Ako oprať zažltnuté biele prádlo a žlté fľaky v podpazuší?

suunnb
14. apr 2020

Ahojte, potreboval by som poradit ako na zazltnute oblecenie a zlte flaky v podpazusi a okolo krku. Viem, ze tu na fore to bolo vela krat spomenute a prispevky som si cital, len som sa v tom uplne stratil :( . Boli spomenute rozne pasty ( napr. soda+sol+peroxid, atd. ), alebo samostatne: jedla soda, peroxid vodika, saponat na riad, zlcove mydlo, savo atd., Potreboval by som o pomoc, co funguje najlepsie, ako postupovat z vasich skusenosti?!
Tri roky sme boli s priatelkou v zahranici a ked sme sa vratili a otvorili skrinu v podstate vsetko biele oblecenie bolo zazltnute, nielen mensie flaky ( podpazusie, krk ), ale napr. cela prava strana bielej bavlnenej bundy. Polovica oblacenia je biela a druha polovica biela s roznou farebnou potlacou, alebo farbnymi nasivkami. Sme uplne zufali a nevieme co s tym... :(

Potrebovali by sme poradit, co najlepsie funguje na:
1. zazltnute biele pradlo ( napr. polovica bundy, tricka atd. je zazltnuta )
2. zazltnute biele pradlo, ale s farebnou potlacou, alebo nasivkou
3. zlte flaky v podpazusi a okolo krku (golier)

Vopred velmi dakujeme za vase rady a pomoc

kika831
14. apr 2020

@suunnb ja som tieto flaky najprv predprala rucne s kokosovym mydlom a potom prala na dlhy program s bielym vanishom. Po niekolkych praniach sa tie flaky vyrazne vybielili. Ale velmi zalezi o aky ide material/ latku.

suunnb
autor
14. apr 2020

@kika831 Vdaka za odpoved, skusime. Ide iba o bavlnene oblecenie a par kosiel.

bobko71
14. apr 2020

odporúčam ekovýrobky od firmy eurona je tam viac výrobkov ktoré vám s tým pomôžu

bobko71
14. apr 2020

osobne som mala problém hlavne so žltými fľakmi v podpazuší použila som agenta kroeý pracuje na báze čistého kyslíka potom som to následne dala vyprať a tričká sú pekné biele

lenocka12345
14. apr 2020

@suunnb najprv žlčové mydlo , nechám pôsobiť a operiem v práčke 🙂

suunnb
autor
14. apr 2020

@bobko71 ten vyrobok "agent" co si pouzila na flaky v oblasti podpazusi je od firmy eurona

bobko71
14. apr 2020

@suunnb ano je to od eurony

suunnb
autor
14. apr 2020

@lenocka12345 zlcove mydlo sme s priatelom skusali na par veciach co boli zazltnute vo velkej miere no ucinok bol slaby. Tak neviem ci je to nutne viac krat zopakovat?

lenocka12345
14. apr 2020

@suunnb no záleží asi aké , mne najviac sedí Tiera Verde , treba ho nechať hlavne pôsobiť , periem ním aj látkové vložky

adka6666
26. júl 2020

@suunnb ak by ste chcela vyskúšať toho Agenta od Eurony kľudne napíšte, môžem vam po prípade poslať aj vzorku 🌺

bobko71
27. júl 2020

@adka6666 určite odporúčam agent je topka

veronko
27. júl 2020

U nas sa osvedčilo toto kyslikove bielidlo

suunnb
autor
28. júl 2020

Velmi pekne dakujem za rady!

lopka1313
28. júl 2020

Skuste perkarbonat. Je to nieco ako ten agent, posobi na 60 a viac stupnov, pri menej sa pouziva TAED, je to bielidlo, taky prasok. Kupovala som cez net, mozte to v tom nechat aj posobit. Mozno ho bude mat aj tierra werde, pridava sa do domaceho prasku na biele pradlo.
Taktiez bieli aj to, ze pradlo nechate vyschnut vonku na slnku 🙂

bobko71
28. júl 2020

@lopka1313 agent má všestranné využitie nie je určené len na čistenie škvrn, je účinné na boj s plesňou, čistí odpady, viete si s tým vyčistiť ťažko prístupné miesta v nádobách napr.demižon, športové fľaše alebo kojenecké z tvrdeného plastu, pripílené hrnce 🙂 atď

buzby
28. júl 2020

Ja používam Jaso a Žabku. Občas aj dohromady. Namáčam v tom prádlo pri najvyššej možnej teplote ( ja zvyčajne vo vriacej vode) a potom šup do práčky. Táto kombinácia ma ešte nikdy nesklamala.

suunnb
autor
28. júl 2020

@adka6666 Ahoj, vdaka pisem spravu