Ako je najlepšie posielať zásielky?

tominka1
21. máj 2021

Dobrý deň maminy,
chcem sa opýtať, ako je najlepšie posielať zásielky.

Nemám s tým veľké skúsenosti a preto táto otázka. Asi dvakrát sa mi stalo, že som si to cca vyrátala na stránke Slovenskej pošty a reál bol iný a v podstate som platila vyššie poštovné ako som žiadala od kupujúcej maminky.

Viete čo myslím? Nejaký postup ako to robíte vy. Je lepšie posielať vecičky ako listové zásielky alebo vyslovene len ako balíky? Je tam nejaká určená hmotnosť pre listové zásielky?
A ešte ma napadá, je lepšie posielať klasickou zásielkou alebo doporučene? Lebo ak maminka žiada obyčajnou poštovou zásielkou, pri doporučenej mám doklad o tom, že som to poslala...
A asi je najlepšie požadovať najprv úhradu na účet a potom zasielať tovar, že?

Ďakujem vám za každú jednu radu 🙂

lenuska9999
21. máj 2021

@tominka1 ja keď niečo posielam , tak na dobierku. Pr chcem za balík 20 eur , prídem na poštu, pani to tam odváži a povie mi koľko je poštovné. Následne k sume 20 eur pripočítam aj poštovné.

sims4
21. máj 2021

Ja som som začala robiť tak , že si dám cez cenník pošty a potom si prihodím alebo to zaokrúhlim na vyššiu sumu.Kupujúcej vždy napíšem, že som cenu zaokrúhlila a ak bude cena poštovného nižšia, ten zvyšok peňazí jej pošlem späť na účet. Ja vždy posielam až po prevode na účet 🙂 Na dobierku sa mi neoplatilo posielať

margaretka_
21. máj 2021

niečo je vyhodnejšie ako list, niečo ako balik, zaleží na hmotnosti, ja si vždy odvážim čo posielam a pozriem poštovne podla cenníka. a ak posielaš doporučene, ak podáš elektronicky, je to ešte lacnejšie o dáke centy

nikaeli
21. máj 2021

To, čo posielam, najprv odvážim.. na stránke pošty si hore v cenníku nastavíte váhu (do 100g, do 500g, do 1kg, atď) a dole sa zobrazí cena. Mnohé mamičky si žiadajú poslať "obyčajne", lebo je to lacnejšie. Keďže ale nemám dôkaz o odoslaní a o prevzatí zásielky, vždy vopred upozorním, že je to na jej žiadosť a za prípadnú stratu, či poškodenie nenesiem zodpovednosť a neposkytujem náhradu (pretože sa mi už 2x stalo, že mamička tvrdila, že jej nič neprišlo a ja neviem vypátrať, či je to pravda alebo nie) a žiadala vrátiť peniaze. Uprednostňujem doporučený list (do 500g je za 2€, nad 500g za 2,80€ - v tom prípade navrhujem balík na poštu za 2,70€). Balíček posielam po úhrade na účet a po odoslaní vždy pošlem foto balíčka s číslom zásielky, podľa ktorého aj kupujúca vidí, kde sa balíček nachádza a ja viem, že bol doručený 😉 na dobierku posielam iba po úhrade poštovného vopred.

tominka1
autor
21. máj 2021

@tominka1 ďakujem vám za odpovede 😉