Ako máme naučiť psa na bývanie v byte?

10. mar 2022

Dobry den. Ako mame naučit psa na bývanie v byte? Máme zlateho retrívera, má 6 mesiacov. Momentalne byvame v dome, ale kvoli rodinnym komplikáciám musíme ist do 3 izboveho bytu. Nevieme čo so psíkom

amelie22
10. mar 2022

Dobrý deň, v prvom rade veľmi záleží od toho, či psík býva a spáva normálne vnútri v dome a chodí sa pravidelne venčiť - prechádzky mimo záhrady, alebo či sa venčí len na dvore alebo či je to len exteriérový pes. Lebo ak je to pes interiérový navyknutý na pravidelné venčenie mimo domu, tak prechod do bytu nie je žiaden problém.

autor
10. mar 2022

Nie, psik je vonku, na dvore a na prechadzky chodime.

syslik81
10. mar 2022

je to este stena ... nauci sa rychlo je to aj rozumne plemeno .. len treba nervy a asto vencit aby sa naucil ... neboj sa zvladnete to

marysa21
10. mar 2022

Zoberte ho do bytu tiež sme mali 15 rokov labradorku v byte a bola zvyknutá bola bytový pes a vek 6 mesiacov nie je tak veľa ,aby si nezvykol na byt zo začiatku bude možno asi štekať, lebo bude sám doma ,ale to by sa malo časom zmeniť a zvykne si .Pomaly by som ho nechala zatiaľ v dome ,aby si zvykol na domácnosť a nevystrájal potom v byte.

amelie22
10. mar 2022

Nie som žiadny odborník, iba celoživotný psíčkar a vždy som mala psa v byte, teraz momentálne vnútri v dome, takže môžem napísať iba svoj názor, ktorý nemusí byť správny. Ak ešte stále bývate v dome a do presťahovania máte ešte trochu času, ja by som ho začala už teraz privykať na bývanie vnútri, začala by som ho najprv na noc dávať spať dovnútra, vždy pred spaním dobre vyvenčila a ráno hneď zase prechádzka. O pár dní by som ho začala dávať dovnútra aj cez deň, len treba rátať s tým, že treba pravidelne venčiť, obzvlášť keď je to ešte šteňa. Ideálne ráno dlhá prechádzka, na obed vyvenčenie, poobede, potom večer.

amelie22
10. mar 2022

Nechať mu nejaké hračky, ukázať mu kde má svoj pelech, učiť ho na neho. Treba ale rátať s tým, že môže trošku ničiť, skúšať nábytok, môže sa nudiť.

jaga18
10. mar 2022

Je ešte mladý, rýchlo si zvykne. Môj zlatý retriever má pomaly 13 rokov, bývame v dome, no on je vnútri. Na starom dome sme ho mali ešte vonku na dvore a po presťahovaní šiel pekne dnu(nemali sme plot 🙈) , mal tiež niečo cez pol roka. Prvú noc sme sa pri ňom striedali, stále stál vo dverách a pískal, tak sme vyšli von ho vyvenčiť hadam aj každú hodinu, ale po jednom - dvoch dňoch už bol v pohode. Kým sme dorobili plot, už sme ho von nevedeli dat, tak sa vnútri udomácnil, odvtedy je čisto vnútorný psík, aj keď už chudák staručký a chorucky dôchodca 🙄

jaga18
10. mar 2022

Inak on vnútri nikdy nič nezničil, jedine svoje hračky, tie rozoberie na molekuly 🙈😆