Keď muž vyrastá bez matky

10. mar 2024

Myslite si ze je vedecky dokazane alebo su o tom niekde pisane fakty
Ze ked muz vyrasta bez mamy cele ranne skore detstvo, teda zije iba s otcom
Ze by si ten muž - tu matku urobil z manželky?
Ze by ho to podvedome psychicky poznacilo a proste by si tu matku urobil z priatelky, neskor manzelky?
Moze to mat súvis?

jaaankaaaa
10. mar 2024

Veď veľa mužov má z manželky mamu, ktorá ich obskakuje v domácnosti 🥲😂

pericolosa
10. mar 2024

ano, poznaceny je naisto a ak to nema poriesene je viac ako pravdepodobne ze si z partnerky/manzelky urobi mamu. Bude ju cely zivot hladat……..

autor
10. mar 2024

@pericolosa a zmeni sa to? Da sa to nejak skusit riesit ?

egonsk
10. mar 2024

Kazdy jedinec (muz, aj zena) ked vyrasta iba s jednym rodicom, tak je tym nejako zivotne poznaceny, to je aj vedecky dokazany fakt. Ci a ako vsak ho to v buducnosti ovplyvni nie je nijako presne dane a vplyva na to vela dalsich faktorov a okolnosti pocas tejto etapy zivota. Pre spravny vyvin dietata je dolezite, aby mali deti pocas zivota aspon pohlad z dvoch taborov, cize otca a matky, co vsak je v poslednych desatrociach uz skor vynimkou, ako realitou. Aj preto tak vyrazne stupaju problemy s EQ, socializaciou, depresiami, atd...

egonsk
10. mar 2024

@pericolosa Ak chlapca vychovava chlap, je skor vyrazne vyssia sanca na to, ze bude viac rozumovo (racionalne) ako empaticky (citovo) zalozeny a teda skor moze byt chladnejsi, akoby so zeny/partnerky isiel robit svoju matku, resp. daval ju do tejto role.

marianarem
10. mar 2024

Tak zavisi to od okolnosti, niekto ma babku, tetu, krstnu a podobne, to moze pomoct. Ale inak ano, kto z nejaleho dovodu nezazil vydareny vztah s mamou, tak ju casto cely zivot hlada. A to nemusi ani vyrastat bez nej. Da sa to riesit psychoterapiou, tu stratu uz sice nic nevynahradi, ale urcite sa to da korigovat.

terezka1947
10. mar 2024

Môj manžel stratil mamu ako starší chalan.
A nezdá sa mi,že by hľadal mamu,mal nižšie eq,či potreboval nejakú terapiu
Možno skôr jaam šťastie,že mám muža,čo vie mnohé veci pochopiť a v mnohom zvládnuť aj žensku prácu.
Všetko záleží od oivajyy,okolností....pretože mnohé deti majú oboch rodičov a teda výchova žiadna sláva.

janewithane
10. mar 2024

Vela zalezi aj od toho aky bol otec, ci s nim mal bezpečnú vztahovu vazbu a pod. Ale aj ake ine osoby boli v jeho okoli

karolinakovac
10. mar 2024

Súvis to mať určite môže. Môj bývalý vyrastal bez matky a stal sa z neho psychopat lebo mal chorobný strach z opustenia a bol chorobne na viazaný na každý vzťah aký kedy mal. Žiarlivosť, manipulácie na dennom poriadku. Samozrejme prejavil to až po pár týždňoch.

lindous
10. mar 2024

Môže to byť tým, ale teda vždy je to len nejaká štatistika a veľmi individuálne...môj súčasný partner má veľmi zlý vzťah s mamou, hlavne v detstve to bolo zlé, v podstate vyrástol bez nej a dalo mu to veľkú samostatnosť do života a nemám pocit, že by vo vzťahu vo mne hľadal matku a naopak ex mal super maminu, výborný vzťah a hľadal to aj u mňa, maminkin nesamostatný maznák proste.... ak si partnerka, ktorej to nevyhovuje, nesnaž sa ho silou mocou diagnostikovať a meniť, môžeš mu povedať ako to cítiš, vnímaš, ale musí si to priznať a byť ochotný s tým pracovať on... ak si muž, ktorý má problém nadviazať kvôli tomu vzťahy a výrazne ťa to obmedzuje, psychológ bude určite fajn

autor
11. mar 2024

@karolinakovac tak si rychlo od neho utekala prec?

autor
11. mar 2024

@lindous ano ja som ta partnerka, nie som muz... ja len stale rozmyslam preco je taky a ci to nemoze mat suvis ..

karolinakovac
11. mar 2024

Presne, po mesiaci cca od prvých prejavov som odisla

autor
11. mar 2024

@karolinakovac joj tak ty si sa zachranila rychlo.. ja som to nechala zájsť pridaleko a uvedomujem si to vsetko spätne az teraz

terezka1947
11. mar 2024

Vôbec to nemusí byť tým,že je sirota.

denithestrange1993
11. mar 2024

Toto sa neda zovseobecnovat. To,ze niekoho nevychovava mama same o sebe o tom cloveku nic nevypoveda. Mohol mat okolo seba take super zazemie,ze ho to nemuselo priamo ovplyvnit. Ludia,ale maju radi skratkovite myslenie typu: on nemam mamu,tak musi byt taky a hentaky.

terezka1947
11. mar 2024

@denithestrange1993 presne tak a bezdôvodne takto odpisu siroty ako neschopné existencie.
Čo jednak nie je fér a jednak sa možno oberajú o skvelého životného partnera,pretože často práve takýto ľudia zvyknutí celý život bojovať,sú pripravení na živiť viac ako ľudia vychovávaní v úplnej rodine.
Ale tiež to neplatí všeobecne.

denithestrange1993
11. mar 2024

@terezka1947 nemam rada zovseobecnovania,na cloveka vplyva cela rodina, okolie, ucitelia nie len mama.

autor
11. mar 2024

@terezka1947 ale on neni sirota

terezka1947
11. mar 2024

Som myslela,že vyrastal bez mamy

bluka2
11. mar 2024

@egonsk Kde najdem tento vyskum? "Kazdy jedinec (muz, aj zena) ked vyrasta iba s jednym rodicom, tak je tym nejako zivotne poznaceny, to je aj vedecky dokazany fakt. "

autor
11. mar 2024

@terezka1947 ano vyrastal, ale ona ich opustila, nezomrela

pericolosa
11. mar 2024

@egonsk keby to bolo iba tak rak by to bolo jednoduche…….no zial, nie je

pericolosa
11. mar 2024

sno da sa to, urcite pomoze psycholog, nejaka terapia. Ak nechce ist on, zajdi ty a poradi ti co robit.

egonsk
11. mar 2024

@bluka2 ujo google ti vypluje stovky vyskumov, staci zadat spravne klucove slova.

bluka2
11. mar 2024

@egonsk tak mi pomôž…

egonsk
12. mar 2024
bluka2
12. mar 2024

@egonsk ok, chápem, že žiadny výskum nemáš

egonsk
12. mar 2024

@bluka2 su ich tony, nebud leniva! neznasam lenivych ludi, co chcu vsetko na podnose.

terezka1947
12. mar 2024

@bluka2 a k čomu je ten výskum?
Zase netvarme sa,že všetky výskumy majú nejakú výpovednu hodnotu