Ako poslať balík na dobierku?

alex1000
20. okt 2020

Pekný deň žienky prosím vás mám dilemu mám poslať balík na dobierku ale neviem koľko zaplatím za balík ? Iba poštovné alebo celú sumu koľko chcem za tú dobierku naspet ? Neviem ako to je ďakujem pekne.

ala87
20. okt 2020

Ahoj. Cenu za zásielky si nájdeš na stránke pošty. https://cennik.posta.sk/

ala87
20. okt 2020

Keď je dobierka na účet, a balík poslaný na poštu nie na adresu), tak to vychádza 4€

lubka73
20. okt 2020

podla vahy si najdes cenu za postu vid. hore cennik posta na dobierku a priratas tvoju cenu za tovar, to das ako cenu za dobierku, bud na ucet, alebo PP

claire0611
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
20. okt 2020

inak cisto teoreticky.. ked posielas nieco na dobierku, tak ty psielas peniaze kupujucej, alebo preco by si mala ty vyplatit celu sumu "kolko chces za tu dobierku naspäť" ??
Chod na posta.sk, elektronicky podaci listok, vyber si list/balik podla hmotnosti, vypis adresu, dobierku (suma ktoru chces ty dostat spat), cislo uctu.. vytlac podaci listok, nacap na balik a chod to podat na postu. Je tam aj cennik, cize ked si to naklikas na tom linku od ala87 tak ti to cenu balika napise. cez podaci listok elektronicky je to rychlejsie aj trochu lacnejsie.

fokuska
20. okt 2020

@alex1000 Preco by si ty mala platit celu sumu, ktoru ty chces? To ma aky zmysel?

Zaplatis prislusnu sumu postovneho a sumu, ktoru ma kupujuci zaplatit. Tu sumu vyplati kupujuci a bude ti postou zaslana bud na ucet alebo sekom - ako si vyberies.

lucka_ke
20. okt 2020

zaplatíš poštovné, na balík a na podací lístok napíšeš sumu, ktorú ti má kupujúca poslať (čiže cena vecí + poštovné)

alex1000
autor
20. okt 2020

@simca06022011 ďakujem pekne za radu 🙂

alex1000
autor
20. okt 2020

Takže vlastne zaplatím len to poštovné ?

simca06022011
20. okt 2020

@alex1000 samozrejme, ved tebe maju platit dobierku, nie ty im...

barborkinatruhlica
20. okt 2020

@alex1000 - ahoj ja som objavila Zasielkovnu - najskor som si naistalovala ich apku - vola sa to "medzi nami" . Potom som tam zadala do osobnej kolonky - svoje meno a bolo hotovo... od tohoto momentu, uź možem odosielať balíky cez nich apku. Výhoda je ta, že možeš to poslať na ich - výdajne miesta. Vo vačšich mestách ich majú fakt veľa...neviem odkial si. Tam sa to dá paradne vyhľadať na mape ich stránky.

Postup je teda takýto - najskor si naistaluj apku, zaregistruj tam svoj balík a potom ho odnes niekam, kde ti ukáže mapka nabližšie miesto na prebranie balíka v tvojom meste. No a keď to tam dáš oni sa už postarajú - buď to pošlú na tebou zvolené najbližšie miesto, kam to má doraziť volá sa to - Z-point - Opať musíš zvolit podľa mapky... alebo normáne na adresu a prinesie to kuriér. Pravdaže to je drahšie.

Ceny sú takéto do pol kila - to som konkrétne riešila ja :

Doručenie na Z-point - dobierka - vaše najbližšie miesto - 3,5€ bez DPH
Pri tomto druhu zasielky - po prebratí ti príde na účet už suma bez prepravného - zadávaš totiž celú sumu produktu+postovné do ich aplikácie -> takže POZOR -> aj s postovným!!!

Doručenie na Z-point - po platbe na účet -vaše najbližšie miesto - 2,5€ bez DPH

Dobierka na adresu - 5,10€ bez DPH
Opäť to isté - zaplatí kurierovy a tebe prídu už peniaze ocistené za prepravu - rataj s tým pri zdávaní do aplikacie!!

Doručenie na adresu po platbe na účet - 3,9€ bez DH

Cenník najdeš na ich stránke.
Neviem - dúfam , že sú informácie správne - potom je to na tebe. Pozri podla váhy a rozmerov a budeš vedieť, čo to bude stať.

martizv
20. okt 2020

Musíš vedieť koľko chces za tovar a k tomu prírastok cenu poštovného to tebe príde na účet. A ty zaplatíš iba poštovné. Keď povieš postarke že chces aby ti vrátili aj poštovné ona ti to vyráta. Alebo pošli cenu dobierky a váhu balíka ti to vyratam koľko si máš pýtať. Prajem pekný deň.

0silvia0
20. okt 2020

@barborkinatruhlica diky za tvoj postup, hodi sa mi to

3petka
20. okt 2020

@alex1000 Ahoj ja chodím na poštu a len poviem že za balík chcem toľko + ešte poštovné k tomu a pani na priehradke mi t tam napíše..

alex1000
autor
20. okt 2020

@simca06022011 ďakujem krásne 😊