Ako funguje poštový kuriér?

mikki16
11. mar 2022

Ahojte baby... Môžete mi prosím poradiť ako funguje poštový kuriér? Niečo som predala a pani to chce poštovým kuriérom. Je to zo skla takže chápem. Ale neviem na to prísť ako to funguje. Ako a kde vytvorím tú objednávku? Neviem sa k tomu dopátrať. Prosím o radu. Ďakujem 🙂

modrykomik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slavkadi
11. mar 2022

@mikki16 https://www.posta.sk/sluzby/expres-kurier tu máš info k tej službe SL.posty. Úplne dole ako podas zásielku. Ja som tak predávala kočík, ale s úhradou vopred na účet. Potom som si zavolala kuriéra, ktorý to u mňa vyzdvihol. Môžeš ho zaregistrovať cez epodaci hárok na stránke pošty.

katkasmacka
11. mar 2022

Aj ja som uz parkrat vyuzila kuriera. Ked som mala velky balik a nemala som sa s tym ako dostat na postu- podaj u kuriera. Chod do cennika posty,navol si vahu,zvol si expres kurier na postu ci adresu,pripadne ci krehke atd. aby si vedela kolko to bude stat. Nizsie je viac o sluzbe a tam vsetko najdes- epodaci harok. Nasledne som to zabalila,vytlacila som si listok,nalepila na krabicu,objednala kuriera a v stanoveny cas prisiel. Jediny zadrhel bolo ze kurier nevedel kolko mu mam zaplatit. Ked som to robila prvykrat som sa aj sekla v cene ale ked isiel okolo som mu to doplatila🙂

cimage
11. mar 2022

My sme vzdy volali priamo postovemu kurierovi (na poste nam dali cislo) a on nam povedal kedy dojde. Vypisali sme priamo u neho papiere, lebo v tom e-podacom sme sa nevedeli vysomarit a vzdy vysla uplne ina suma ako sa platilo.

mikki16
autor
15. mar 2022

Ahojte, takže to bol podvod. Volala som na slovenskú poštu a oni kuriérske služby neposkytujú. Hneď mi povedali ze toto sú podvody hlavne co sa týka predaja cez bazoš. Keď som písala pani že si telefonicky overim na poste už sa viac neozvala. Že vôbec takýto ľudia existujú. Ale ďakujem za rady. 😊