Ako odstránim pripáleninu z blúzky?

iam24
15. aug 2015

Ahojte, potrebovala by som pomôcť. Kúpila som si novú blúzku / top. Ráno som to chcela narýchlo prežehliť lebo to bolo dosť pokrčené. Priložila som žehličku a látka sa mi pripálila. Neviete čo by pomohlo, aby som to odstránila? Je to na zadnej strane takže z diaľky to možno nevidno pretože blúzka je tmavo fialovej farby. Budem vám vďačná za akúkoľvek radu. Nechcem to hovoriť doma, lebo ešte som ju nikde nemala a mamka by nebola nadšená. Prosím poraďte 🙂

sissy27
15. aug 2015

@iam24 nožničky alebo stroj času 😅 to nie je špinavé, aby sa to dalo oprať, to je spálené... ani spálené jedlo už nevrátiš do pôvodnej podoby...

bosoriak
15. aug 2015

@iam24 Ak myslis tym pripalenim to, ze latka ostala leskla, mozno pomoze prezehlit to cez vlhku utierku. (Pomaha to na vacsinu polyesterovych latok).

domak2
15. aug 2015

Mozno tam nieco vysit alebo byt stale niekde v dialke 😀
Ja sem tam zabudnem znizit teplotu a dobre to teda nedopada 😅

iam24
autor
15. aug 2015

@bosoriak ďakujem určite vyskúšam 🙂 (nie je to veľké ale vidno to) počula som že aj ocot pomáha no uvidím, látka je lesklá a samozrejme priškvarená (čierna). Pokúsim sa s tým niečo urobiť 🙂

iam24
autor
15. aug 2015

@sissy27 takú schopnosť nemám stroj času ale tvoj humor ma pobavil ;)

iam24
autor
15. aug 2015

@domak2 no ja som zabudla znížiť teplotu tak to dopadlo tak no uvidím čo s tým urobím možno si zaobstarám nejaký opasok a zakryjem to 🙂