len kupelna musi byt jemna zelena, taka jarna svieza 😀

etuska
autor
21. sep 2008

mna napriklad straaasne vytacali nemocnice-biele,sede... 😝
no zubarka,ku ktorej chodim s malou ma zlto-cervenu ambulanciu-parada a deckam dava po prehliadke figurky z kinderok 🙂

skoda,ze sa v roznych instituciach kladie maly doraz na farby a ich vplyv na psychiku cloveka.
-trebars v skolach

etuska
autor
2. okt 2008

myslim ze nas vztah k farbam sa meni aj pocas zivota-ako teenegerka som milovala tmavomodru,ciernu...,teraz ako starnem 😀 sa vraciam k pestrejsim farbam.Mam pocit,ze ked si obleciem nieco pestre,rozjasni to aj moj den 🙂

susik77
3. okt 2008

etuska: ja som nosila na zakladnej,. stred. a vysokej dost nenapadne farby, byvala som dost casto unavena...teraz mam uz par rokov rada cervenu, mam vela cerveneho oblecenia a dodava mi to veeela energie 😉