Ako mám pomenovať syna mojej netere?

mcmat
20. dec 2016

Ako mám pomenovať syna mojej netere?

petulda333
20. dec 2016

Menom?

mcmat
autor
20. dec 2016

Menom ho pomenovať viem, ale príbuzenským pomenovaním? Neter je dcérou mojej sestry a jej syn sa dá pomenovať ako čo? synovec, či ako?

petulda333
20. dec 2016

@mcmat no nijako... Taketo pribuzenstvo sa uz nijako nepomenuva.

mcmat
autor
20. dec 2016

petulda 333 - takže to už patrí len pod pomenovanie "príbuzný?"

janci05
20. dec 2016

Myslím, že prasynovec.

mcmat
autor
20. dec 2016

janci05 - ďakujem, popremýšľam - to ma nenapadlo.

vroni
20. dec 2016

@mcmat, podla mna je to synovec z druheho kolena. Za prasynovca by som oznacila skor syna surdencov starych rodicov (alebo by to bol prabratranec? Netusim)

ukulela
20. dec 2016

sestrin vnuk - uplne staci tak. to je aj najzrozumitelnejsie pre niekoho "zvonku" ... ziadne druhe tretie kolena a pod.

vroni
20. dec 2016

@ukulela, ake nudne!!! 😀 😀 😀

petulda333
20. dec 2016

@mcmat moze byt aj prasynovec...ale pre mna je to zbytocne pomenovanie

ukulela
20. dec 2016

@vroni len vies, dakto pride a zahlasi, ze bratranec z druheho kolena - a to je bratrancov bratranec, alebo syn maminho bratranca, alebo atd ... u starkej na dedine sa kazda druha tetka volala svatkou - a doteraz neviem, v akom vztahu s tymi svatkami sme 🙂 podla mna je to zbytocne komplikovat. takze pokojne syn mojej netere, alebo vnuk mojej sestry. a kazdy pochopi 🙂

janci05
20. dec 2016

Prasynovec[upraviť | upraviť zdroj]
Slovom prasynovec označujeme bratovho alebo sestrinho vnuka, teda syna netere alebo synovca.

Zdroj sk.wikepedia.org

vroni
20. dec 2016

@ukulela, no ved prave, mne sa na tychto rozsirenych pribuzenskych vztahoch paci, ze ani srnky netusia, kto, kde a s kym... Svatky su matky manzelov vo vztahu jedna k druhej. 😉

mimca77
20. dec 2016

myslim, ze @janci05 ma pravdu, prasynovec dava zmysel, ale sestrin vnuk znie najpraktickejsie 🙂

ukulela
20. dec 2016

@vroni za normalnych okolnosti normalne svatky - ale u nas sa ozaj svatkuje kazda druha tetka, takze bud si tak hovoria aj s nejakym vzdialenejsim pribuzenskym presahom, alebo uz neviem 🙂 svatvicka moja 🙂

lubkavargova1
20. dec 2016

Moja neter ma dcerku a ta je moja : praneter....takze v tvojom pripade: prasynovec

jezkove oci, to ja som uz taka stara?????

tarra6
21. dec 2016

@lubkavargova1 no to je ešte dobré, ale Keď ti ona povie "prateta" ....🙂

lubkavargova1
21. dec 2016

@tarra6 noooo zatial je to este malinke, 2 mesacne babo...ale asi sa fakt zacnem pripravovat na to ked mi to povie.... 🙂 🙂