Ako mám rozumieť celoplošnému testovaniu od 18. januára?

17. jan 2021

Prosím vysvetlite mi ako chápete tomu, čo sa posledných pár hodín píše o celoplošnom testovaní, ktoré by malo začať už zajtra a od stredy už človek nemôže ísť bez testu ani do práce 😭 z domu pracovať nemôžem takže si mám zobrať dovolenku a objednať sa na antigenový test v najbližšom mobilnom odberovom mieste? Alebo počkať či sa testovanie zorganizuje v obci v ktorej bývam? Naozaj som z toho všetkého zúfalá keďže do práce musím chodiť a neviem ako sa zariadiť

solange7
17. jan 2021

Od 27.1. musis mat test, ak chces ist do prace. Vsade to je jasne a zrozumitelne napisane.

petamich
17. jan 2021

ano vlastne presne tak 🙂 kazdopadne objednavanie na tie existujuce miesta je v tejto chvili pozastavene (padol im system a kapacita miest samozrejme nestaci), cize riesenie je objednat sa sukromne a zaplatit si alebo pockat na zriadenie odbernych miest (nam starosta pisal na FB, ze zajtra zasadne samosprava a urobia maximum, aby cez vikend nejake dalsie boli)

autor
17. jan 2021

@solange7 tomu rozumiem že od stredy treba test 🤷 len kam sa ísť testovať?

petamich
17. jan 2021

@solange7 na to sa ale nepytala 🙂 pytala sa na to, kam sa ma ist dat testovat - sucasnych odbernych miest je malo a nikto netusi, kolko dokaze zriadit samosprava, kedze zdravotnickeho personalu je menej ako pri prvom celoplosnom a casu na zriadenie zial tiez

solange7
17. jan 2021

@petamich anonym napisala, ze od zajtra nemoze ist bez testu do prace. To nieje pravda. Moze ist do prace.
Bez testu do prace nemoze ist od 27.1. Dovtedy by aj idiot zistil, kde a kedy bude mat moznost ist na test.

autor
17. jan 2021

@solange7 napísala som že od zajtra má začať testovanie a od stredy nemôže ísť človek do práce 🙄

petamich
17. jan 2021

od stredy buduceho tyzdna = 27.1. tak pockajme na zriadenie odbernych miest a isto sa to vyriesi 🙂 a ak nebudu miesta, nebude sa kde mat ludia testovat to potom bude riesit niekto iny

solange7
17. jan 2021

Od stredy 27.1. To je za 10 dni. Si zufala z niecoho, na co mas 10 dni?

mondolina
17. jan 2021

Od stredy 27.01

jenny224
17. jan 2021

Kde budú MOM si musíš už vystriehnut a čítať na nete sama. Von môžeš chodiť bez testu do 26.1., od 27.1. len s testom. Test ako priepustka ti bude platiť od 27.1. na 7 dní, je jedno ktorý deň na test pôjdeš - od zajtra

autor
17. jan 2021

Ježiši 🤦 tak ja už som z toho načisto dopletená a zmätená že mi nedošlo že 27. je až budúci týždeň 🤦🤦🤦

janka_266
17. jan 2021

Možno budú testovať aj vo vašej firme, pravdepodobne budú niektoré odberné miesta otvorené aj cez víkend, treba počkať čo bude, pripadne sa snažiť ísť na test po pracovnej dobe, je pár miest aj u nás, kde testujú od 7:30 do 18 🤷‍♀️

autor
17. jan 2021

Ďakujem že ste ma upozornili na moju chybu 😁 ani by som dnes nezaspala 😁 takže tento týždeň ešte v pohode môžem ísť aj k zubárovi bez testu keďže som už dlho objednaná

mondolina
17. jan 2021

Treba si u zubára overiť či nepotrebuješ test...náš vyžaduje.

autor
17. jan 2021

@mondolina ďakujem 🙂 zajtra preistotu zavolám a opýtam sa

becyn97
17. jan 2021

@petamich nooo jasne este aby som ja platila za test kvoli tomu,lebo Matelko stale vymisla😡

petamich
17. jan 2021

@becyn97 no ja som si ho prave zaplatila 🤷‍♀️ ale to je moje slobodne rozhodnutie a mam na to svoje osobne dovody som tehotna a odmietam sa ist postavit do radu na tri hodiny alebo dufat, ze ma pustia dopredu (zatial nemam brucho, zeby tomu predo mnou do chrbta stuchalo), cize budem musiet niekoho odchytit a zistovat ci ma pustia, 20 ludi to okomentuje, takto pridem, som objednana na konkretny cas a vysledok mi poslu mailom, ak by to tak nebolo, tiez si ho nezaplatim 😃

becyn97
17. jan 2021

@petamich tiez som tehotna,v 11 tyzdni a urcite ukazem vojakovi teh.knizku aby ma pustili.Neviem sice kolko stoji ten test,ale iba z principu to nezaplatim...Ale ved ja toho nasho premiera extremne nenavidim a preto nebudem platit ani cent na tie testy ....este mozno PCR by som zaplatila ale antigenovy urcite nie😄 a keby som mohla bez testu chodit na poradnu tak ani na antigenovy by som nešla kedze ziadne priznaky nemam😬😬

janka_266
17. jan 2021

@becyn97 aké platenie? Veď tie testy budú zadarmo, pokial nejdete na pcr

petamich
17. jan 2021

@janka_266 ano my vieme 🙂 bavili sme sa, ze je moznost si test zaplatit, ked niekto nechce stat v rade alebo ma ine dovody...

pribinak
17. jan 2021

Nikde som nenašla info ako sa majú zariadiť tí, ktorí už budú mat v tom čase 1. dávku očkovania?

autor
17. jan 2021
autor
17. jan 2021
pribinak
17. jan 2021

Bože dobrý, to je fakt debil 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

elenajezova
18. jan 2021

A ako je to prosím vás s deťmi do 15 rokov. Dcérka má 14 rokov. Musím ísť na testovanie, aby mohla chodiť do prirody, či nemusí? A ako sa potom, čím preukáže? Keď nie certifikátom?

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
18. jan 2021

@elenajezova deti do 15r nemusia, preukaze sa kartičkou poistenca, že nemá 15.

ivetz
18. jan 2021

@pribinak Prečo debil? Ochranný účinok očkovacej vakcíny nastáva cca 7 dní po podaní 2. dávky, t.j. takmer mesiac od zaočkovania. Premiér nie je môj favorit, ale za čo všetko už nemôže...?

lenka2710
18. jan 2021

U nás v meste je tiež jedno MOM a ak sa tam budu musieť ísť otestovať aj okolité dediny, pokiaľ starostovia obcí nič nezriadia tak to tam nebude na 3 hodiny ale 6! Lebo už teraz tam je rada cez celé mesto a to tam chodia len ľudia, ktorí to potrebujú do prace alebo k lekárovi, ak tam pôjdu všetci, tak ako zbohom! Keby som vedela, že mala bude môcť ísť do školky aj keď nebudem ja otestovaná, tak ani nejdem! Muz sa chodí tiež pravidelne testovať kvôli práci a ja som na RD, skôr je veľká šanca, že ochoriem v tomto počasí pri testovaní ako doma s babom! Jedine ostať týždeň doma 🤷‍♀️

elenajezova
18. jan 2021

@hettinka Aha, dakujen. 😀